Odznáček slušné firmy

MŠ a ZŠ Nelumbo Education

Otvice

Vytváříme prostor, který umožňuje přirozené celistvé vzdělávání v bezpečném prostředí se vzájemným respektem, svobodou a důvěrou.

Počet lidí

11

Od kdy fungujeme

2008

Místo působení

Otvice, okr. Chomutov

"Proč Slušná firma?"

Chceme, aby děti, kolegové, rodiče v naší školce, škole měli možnost vidět, že je možné se vzájemně respektovat, spolupracovat, být ohleduplný k sobě, svému okolí a k životnímu prostředí, cítit se u toho dobře a být sám sebou.

Co nabízíme

Dětem a rodičům nabízíme mateřskou školu, základní školu, volnočasové aktivity, přirozenost, svobodu.

Nelumbo Education

Vzdělávání je prováděno ve věkově smíšených skupinách tak, aby byla podpořena spolupráce a vnitřní motivace. Umožňujeme vzdálené vzdělávání pro děti i průvodce. Důležitými tématy jsou pro nás práce s vlastní chybou, schopnost argumentace, prezentace myšlenek před skupinou včetně rozvíjení zpětné vazby.

Nelumbo Education

V každé činnosti je upřednostňována spojitost s reálným prostředím a možnost získané znalosti použít v praxi. Vzdělávání v MŠ i ZŠ koncipujeme tak, aby částečně mohlo probíhat dvoujazyčně. Při naší práci se setkáte se zdravým rozumem, konceptem Marie Montessori, a svobodné školy A. S. Niella.

Nelumbo Education
Nelumbo Education

O co nám jde

O jiný - přirozený způsob "vzdělávání se". Naší vizí je vytvoření prostoru, který umožňuje přirozené celistvé vzdělávání v bezpečném prostředí se vzájemným respektem, důvěrou a partnerstvím ke všem bytostem, které se účastní procesu vzdělávání. 

Nelumbo Education

Při vzdělávání a komunikaci využíváme moderních prostředků. Usilujeme o respektování individuality, svobody jedince, přizpůsobení vzdělávání jedinečnosti dítěte a to v duševní i fyzické sféře.

nelumbo education
nelumbo education

Firemní kultura - jak fungujeme

Snažíme se k sobě přistupovat jako partneři a to včetně dětí: Jsme skupina bytostí, kteří jsou na jedné lodi a potřebují přeplout oceán. Naši průvodci jsou svobodní. Vycházíme ze skutečnosti, že nikdo nemůže dát něco, co sám nemá. Svobodný přístup není možný v klasickém hierarchickém systému řízení.

nelumbu education

Proto jsme se rozhodli, že změníme způsob řízení školy a školky, aby i pedagogové - průvodci měli rovnocenné postavení ve škole a školce. Tvoříme skutečnou Demokracii a Svobodu, kterou pak můžeme předávat i našim dětem, jelikož předáváme něco, co skutečně máme a co děti mohou využít ve skutečném světě.

Nelumbo Education

Všechny činnosti jsou prováděné s ohledem na životní prostředí, s úctou k planetě Zemi a minimalizují uhlíkovou stopu každého jedince. Chceme být inspirací pro nový způsob vzdělávání.

Nelumbo Education

Adresa

MŠ a ZŠ Nelumbo Education o.p.s.
U Vodárny 278
431 21 Otvice

Kontakty

Telefon: +420 778 052 866,

736 481 245, 603 856 456

E-mail: info@nelumboeducation.cz

Web: www.nelumboeducation.cz

Sociální sítě

newsletter

Buďte první, komu od nás cca jednou měsíčně přistanou do schránky zprávy a další informace.

Vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Kontakt

E-mail:

lenka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Tomáš Hajzler Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 61026280 | DIČ: CZ7105263704

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2500405273/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!