Když pomáháme plnit sny – Laďka Pořízková česká tenisová jednička na vozíku

22.9.2017, Petra Prošková

Když pomáháme plnit sny – Laďka Pořízková česká tenisová jednička na vozíku

Laďka Pořízková

Jak to celé začalo…

Laďku jsem poznala před 4 roky, kdy moje kolegyně Kačka přišla s nápadem, že odměnu, kterou si rozdělili v týmu, věnuje své bývalé spolužačce Laďce, a protože součástí dělení odměn týmem byl i příběh: „Jak to probíhalo“, jako šéfová jsem se o tom dozvěděla.

Tenhle příběh mě dostal tak, že se objevil v knížce Koučování týmu aneb jak my to vedeme v kapitole Porcování medvěda, následoval křest knížky, dražba původních ilustrací pro Laďku, až nám z toho postupně vykvetlo kamarádství a moje energie začala téct směrem k Laďčině systematičtější podpoře.

Něco o Laďce

Laďku na vozík dostala roztroušená skleróza, kterou ji lékaři diagnostikovali v 18 letech, a protože pro ni byl sport vždy důležitý, zůstala u něj, jen vyměnila házenou za tenis.

Čtyři roky je profesionální hráčkou tenisu a úspěšně stoupá vzhůru po světovém žebříčku – aktuálně je 43. V Čechách nemá mezi ženami konkurenci, a i mezi muži je na třetím místě. Tenis je Laďčiným koníčkem, vášní a posláním. Laďka je velmi aktivní na Facebooku a také na jejích webovkách najdete spoustu informací.

S Radkem Štěpánkem

Laďčin sen a cíl

Laďka se rozhodla bojovat o účast na paralympiádě v Tokiu 2020 a pro nominaci je nutné, aby se dostala do 30 nejlepších na světě. K tomu potřebuje sbírat body na domácích i mezinárodních turnajích. Sport na profesionální úrovni vyžaduje nejen obrovské nasazení ale i finanční prostředky. Bez pomoci sponzorů je to, bohužel, extrémně náročnější.  Laďce zatím chybí adekvátní zázemí, musí tak omezovat účast na turnajích a často na nich přespává v autě. I přes maximální skromnost sportovní sezona každý rok stojí kolem 600 tisíc korun.

Pojďme Laďku společně podpořit

Laďce nyní vytrhávají trn z paty spíše náhodní podporovatelé, jejichž pomocí si Laďka nesmírně váží.  Letos to například byli účastníci tenisového turnaje PFTO, neziskovka Parkinson help.

Téhle sympatické dívce nesmírně fandím. Jsem moc rád, že jsme pro ni během letošního ročníku PFTO vybrali 15 tisíc korun, což jí umožní start na jednom zahraničním tenisovém turnaji pro vozíčkáře. V rozhovoru byla bezprostřední, milá, chytrá a hlavně odhodlaná! A to je to nejdůležitější. Život nás občas postaví před velké překážky. A buď s nimi budeme bojovat, nebo to vzdáme a prohrajeme. Laďka Pořízková patří mezi bojovnice a těm je třeba pomáhat. "Ztraceným budiž den, během něhož nepomůžeme alespoň jedné živé duši."

Posted by Vladimír Vokál on 13. júl 2017

O to větší dík patří firmě Etnetera, kde se rozhodli zvednout rukavici a přispěli Laďce 20.000 Kč na uhrazení nákladů spojených s účastní na turnaji.

Přidejme se, a….

pojďme Laďce umožnit účast na dalších turnajích a pomozme jí tak sbírat potřebné body pro postup do klíčové světové třicítky.

Příspěvky v jakékoli výši můžete poukázat přímo na Laďčin účet:

840 412 083 / 0800

Děkujeme!

V případě zájmu o další informace, jinou formu jednorázové podpory nebo o dlouhodobou spolupráci mě, prosím, kontaktujte: Petra Prošková – artepro@seznam.cz+420 733 590 073

Rio bylo ještě bez Laďky, přivítá ji ve 2020 Tokio?

 

Mezinárodní turnaj

Brno finále

newsletter

Buďte první, komu od nás cca jednou měsíčně přistanou do schránky zprávy a další informace.

Vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Kontakt

E-mail:

lenka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Tomáš Hajzler Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 61026280 | DIČ: CZ7105263704

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2500405273/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!