Proč existujeme, kdo jsme & O co nám jde?

Je třeba začít podnikat tak, jako by na přírodě a lidech záleželo.

Protože na nich záleží.

Proč to děláme?

Známé indiánské přísloví říká: „Teprve až pokácíte poslední strom, až otrávíte poslední řeku, až ulovíte poslední rybu, přijdete na to, že se peníze nedají jíst.” My ale žijeme ve společnosti, kde se peníze staly nejvyšší hodnotou a trvalý růst jejich objemu nezbytnou podmínkou. Náboženství peněz nás dostalo do situace, kdy se planeta stává neobyvatelnou (zde) a „závody ve zbrojení“ v neregulovaném rozmachu umělé inteligence hrozí ukončit svět tak, jak ho známe (zde). Těmto hrozbám můžeme čelit pouze pokud začneme spolupracovat.

Kdo jsme?

Své-pomocná komunita organizací (jakýchkoli forem od a.s, přes s.r.o, spolky, ústavy, církevní až po rozpočtové), které se spojily do hnutí za změnu toho, jak se u nás podniká směrem od jednostranné kumulace majetku a externalizace škod k prospěšnosti pro všechny zainteresované a přijetí zodpovědnosti za důsledky podnikání.

O co nám jde?

Chceme přispět k re-definici toho, co je to úspěch a k vybudování nové ekonomiky postavené na péči o sebe sama, jeden o druhého a o planetu – detaily zde.

Proč firma a ne jednotlivec?

100 firem může za 70% emisí měnících planetární klima. Až 90% veškerých škod na životním prostředí, lidském zdraví a kvalitě života vzniká ve firmách, ve fázi navrhování zboží a služeb. Změnou jedné firmy se dostaneme násobně dál než změnou jednotlivce.

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Zuzka Janglová, Slušná firma z.s.
Havelcova 123, 280 02 Kolín 3

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!