Odznáček slušné firmy

Český institut biosyntézy/Sociální klinika

Český institut biosyntézy, z.ú. (ČIB) podporuje a rozvíjí vzdělání terapeutů v metodě biosyntéza. ČIB založil Sociální kliniku pro dostupnou psychoterapii.

"Proč Slušná firma?"

Motivací zapojení se do projektu je i touto cestou podpořit a veřejně prezentovat, že 21. století není pouze o zisku a touze získat co nejvíce hmotných statků, ale nezapomínat na základní lidskou slušnost, mezilidské vztahy, spokojenost a vyrovnanost. To, že samotní terapeuti Sociální kliniky pracují zcela zdarma a věnují svou péči nezištně potřebným, je přeci krásným zrcadlem toho, že plně podporujeme mezilidskou slušnost a ohled na ostatní a pilně se podílíme na pozitivním společenském dopadu.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

97%
Zdraví firmy
79%
Zaměstnanci
98%
Zákazníci
78%
Komunita
86%
Planeta
Český institut biosyntézy

Naše poslání
Posláním Českého institutu biosyntézy, z.ú. (ČIB) je vytváření prostoru pro rozvíjení této metody v odborném a terapeutickém prostředí v České republice. Posláním Sociální kliniky je poskytovat kvalitní terapeutické služby lidem, kteří se nacházejí v náročné životní situaci a nemohou si tyto služby z finančních důvodů dovolit. Přesto na sobě chtějí pracovat, hledají změnu a uvědomují si díl své zodpovědnosti.

Sociální klinika

Výcvik, workshopy, vzdělávání
Institut organizuje a garantuje komplexní výcvik v biosyntéze, akreditované metodě EAP, je evropským certifikovaným tréninkovým institutem EAPTI, v ČR je výcvik akreditován Českou asociací psychoterapie ČAP. Dále poskytuje supervize a další postgraduální vzdělávání, vč. psychoterapeutického minima a dalších kurzů. ČIB dále pořádá odborné semináře, workshopy a další vzdělávací akce, které představují metodu odborné i laické veřejnosti a rozvíjí aplikace biosyntézy do dalších oblastí: vzdělávání, sociální práce, oblasti zdravotnictví i mimo psychoterapii, fyzioterapie, psychosomatiky, krizové intervenci.

Český institut biosyntézy

Psychoterapie dostupná všem
Sociální klinika poskytuje krátkodobou psychoterapii (12 sezení) v průběhu 6-9 měsíců za drobný poplatek dle individuálních možností klientů. V rámci Sociální kliniky pracují terapeuti zdarma a jejich jedinou odměnou jsou supervize či další vzdělávání, kde mohou dále rozvíjet svoji odbornost.

Co je biosyntéza
Biosyntéza je jeden z nejnovější přístupů v somatické psychoterapii. Při terapeutické práci se kromě obvyklého rozhovoru užívá také práce s pohybem, dotekem, dechem a imaginací.

Český institut biosyntézy

Služby ze srdce
Služby poskytují zkušení terapeuti i studenti terapeutického výcviku v pokročilé fázi studia, kteří si přejí pomoci a mají chuť poskytovat podporu těm, kteří ji potřebují. Zapojení terapeuti pracují jako dobrovolníci. ČIB tak prostřednictvím Sociální kliniky rozvíjí myšlenku "služby ze srdce" a přesvědčení, že v životě je důležitá dobrá rovnováha toho, co dáváme a co dostáváme. 

Sociální klinika

S čím nám můžete pomoci
Můžete nám pomoci několika cestami. Zaprvé, že o Sociální klinice budete šířit povědomí, aby se na nás mohl obrátit ten, kdo nás nejvíce potřebuje a my mu mohli pomoct. Zadruhé, že navštívíte některý z biosyntetických workshopů a pokud vás nadchne, řeknete o něm svým známým. A také tím, že o sebe budete pečovat, případně svým darem pomůžete ke kvalitní péči dalším lidem v tíživé životní situaci.

Adresa

Český institut biosyntézy, z.ú./
Sociální klinika
Sídlo: Eliášová 21
160 00  Praha 6
Mapa
Kancelář: Kafkova 10
160 00  Praha 6
Mapa

Kontakty

Telefon: ČIB +420 733 715 260
Sociální klinika +420 733 644 268
E-mail: info@biosynteza.cz
Web: www.biosynteza.cz
         
www.socialniklinika.cz

ČIB:
 
  
Sociální klinika:
  

Základní fakta

Počet lidí: 10 + 80 dobrovolných terapeutů
Od kdy fungujeme: ČIB od 2008,
Sociální klinika od 2014 
Místo působení ČIB: Praha
Místo působení Sociální kliniky: Praha, Plzeň, Ostrava, České Budějovice a Brno

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!