Odznáček slušné firmy

Pravý domácí časopis

Čelákovice

Měsíčník „o všem, co je skutečné“, od toho, jak vychováváme děti, co máme na talíři a jak to tam dostáváme, po péči o tělo, vztahy, zahradu.

Počet lidí

13 + 10

Od kdy fungujeme

2013

Místo působení

Čelákovice; celá ČR

"Proč Slušná firma?"

Fandíme totiž myšlence smysluplné práce a celý projekt časopisu jí v sobě přirozeně obsahuje. Bude tedy fajn se stát potencionální inspirací, když nám tak snadno jde milovat to, co děláme.

Co nabízíme

Čtenářům nabízíme měsíčník plný různorodých témat. Dost často hovoříme o alternativách ke konvenčním způsobům nakupování, bydlení, péče o děti, péče o zdraví těla i ducha.

Věnujeme se zahradám, tomu, co máme na talíři, i jak to tam dostaneme. 

Pravý domácí časopis

Zamýšlíme se nad zdravým přístupem k mateřství, výchově, vztahům, popisujeme inspirativní a poctivé lidi a jejich osobní i pracovní úspěchy.

Pravý domácí časopis

Nemáme shůry daný redakční plán a nepíšeme nikterak "na zakázku". Témata přinášíme z největší části sami, tak jak nám chodí do života a žijeme je. O jejich vhodnosti, možných úskalích a nebo naopak propojeních a potenciálu hovoříme na poradách.

Pravý domácí časopis
Pravý domácí časopis

O co nám jde

Pravý domácí časopis je především inspirace.  Pro to, jak žít svůj život svým vlastním jedinečným způsobem a jak více převzít zodpovědnost za své zdraví, vzdělání, zaměstnání či výchovu dětí do svých rukou a nenechávat ji jen v rukou státu a obecně daných pravidel či pseudopravidel.

Pravý domácí časopis

Přinášíme příběhy a osobní zpovědi lidí, kteří šli za svým snem, kteří se nebojí pojmout život kreativně a umí ho žít v souvislostech a s ohledem na sebe, své blízké, ale i celou planetu Zemi. Vyhýbáme se tzv. obecným pravdám a zobecňování, protože si myslíme, že v současném světě přesyceném protichůdnými informacemi, je jedinou "pravdou" autentické lidské sdílení a konkrétní zkušenosti. Při čtení našeho časopisu můžete mít tudíž pocit jako když si povídáte s kamarády. Někdo o nás říká, že jsme vlastně takoví tištění bloggeři.

Pravý domácí časopis

Pravý domácí časopis není výdělečný podnik (má ovšem našlápnuto stát  se jím). Po celou dobu své existence je díky svým čtenářům, předplatitelům a inzerentům finančně soběstačný. A to i přesto, že za námi nikdy nestál žádný investor či mediální magnát. Máme proto výhodu, že jsme opravdu nezávislé médium.

A proč jsme domácí? Nemáme zatím žádnou kancelář či redakci, vše, co děláme, vzniká v domácnostech našich autorů, kde se také scházíme k poradám a společnému tvoření.

Naše kultura - jak fungujeme

Každý měsíc se nové číslo rodí ve zhruba dvaceti domácnostech redaktorů, grafiků a fotografů, kteří dohromady tvoří tým úžasných, skromných, schopných a nadšených lidí. Fungujeme jako redakce bez konkrétního redakčního prostoru. I přesto pociťujeme jakési dvě úrovně účasti - externí redaktoři přispívají články, ostatní redaktoři a redaktorky přispívají články, ale spolu s grafiky a fotografy se účastní také porad v kavárnách nebo našich domácnostech.

Pravý domácí časopis

Operativu nutnou k tomu, aby byl obsah časopisu naplněn, odezvy čtenářů zodpovězeny a časopis se rozvíjel, nenaplňují nějaké konkrétní pracovní pozice, ale dělí se o ně lidé z interního kruhu redakce. Společně uvažujeme nad tím, jak časopis dostat do všech rukou, které by ho rády držely, nebo jak zajistit stabilnější finanční podmínky pro kolektiv lidí, kteří ho tvoří. Nejsme striktně strukturovaný kolektiv, což přináší značnou míru důvěry, svobody a zodpovědnosti.

Pravý domácí časopis

Když se něco povede, nebojíme se chválit a učíme se chválu přijímat. Pochvaly samotné existence časopisu jsou hnacím motorem plným radosti. To doplňuje nepopsatelně úžasná forma kritické zpětné vazby, která v člověku nevzbuzuje pocit viny nebo selhání, ale vede ho ke kvalitnější práci a posouvá ho. Některé z redaktorek umí o nedostatcích článků napsat tak krásně, že si člověk připadá spíše pochválen a s chutí se vrhá do navržených úprav.

Pravý domácí časopis

Adresa

Vydavatelství Propolis, s.r.o.
Dělnická 36/477
250 88  Čelákovice

Kontakty

Telefon: +420 777 656 878

E-mail: casopis@pravydomaci.cz

Web: www.pravydomaci.cz

Sociální sítě

Podívejte se na další společnosti

newsletter

Buďte první, komu od nás cca jednou měsíčně přistanou do schránky zprávy a další informace.

Vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Kontakt

E-mail:

lenka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Tomáš Hajzler Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 61026280 | DIČ: CZ7105263704

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2500405273/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!