Odznáček slušné firmy

Arnika

Jsme ekologická organizace, která prosazuje méně odpadů a nebezpečných látek, živé řeky, pestrou přírodu a právo občanů rozhodovat o životním prostředí.

"Proč Slušná firma?"

Arnika je česká nezisková organizace, která spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí. Věříme, že přírodní bohatství není pouze darem, ale také závazkem uchovat jej do budoucna. Dlouhodobě prosazujeme méně odpadů a nebezpečných látek, živé řeky, pestrou přírodu a právo občanů rozhodovat o životním prostředí. Věříme, že na této nově vznikající platformě nalezneme mnoho stejně smýšlejících lidí, kteří nám pomohou šířit naše hodnoty.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

93%
Zdraví firmy
77%
Zaměstnanci
100%
Zákazníci
93%
Komunita
96%
Planeta
Arnika

O co nám jde
Věříme, že přírodní bohatství není pouze darem, ale také závazkem uchovat jej do budoucna. Usilujeme o lepší zákony a pomáháme lidem řešit lokální problémy.

Arnika

Obnovujeme aleje v české krajině
Aleje jsou neodmyslitelnou součástí naší krajiny a pomáhají před nepřízní počasí. Chráníme aleje před zbytečným kácením, pomáháme zvyšovat bezpečnost silničního provozu natíráním kmenů reflexní barvou, pořádáme benefiční cyklozávod a sázíme nové stromy. To bychom nedokázali nebýt šikovných dobrovolníků a několika stovek dárců.

Arnika

Budoucnost bez jedů
Chceme, aby naše děti vyrůstaly ve světě bez toxických látek, proto bojujeme za jejich omezení. Navíc pravidelně testujeme hračky, kadeřnické pomůcky, nádobí a další spotřební zboží a o výsledcích informujeme veřejnost.

Arnika
Arnika
Chráníme řeky před znečištěním a regulací
Bráníme řeky před zbytečným betonováním, které ničí často vzácnou přírodu v okolí. Vracíme řekám život, proto se podílíme na obnově přirozeného charakteru vodních toků a okolní krajiny, aby se stala domovem mnoha ohrožených druhů živočichů a rostlin a lépe chránila města před povodněmi.
Arnika
Pomáháme lidem řešit místní problémy 
Podporujeme lidi, kteří chtějí ovlivnit, jak vypadá jejich město, nebo se chtějí podílet na rozhodování o místech, kde žijí. Pomáháme v desítkách konkrétních případů a usilujeme o zlepšení vymahatelnosti práva, aby se lidem žilo lépe.
Arnika

Vzděláváme sebe i ostatní
O naší činnosti pouze nemluvíme. Vědomosti a zkušenosti se snažíme předávat dál, a proto pořádáme konference, semináře nebo nás potkáte u našeho stánku během různých akcí pro veřejnost. Spolupracujeme také s dětmi, školami, pořádáme happeningy a zapojujeme aktivní občany.

Arnika

Nezávislost především
Pracujeme s řadou partnerů, například s obcemi, kraji, vědci nebo firmami. Přesto si zachováváme vlastní nezávislost a nebojíme se stát v opozici proti nesmyslnému ničení přírody.

Arnika
Spokojený tým je pro nás zásadní
V Arnice nemáme přísně stanovenou hierarchii a panují tu neformální vztahy založené na vzájemném respektu. Každý z nás pracuje samostatně, o strategických rozhodnutích se však bavíme společně.
Arnika

S čím nám můžete pomoci
Usilujeme o pestrou přírodu a zdravé prostředí pro život bez toxických látek. Jako pravidelný dárce nám pomůžete zůstat nezávislou organizací. Zapojte se do našeho týmu jako dobrovolník. I jedna hodina týdně pro nás znamená obrovskou pomoc. Bez vás by to jinak ani nešlo. Sledujte, co se děje ve vašem okolí. Sdílejte nás na facebooku, čtěte časopis Arnikum a šiřte dále mezi svými přáteli. Děkujeme!

Adresa

Arnika, z.s.
Dělnická 541/13
170 00  Praha 7 - Holešovice
Mapa

Kontakty

Telefon: +420 774 406 825
E-mail: arnika@arnika.org
Web: www.arnika.org

     

Základní fakta

Počet lidí: 27
Od kdy fungujeme: 2001
Místo působení: celá ČR, zahraničí

newsletter

Buďte první, komu od nás cca jednou měsíčně přistanou do schránky zprávy a další informace.

Vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Tomáš Hajzler Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 61026280 | DIČ: CZ7105263704

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2500405273/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!