Odznáček slušné firmy

AMPI – asociace místních potravinových inciativ

Rozvíjíme místní potravinové systémy založené na šetrném zacházení s krajinou a férových vztazích mezi zemědělci a spotřebiteli.

"Proč Slušná firma?"

Protože sdílíme principy slušnosti a jsme přesvědčeni, že je dobře se o ně podělit s ostatními, hovořit o nich a vnášet je do naší uspěchané společnosti. Naše hodnoty otevřenosti, sdílení, spravedlnosti, solidarity, vzájemnosti či radosti s těmito principy více než souzní, a proto jsme rádi, že můžeme být mezi dalšími slušnými firmami.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

90%
Zdraví firmy
73%
Zaměstnanci
100%
Zákazníci
100%
Komunita
84%
Planeta
KPZ

Poradenství pro zemědělce i spotřebitele
Pro zemědělce a spotřebitele poskytujeme poradenskou činnost zaměřenou zejména na pomoc se vznikem a propojováním environmentálně a sociálně odpovědných místních potravinových systémů, tzv KPZ - komunitou podporované zemědělství. Umíme pomoci i s tématem přístupu k půdě a ekologického zemědělství.

Popularizace KPZ a věda
Dalším pilířem naší práce je popularizace místních potravinových systémů (KPZ), lokálního, udržitelného zemědělství, ukotveného v komunitě prostřednictvím neformálního vzdělávání pro dospělé. Zabýváme se také vědecko-výzkumnou činností v oblasti udržitelného zemědělství a místních potravinových systémů se zaměřením na zvyšování kvality lidského života a životního prostředí.

AMPI - exkurze

Environmentálně odpovědná výchova
Prostřednictvím výukových programů a exkurzí pro MŠ a ZŠ v Praze a okolí, ekodivadel a akcí pro školy i veřejnost po celé ČR a seminářů či exkurzí pro pedagogy usilujeme o environmentální vzdělávání a osvětu. Jsme certifikovaným poskytovatelem environmentální výchovy dle certifikace EV a Sítě středisek environmentální výchovy Pavučina, z.s.

AMPI - exkurze

Terénní vzdělávání, lesní školka
V komunitní zahradě Kuchyňka či na dalších místech v Praze pořádáme terénní výukové programy o šetrném zemědělství, chovu zvířat či pěstování zeleniny pro školy i mimoškolní kolektivy. Formou lesního dětského klubu nabízíme v prostorách komunitní zahrady Kuchyňka předškolní vzdělávání. Jsme členy Asociace lesních mateřských škol.

ampi

O co nám jde
Naším posláním je podporovat blízký vztah lidí ke krajině, ve které žijí, a to prostřednictvím rozvoje místních potravinových systémů v České republice. Zastřešujeme vznik a fungování místních potravinových systémů v ČR (komunitou podporovaného zemědělství, komunitních zahrad aj.).

ampi

Příklady jiného životního stylu
Jsme organizace, která propojuje a podporuje zájemce o místní produkci potravin (jídla), poskytuje jim informace, inspiraci a energii pro jejich činnost. Pracujeme s odbornými informacemi a vytváříme příklady jiného životního stylu.

ampi

Skutečná vzájemnost
Chceme proměňovat stávající potravinový systém a jeho prostřednictvím i celou společnost a rozvíjet udržitelné místní (potravinové) systémy na základě skutečné vzájemnosti, spolupráce a porozumění.

AMPI

Prostor pro tvoření a spolupráci
Jsme nezisková organizace založená na nehierarchickém kolektivním rozhodování a naprosté transparentnosti našeho fungování. Vytváříme prostor pro vlastní tvůrčí činnost našich spolupracovníků, pro spolupráci nejen v rámci organizace, ale i mimo ni a budování synergií s dalšími, kteří sdílejí naše hodnoty a pomáhají k dosahování našeho společného poslání.

AMPI

Neformální prostředí, otevřenost, udržitelnost
Snažíme se o vybudování profesionální neziskové organizace, která si přesto udrží přátelské a neformální prostředí a vztahy. Fungujeme na principech sdílení, udržitelnosti a otevřenosti novým podnětům. Důležitými jsou pro nás ochrana životního prostředí a udržitelný rozvoj.

ampi

Jak to máme finančně
Vzděláváme, inspirujeme, přinášíme nová paradigmata, ale také platíme složenky. 40 % našich příjmů tvoří platby od našich klientů, 60 % prostředků získáváme z veřejných zdrojů (zejména Hlavní město Praha a program EU Erasmus+) a od nejrůznějších donorů, budeme rádi pokud mezi nimi budete i vy.

AMPI

S čím nám můžete pomoci
Zapojte se do KPZ, chtějte znát svého zemědělce a jeho péči o půdu a o krajinu, podpořte ho v ní, potřebuje to! Dejte své děti do lesní školky (nejlépe té naší), naučí se žít s přírodou a jejími rytmy. Doporučte vaší škole naše programy a exkurze pro školní kolektivy. Pronajměte si pro svou firemní či soukromou akci naši jurtu, dřevostavbu, zahradu na krásném trojském svahu na Praze 8. Pošlete své zaměstnance k nám dobrovolničit ať už třeba fyzicky na zahradě, při péči o ovce či ovocné stromy nebo zeleninové záhony. Pomoct nám ale také můžete časem vašeho profíka, třeba na PR, tvorbu webu nebo na finance. Děkujeme.

AMPI

Adresa

Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.
Na Břehu 766/27
190 00 Praha 9 - Vysočany
Mapa

Základní fakta

Počet lidí: 10
Od kdy fungujeme: 2013
Místo působení: Praha; celá ČR

Podívejte se na další společnosti

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Zuzka Janglová, Slušná firma z.s.
Havelcova 123, 280 02 Kolín 3

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!