Přírodní zahrádka v časném létě

24.6.2017 - Na čihadle 55, Praha

Přejete si mít zahrádku, která vypadá hezky, je stále plná bujné zeleně, květin i nějakých dobrot na zub, nepotřebuje žádnou chemii a přitom dá minimum práce? Přijďte se inspirovat na tříhodinový kurz, který se bude přímo na takové zahrádce konat.

  • 24.6.2017
  • Na čihadle 55, Praha
  • 14:00 - 17:00
  • 300 Kč
Zpět na přehled setkání

Minikurz přírodního zahradničení se koná přesně na svatého Jana, kdy jak známo rozkvétá kouzelné svatojanské kvítí. My si ukážeme a ochutnáme jedlé zahradní květiny – měsíček, brutnák, denivku, lichořeřišnici a další. Ale to není zdaleka všechno!

Přejete si mít zahrádku, která vypadá hezky, je stále plná bujné zeleně, květin i nějakých dobrot na zub, nepotřebuje žádnou chemii a přitom dá minimum práce? Přijďte se inspirovat na tříhodinový kurz, který se bude přímo na takové zahrádce konat.

Začneme exkurzí po zahrádce, kde uvidíte příklady, jak na to: hustě zarostlé smíšené záhony nedovolí plevelům vůbec vyrůst, mulčování nahradí zálivku, okopávání i hnojení, ořezané větve a shrabané listí rovnou použijete do zvýšených záhonů, dalším tajemstvím je volit odolné a pokud možno domácí druhy rostlin, a také vytvářet úkryty pro živočichy, kteří nám pomáhají udržet na uzdě takzvané škůdce. Seznámíte se ještě s mnoha dalšími tipy, jak na to.

V další části kurzu se budeme věnovat praxi: kromě ochutnávání jedlých rostlin si ukážeme typické letní práce – dosevy a výsadby na záhony, sklizeň letních dobrot, řízkování, sběr prvních semínek. Pak si vyberete sazeničky z přebytků toho, co na zahrádce roste.

V závěru kurzu si přehledně probereme pravidla přírodního zahradničení a permakulturního designu, a budete se moci poradit také o svých vlastních pozemcích, pokud si přinesete plánky. Když dáme hlavy dohromady, určitě přijdeme s novými a překvapivými nápady!

Lektorka má webové stránky www.prirodni-zahradky.cz, na kterých se dočtete víc, a její zahrádka získala certifikát přírodní zahrady brněnského sdružení Veronica jako vůbec první zahrádka toho druhu v Praze.

Více a přihlášky najdete zde.

 

Vyplňte jenom jestli kupujete na firmu.

Vyplňte jenom jestli kupujete na firmu.

Nebude zveřejněno na stránkách, potřebujeme pro případnou komunikaci s Vámi.

newsletter

Buďte první, komu od nás cca jednou měsíčně přistanou do schránky zprávy a další informace.

Vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Kontakt

E-mail:

lenka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Tomáš Hajzler Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 61026280 | DIČ: CZ7105263704

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2500405273/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!