Odznáček slušné firmy

Intellectus

Praha, Brno

Pořádáme kroužky, workshopy, online kurzy a příměstské tábory v přátelském a intelektuálním prostředí pro děti, mládež i dospěláky se zájmem.

Počet lidí

Aktuálně ke 20 lidem

Od kdy fungujeme

2013

Místo působení

Praha, Brno

"Proč Slušná firma?"

I svoboda má své hranice a končí v okamžiku, kdy bychom dalšího omezovali či poškozovali. Pak je na místě slušnost a ohleduplnost. To jsou principy, které učíme i ty nejmenší, snažíme se být jim vzorem. Chceme se setkávat s podobně naladěnými lidmi a firmami. Do budoucna se co nejméně setkávat s „podlým marketingem“ a naopak - aby nejlépe všichni hráli fair play. V podnikání je pro nás důležitá čestnost od firem, zákazníků a od všech, kteří se potkávají na trhu.

Co nabízíme

Pomáháme dětem, mládeži a dospělým učit se, co je baví, v čem vynikají a co jim může být v budoucím životě prospěšné. Rozvíjíme talenty, zakládáme si na propojování do praxe a logickém myšlení. Děti se tak stávají více a více samostatnými. Ve školách organizujeme odborné informatické, technické a praktické kroužky a již zde také objevujeme malé talenty.

Video natočené a sestříhané dětmi na táboře:

Kroužky vedou lektoři, kteří v daných oborech vynikají. Děti mají příležitost si sestrojit například vlastní lampičku či loď na elektrický pohon, postavit si robota, ušít si tašku na šicím stroji, zapojit elektrický obvod, uháčkovat čepici, naprogramovat vlastní aplikaci, vyzkoušet si práci fotografa a mnoho dalšího. Spolupracujeme s firmami, které pomáhají vzdělávat již ty nejmenší ať již ve formě exkurzí či jinou podporou.

Intellectus

O letních a podzimních prázdninách pořádáme netradiční příměstské tábory zaměřené hlavně na techniku, programování, robotiku, elektroniku, fyziku, chemii a fotografii. Mimo odborné zaměření navštěvujeme exkurze, trávíme čas v přírodě a také sportujeme. Zakládáme si na individuálním přístupu k dětem. Žádné dítě není jako přes kopírák.

Intellectus
Intellectus

Lektoři se na každou hodinu pečlivě připravují, ale nemají problém odbočit i na jinou látku, když má dítě zájem. Mnohokrát se například desetičlenná skupinka rozdělí na tři menší, každá se věnuje něčemu jinému a s lektory svou práci konzultují.

Intellectus
Intellectus

Těší nás ocenění od European Council for High ability jako Evropský Tallentpoint. Od školního roku 2017/18 na ZŠ Nedvědovo náměstí vzniká Talentpoint Intellectus, který je přístupný pro veřejnost. Podporujeme zde v rozvoji talentované děti a mládež.

Intellectus

O co nám jde

Důležité pro nás je dát dětem možnost rozvíjet se směrem, který je samotné láká. Ukázat jim různé možnosti zábavnou formou. Vzdělávací aktivity, které organizujeme, ve školách a na trhu chybí. Mimo vědu, IT a odbornost ukazujeme dětem i cestu odpočinku a relaxace. Na příměstských táborech vyrážíme i s technicky založenými dětmi do přírody a ukazujeme jim jiné směry a možnosti.

Naše kultura - jak fungujeme

Kolegy si mezi sebe pečlivě vybíráme, jako zásadní vnímáme morální hodnoty a vynikání v daném oboru. Je pro nás důležité, s kým chceme být i v pracovní době. Jak jeden náš kolega (lektor) řekl, firma je pro nás rodina. Všichni si mezi sebou tykáme a práce je pro nás zábavou. Při přípravě na výuku si sami hrajeme a společně s kolegy diskutujeme o zkušenostech a možnostech ve výuce.

Intellectus

Lektoři a spolupracovníci jsou adekvátně placeni za svou práci. Své práce si ceníme a neposkytujeme slevy na kroužky či aktivity. Nežádáme o zavazující dotace státu, chceme být transparentní, pružní a svobodní v rozhodování. Jsme finančně soběstační a naopak - rádi se pouštíme i do dobrovolnictví, které má smysl a pomůže.

Intellectus

Stavíme na rovnoprávném postavení lektorů, rodičů a dětí, nedostáváme zaměstnance do podřízené role "náš zákazník náš pán". Jsme otevření k diskuzi a slušné komunikaci.

Intellectus

Není nám cizí životní prostředí a Svět kolem nás. Do aktivit se snažíme dostávat ohleduplnost k životnímu prostředí, co nejméně vytvářet odpady, nevyhazovat jídlo na táborech, nakupovat kvalitní suroviny a nezávadné vzdělávací pomůcky. K tomu také vedeme děti. Rádi podporujeme dodavatele na lokální úrovni.

Adresa

Intellectus
Provozovna: 
ZŠ Nedvědovo náměstí
Nedvědovo náměstí 140/13
147 00  Praha 4 - Podolí

Kontakty

Telefon: +420 720 562 295

E-mail: info@intellectus.cz

Web: www.intellectus.cz

Sociální sítě

Podívejte se na další společnosti

newsletter

Buďte první, komu od nás cca jednou měsíčně přistanou do schránky zprávy a další informace.

Vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Kontakt

E-mail:

lenka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Tomáš Hajzler Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 61026280 | DIČ: CZ7105263704

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2500405273/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!