Odznáček slušné firmy

Institut Cirkulární Ekonomiky

Brno, Praha

Organizace zabývající se šíření myšlenky a realizaci projektů s tématem cirkulární ekonomiky v České republice.

Počet lidí

2 + 20

Od kdy fungujeme

2015

Místo působení

Brno, Praha; celá ČR

"Proč Slušná firma?"

Věřím, že projekt propojuje firmy, které v podnikání hledají i další hodnoty než jen vydělávání peněz. Slušné firmy jsou pro mě pojítkem ke slušným lidem, se kterými ráda spolupracuji. Soňa Jonášová

Co nabízíme

Vzděláváme sebe i ostatní. Naším tématem je cirkulární ekonomika, která je často definována jako koncept, v němž neexistuje odpad. Pořádáme diskuzní večery, semináře, konference a zároveň o těchto tématech jen nemluvíme, ale skutečně pracujeme na jejich realizaci

Ve spolupráci s firmami, obcemi, školami, neziskovými organizacemi a dalšími zájmovými skupinami realizujeme desítky projektů, které se týkají životního prostředí a jeho udržitelnosti. Pomáháme firmám být o krok napřed před legislativou, generovat zisk a zároveň se chovat ohleduplně k přírodě.

INCIEN

Šíříme témata jako jsou Odpad zdrojem, Domácí kompostování, Zero Waste, Plýtvání jídlem...  Chceme jít příkladem a ukázat, že stačí začít sami u sebe.

INCIEN
Incien

O co nám jde

V rámci naší organizace se zaměřujeme na inovativní environmentální management. Společně se svými partnery pracujeme na projektech, které umožňují přechod z lineárního chodu systému na cirkulární. Co konkrétně to znamená?

Incien

V našem stávajícím ekonomickém systému pracně čerpáme suroviny, které následně přeměňujeme na produkty a služby a po ukončení jejich mnohdy velmi krátkého životního cyklu se jich zbavujeme. Na skládkách nebo ve spalovnách odpadu tak nenávratně přicházíme o cenné a vzácné materiály. Odpad může sloužit jako vstupní surovina jiného produktu a cirkulární ekonomika nám ukazuje cestu, jak toho docílit.

Incien

Cirkulární ekonomika nachází inspiraci v přírodních ekosystémech, které jsou založeny na dokonalých a funkčních cyklech organických živin. Cirkulární ekonomika tuto představu aplikuje ve světě lidí.

Naše kultura - jak fungujeme

Nejsme tradiční neziskovka. Umíme fungovat bez grantů a snažíme se fungovat jako zdravá a slušná organizace. Stejně tak přistupujeme k našim kolegům či stážistům. Jsme zastánci toho, že za dobrou práci, byť v neziskovém sektoru, má být člověk férově ohodnocen.

Incien

Máme otevře dveře všem, kteří se chtějí realizovat, i těm, kteří chtějí přiložit ruku k dílu dobrovolně. Jsme mladý tým, který ale pracuje precizně a s profesionálním přístupem. Dáváme lidem šanci realizovat dobré nápady a skutečně měnit svět kolem nás k lepšímu.

INCIEN

Adresa

Institut Cirkulární Ekonomiky, z. ú.
Cejl 37/62,
602 00  Brno;
Bolzanova 1615/1 
110 00   Praha 1

Kontakty

Telefon: +420 721 041 450

E-mail: sona@incien.org

Web: www.incien.org

newsletter

Buďte první, komu od nás cca jednou měsíčně přistanou do schránky zprávy a další informace.

Vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Kontakt

E-mail:

lenka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Tomáš Hajzler Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 61026280 | DIČ: CZ7105263704

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2500405273/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.