Odznáček slušné firmy

BirdSong Coffee

Praha

Nabízíme kávy z lesních farem, kde jsou kávovníky pěstovány pod ochranou korun stromů v souladu s okolní přírodou bez použití chemických postřiků.

"Proč Slušná firma?"

Je fajn potkávat se s lidmi stejně/podobně naladěnými a možnost sdílet s nimi a vyměňovat si zkušenosti. Čím více nás bude, můžeme namotivovat i jiné firmy či jedince k zamyšlení se nad jednotlivými kroky a rozhodnutími, která dennodenně dělají ať již v rámci ekologické či sociální odpovědnosti.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

88%
Zdraví firmy
89%
Zaměstnanci
93%
Zákazníci
66%
Komunita
87%
Planeta
BirdSong Coffee

Káva v harmonii s přírodou
Všechny naše kávy pochází z lesních a zalesněných farem, kde vyrůstají pod ochranou a stínem (shade-grown) vzrostlých stromů, v harmonii s okolní přírodou. 

BirdSong Coffee

Šetrný způsob pěstování
Tento šetrný a tradiční způsob pěstování pomáhá udržovat přirozený domov rozmanitých druhů živočichů a rostlin. Les navíc poskytuje farmářům bohaté možnosti obživy. Většina našich káv je certifikovaná bio a BirdFriendly® (značí BIO + pěstování v agrolesnictví/zastínění).

BirdSong Coffee

BirdFriendly®
Značka BirdFriendly® označuje bio kávy vypěstované v zastínění. Avšak za tímto názvem certifikace se skrývá daleko více... za původem stojí dlouholeté výzkumy vědců z amerického Smithsonova institutu. Ty potvrdily, že pěstování kávy pod přímým sluncem má dopad na snižování populací stěhovavých ptáků.

BirdSong Coffee
BirdSong Coffee
BirdSong Coffee

Co výběrem kávy řešíme
Za účelem vytvoření slunečné kávové plantáže jsou obvykle vykáceny původní lesy — domov rozmanité fauny i flóry a bezpečné zimoviště stěhovavých ptáků, kteří zde obnoví síly po dlouhém letu a mohou se tak zase na jaře vrátit do svých hnízdišť na sever. 

BirdSong Coffee

Podporujeme výzkum
Nákupem certifikované kávy Bird Friendly® podpoříte výzkum stěhovavých ptáků a programy na zachování životního prostředí. Z každého kila kávy jde na podporu výzkumu a ekologických projektů 25 centů (cca 6,50 Kč).

BirdSong Coffee

Ekologická udržitelnost
Prodejem kávy ze zalesněných farem poukazujeme na ekologickou udržitelnost. Káva je samozřejmě naší láskou a honba za dokonalou chutí je nekonečná. Káva je však zároveň krásný produkt, na kterém se dá demonstrovat udržitelnost i v dalších oblastech než jenom zemědělství (např. lógr nemusí být vždy odpadem, existují i nejednorázové kelímky, a na všechno není potřeba obal). 

BirdSong Coffee

Důsledky našeho výběru
Věříme, že když se každý při svém nákupu (nejen kávy) či běžných denních činnostech alespoň trochu zamyslí nad důsledky výběru produktu či způsobu konání, můžeme jako celek přispět k lepšímu fungování světa z pohledu ekologického i ekonomického.

BirdSong Coffee

Jak fungujeme
Náš tým je postaven na vzájemné důvěře a přátelských vztazích. Názory každého jedince na zlepšení, rozvoj nových aktivit a možností, či kritika jsou více než vítány a brány v potaz. Zastáváme názor, že jedině možností přispět se stanu pravou součástí celku.

BirdSong Coffee

S čím nám můžete pomoci
Tím, co děláme a jak to děláme, se společně s dobrou kávou snažíme šířit principy udržitelného životního stylu. Chceme poukázat na to, že žít s ohledem na životní prostředí a na ostatní živé bytosti nemusí nutně znamenat výrazné omezení vlastního pohodlí. I takové produkty jako je káva, které slouží zejména pro naše potěšení, mohou být součástí vašeho běžného ekologického nákupu. Stačí jediné: zajímejte se o původ věcí, které nakupujete. Myslete na to, že poptávka vytváří nabídku a že jsme to právě my, kdo svými nákupy denně rozhoduje o tom, v jakých podmínkách budeme žít. Nejen my, ale i naše děti a všichni ostatní.

Adresa

BirdSong Coffee
Provozovna: Radlická 47
150 00  Praha 5
Mapa

Kontakty

Telefon: +420 604 231 003
E-mail: info@birdsong.cz
Web: www.birdsong.cz

    

Základní fakta

Počet lidí: 5
Od kdy fungujeme: 2014
Místo působení: Praha; celá ČR

Podívejte se na další společnosti

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Zuzka Janglová, Slušná firma z.s.
Havelcova 123, 280 02 Kolín 3

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!