Odznáček slušné firmy

Bamboolik

Český výrobce látkových plen a produktů pro moderní ekologickou domácnost. Firma, založená dvěma maminkami na mateřské dovolené.

"Proč Slušná firma?"

Protože my opravdu jsme slušná firma, jakkoliv pateticky to může znít. Vyrábíme produkty, které ze své podstaty napomáhají udržitelnému rozvoji, podporují ekologii, redukují množství odpadu. Vyrábíme v ČR, materiály nakupujeme v ČR (nebo alespoň v Evropě) zhruba z poloviny šijeme naše produkty v chráněných dílnách, podporujeme maminky na mateřské dovolené a částečné úvazky. Jsme toho názoru, že více takových firem bude, tím lépe se nám bude žít. Všem. A třeba jednou budou mít obdobný přístup k podnikání všichni. Nebo alespoň většina.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

100%
Zdraví firmy
83%
Zaměstnanci
100%
Zákazníci
94%
Komunita
84%
Planeta
Bamboolik

Plenky, domácnost a odpad
Naše planeta není na jedno použití, proto je pro nás důležité být odpovědní v každém kroku. Šíříme osvětu v oblasti zdravého přebalování, ekologické domácnosti a minimalizace odpadu. Ukazujeme, že věci lze dělat jinak.

Bamboolik

S respektem k dětem, lidem a přírodě
Spojujeme moderní svět s tradičním přístupem, věříme ve smysluplný návrat ke kořenům. Pro naše partnery a zákazníky představujeme symbol kvality, zdraví a ekologie. Tyto hodnoty šíříme prostřednictvím našich produktů. Dáváme tím každému příležitost růst společně s námi.

Bamboolik
Udržitelnost i uživatelská přívětivost
Nabízíme moderní látkové plenky a produkty pro moderní ekologickou domácnost. Nahrazujeme jednorázové produkty jejich "tradiční", opakovaně použitelnou, variantou, ale v moderním pojetí; víme, že naši zákazníci (ani my sami) nehodlají kvůli ekologii nijak zásadně měnit svůj životní styl. Proto je společným jmenovatelem našich výrobků nejen udržitelnost, ale také uživatelská přívětivost. 
Bamboolik
Bamboolik

O jednu skládku méně
Jedno miminko vyprodukuje za své plenkové období cca jednu tunu odpadu ve formě použitých jednorázových plen, které se velmi obtížně rozkládají.  My jsme za rok 2017 díky našim plenám pomohli ušetřit životnímu prostředí více než 2 miliony jednorázových plen. O jednu menší skládku méně.

Bamboolik

Bamboolikovy dílny
Bamboolikovy produkty vznikají výhradně v České republice, konkrétně na jižní Moravě, v Brně a okolí. V současné době šije naše produkty pět dílen, z nichž čtyři jsou chráněné. Všechny máme dostatečně blízko na to, abychom se mohli kdykoli ve kterékoli z nich zastavit. Být v úzkém kontaktu je pro nás velmi důležité. V chráněných dílnách dnes pro Bamboolika pracuje více než 25 lidí, produkují cca 40 % našich plen.

Bamboolikovy dílny
Poradkyně v ČR i zahraničí
K tomu poskytujeme nadstandardní před- i po-nákupní servis. Potřebujete-li s něčím poradit, předvést či ukázat, Bamboolikovy látkové poradkyně jsou vám k dispozici po celé ČR a také v zahraničí (zejména na Slovensku a v Německu). Dokáží zákazníkům poradit (nejen) se zdravým přebalováním a sestavením plenkové výbavičky a také nám „dodávají“ nové a nové testery :-)
Bamboolik
Bamboolik

Bamboolikův příběh
Bamboolikova filozofie hodně vychází z našich životů, a to nejen Zuzky a Radky, dvou zakladatelek a jejich rodin. Začali jsme plenkami, pokračujeme moderní ekologickou domácností jako celkem. Udržitelnost se prolíná i firemní kulturou; troufáme si tvrdit, že zaměstnáváme největší procento matek s malými dětmi (často ještě na rodičovské dovolené).

Bamboolik
Lokální a recyklované obaly
Balíčky pro zákazníky balíme do použitých kartonových krabic (klidně od vloček), pokud už musíme pro některé velkoobchodní partnery používat igelitové sáčky, volíme kompostovatelnou variantu (mimochodem od brněnské firmy Tart, lokálnější už být prostě nemůžeme). Vyrábíme v ČR, materiály nakupujeme v ČR. Každý nový produkt musí zapadat do celkové firemní filozofie, lidově řečeno nám to musí dávat smysl.
Bamboolik

S čím nám můžete pomoci
Zapojte se! Razíme heslo, že každá změna se počítá. Klidně to může začít vlastní síťovkou na nákup. Každá plenka se počítá. Přineste nám do firmy kartonové krabice, které se vám válí doma a normálně byste je vyhodili. I malé změny, pokud je udělá více lidí, mají smysl. Nehledě na to, že pokud máte děti, dáváte jim tím skvělý příklad. Pro opravdové nadšence máme vzkaz - náš tým Bamboolik poradkyň se stále rozšiřuje a rádi vás mezi námi uvítáme.

Bamboolik

Adresa

Bamboolik, s.r.o.
Ječná 1321/29a
621 00  Brno
Mapa

Kontakty

Telefon: +420 604 270 351
E-mail: info@bamboolik.cz
Web: www.bamboolik.cz

   

Základní fakta

Počet lidí: 10
Od kdy fungujeme: 2013
Místo působení: celá ČR, zahraničí

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!