Slušná Firma

Postmarketing aneb Mattering naživo

Mattering Talks Live
Čas: 8. 6. 2022 17:00 – 20:30
08-06-2022 17.00 08-06-2022 20.30 Europe/Prague Postmarketing aneb Mattering naživo Komunitní centrum a zahrada Kotlaska false
Místo: Komunitní centrum a zahrada Kotlaska

Další debatní podvečer z cyklu „Exkurze do budoucnosti podnikání”.

Postmarketing aneb Mattering naživo: Jak přistupovat k marketingu tak, aby nevytvářel falešné potřeby, nezhoršoval naše pocity méněcennosti, nerozděloval společnost a nepodněcoval nás k nakupování toho, co vůbec nepotřebujeme?

Akce již proběhla. Fotky si můžete prohlédnout zde. Záznam přednášky a následné debaty si můžete pustit tady:

Videa

Fotografie

Dvě přednášky a následná debata s cílem vysvětlit, jak přistupovat k marketingu jako k vyprávění příběhů, které propojují lidi stejných zájmů. 

O co jde? 

Cílem je předat téma maximálně prakticky tak, abyste si mohli konkrétní techniky do svých firem a organizací.

V části marketingu si představíme historicko-filozofický kontext plus to, jaké marketing používá základní strategie a techniky. Na několika velkých globálních kampaních si ukážeme, jak se marketing stal hlavní hybnou silou našeho světa. Konkrétně: Jak se neoliberalimus stal globální ideologií a jak se byznysu daří přenášet zodpovědnost za dopady jejich podnikání na nás občany (jmenovitě: jak jsme začali vinit sami sebe z kouření, z epidemie odpadů a z uhlíkové stopy). V části matteringu se pobavíme o tom, jak konkrétně přistupovat k budování reputace jako k autentickému vyprávění příběhů.

Na téma jsme v minulosti pořádali mini-konferenci Marketing bez manipulace, na kerou budeme navazovat.

Řečníci

Tomáš Hajzler

Tomáš se profesně věnuje tématu práce a budoucnosti podnikání. Do Česka přinesl hnutí Svoboda v práci, koncepci svobodné firmy, a spoluzaložil společenství organizací Slušná firma a PeopleComm, které vede s vizí nejekologičtějšího evropského nakladatelství, to vše s cílem přispět ke změně způsobu, jakým se v Česku a na Slovensku podniká a pracuje. V pražských Modřanech spoluzaložil skupinu „KPZ“ a v Praze pak stál u zrodu prvního českého spolkového potravinového obchodu „Obživa“. Je spoluautorem projektu „Zpátky k jídlu“, podporuje české Zero waste hnutí a jako dobrovolník pomáhá ve školách svých dětí.

Michaela Thomas

Zakladatelka designového studia Butterflies & Hurricanes. Za 25 let praxe v oblasti packaging designu a brandingu jsem si prošla lecčím – po klasických krysích závodech a vyhoření, přišlo uvědomění a nalezení mého „Proč?“. To spustilo lavinu změn a událostí, které mne a můj team dovedly na místo, kde jsme dnes – na místo regenerativního businessu a fungování firmy na principu sebeřízení. Marketing už dnes vidím jako nástroj destrukce a vytěžování, srovnatelný s dalšími těžařskými průmysly a proto ve studiu jdeme cestou matteringu. Jde o hluboce pečující přístup, dávající lidi a Planetu nad profit a růst.