Odznáček slušné firmy

Amnesty International ČR

Vedeme kampaně proti nespravedlivému uvěznění, diskriminaci a potlačování práv menšin. Prosazujeme systémové změny v zákonech i praxi.

"Proč Slušná firma?"

Chceme se připojit ke vzájemnému úsilí firem a společností, kterým není lhostejný osud naší planety a lidí, kteří ji obývají. Zároveň podporujeme kolektivy, které chápou, že práce nemusí vždy být jen úmorné sezení u excelových tabulek. Rádi bychom platformu Slušné firmy využívali k rozšíření povědomí o tom, co Amnesty v Česku dělá a jak se k nám můžete přidat.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

97%
Zdraví firmy
79%
Zaměstnanci
100%
Zákazníci
78%
Komunita
93%
Planeta

O co nám jde
Usilujeme o to, aby mohl každý člověk užívat svých práv, která jsou stejná pro všechny. Proto vedeme kampaně, pořádáme veřejné akce, zastáváme se obětí bezpráví a usilujeme o systémové změny na úrovni států i mezinárodního společenství. Práce Amnesty se zakládá na spolehlivém výzkumu.

Amnesty International
Amnesty International

Jak fungujeme 
Jsme malý, přátelský, vstřícný a neformální kolektiv plus minus 15 lidí, které spojuje boj za správnou věc a lepší svět. Někdo tvoří kampaně, někdo mobilizuje lidi a motivuje je se zapojit, někdo vzdělává na školách, někdo řeší komunikaci a někdo se stará o finance a nebo chod kanceláře. Dohromady jsme česká Amnesty. Po několika letech usilovné práce se nám podařilo dosáhnout finanční nezávislosti na centrále v Londýně (jsme mezinárodní organizace) a peníze od ní tak můžou putovat do zemí, kde je potřebují víc. My už to zvládáme sami a jsme na to pyšní! :)

Amnesty International

S čím nám můžete pomoci? 
Nabízíme všem, kdo mají chuť zapojit se do boje za lidská práva, spoustu možností. Každý, kdo chce s něčím pomoci a něco umí, je mezi námi vítán. Ať už jako dobrovolník/ice, který pomůže s překlady, korekturami nebo nás třeba odveze se stánkem na festival. Nebo jako člen/ka regionální skupinky dobrovolníků a dobrovolnic, kteří sami pořádají akce na podporu lidských práv. Kdo nemůže věnovat svůj čas, může nám pomoc finančně a zařadit se mezi ty, kteří nám pravidelně darují finance na lidskoprávní práci.
 

Amnesty International

Co Vám můžeme nabídnout
Vzděláváme malé i velké pomocí různých workshopů nebo živých knihoven - projektu, při kterém se lidé potýkají s vnitřními předsudky a diskriminací při setkávání se zástupci různých menšin. Zároveň ale například píšeme petice s cílem vysvobození nespravedlivě vězněných, podáváme reporty veřejnosti o porušování lidských práv po celém světě a komunikujeme s médii i politiky. Zaštiťujeme též individuální poradenství pro osoby, které často neví, na koho se obrátit nebo jim nezbývá mnoho možností.

Setkávání dobrovolníků a zaměstnanců AI se konají několikrát do roka a kromě vzdělávacích pub kvízů nebo interaktivních kurzů, je to ve výsledku hlavně o potkávání se stejně smýšlejících jedinců, kteří někdy i těmi nejmenšími krůčky pomáhají měnit svět k lepšímu.

Více o Amnesty International 
Amnesty International je celosvětové hnutí více než sedmi milionů lidí, kteří usilují o svět, kde lidská práva platí pro všechny. Naší vizí je, aby každý člověk směl užívat všech práv zakotvených v Základní listině práv a svobod a dalších mezinárodních lidskoprávních normách.

Nejsme závislí na žádné vládě, politické ideologii, ekonomických zájmech ani náboženství. Jsme financováni především z členských příspěvků a z darů veřejnosti.

Amnesty International byla založena v Československu v roce 1991. Zpočátku se zaměřovala na mezinárodní aktivity, ale postupně začala rozvíjet i svou práci doma. Dnes její zaměstnanci a zaměstnankyně spolu s dobrovolníky a dobrovolnicemi, stážisty a stážistkami a v neposlední řadě aktivisty a aktivistkami vzdělávají k lidským právům na školách, vedou kampaně i advokační práci za nespravedlivě vězněné, proti různým formám diskriminace, nezodpovědnému vývozu zbraní, proti zmenšujícímu se prostoru pro občanskou společnost nebo za práva uprchlíků. Prosazují systémové změny v zákonech i praxi. Jsou relevantním a vyhledávaným partnerem jak ostatních nevládních organizací, tak odborníků nebo médií.

Kontakty

Adresa: Kodaňská 1441/46, 10100 Praha 10 - Vršovice
Telefon: +420 725 791 395
E-mail: info@amnesty.cz
Web: www.amnesty.cz

    

Základní fakta

Počet lidí: cca 15 stálých zaměstnanců, okolo desítky stážistů a externistů a stovky dobrovolníků
Od kdy fungujeme: v ČR od 1991, celosvětově od r. 1961
Místo působení: celá ČR

Podívejte se na další společnosti

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Zuzka Janglová, Slušná firma z.s.
Havelcova 123, 280 02 Kolín 3

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!