Odznáček slušné firmy

Člověk v tísni

Jsme nevládní nezisková organizace vycházející z myšlenek humanismu, svobody, rovnosti a solidarity.

"Proč Slušná firma?"

Lidskou důstojnost a svobodu považujeme za základní hodnoty. Věříme, že lidé kdekoli na světě mají mít právo rozhodovat o svých životech a společně sdílet práva vyjádřená Všeobecnou deklarací lidských práv.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

96%
Zdraví firmy
83%
Zaměstnanci
100%
Zákazníci
100%
Komunita
91%
Planeta

O co nám jde
Usilujeme o otevřenou, informovanou, angažovanou a zodpovědnou společnost, která není lhostejná k problémům doma ani za hranicemi naší země. Chceme se aktivně podílet na vytváření společnosti, ve které jsou kulturní, etnické, rasové a jiné odlišnosti zdrojem obohacení, a nikoli konfliktů.

Člověk v tísni
Člověk v tísni

Jak fungujeme
Etické principy jsou pro nás zásadní nejen při realizaci našich činností, ale také ve firemní kultuře. Máme neformální přátelskou atmosféru a tykáme si na všech frontách. Každý se zdravíme v jiném jazyce, ale rozumíme si všichni stejně. V Praze máme školku pro děti zaměstnanců a bereme si psí mazlíčky do kanceláře. Dostáváme volňásky na Jeden svět, pijeme faitrade kafe a máme možnost dělených úvazků. Chováme se k sobě lidsky, podporujeme se. Nejsme jenom kolegové, ale i přátelé. A máme nadřízené, se kterými se dá mluvit i zajít po práci na pivo :)

Člověk v tísni

Jak se mohu zapojit?
Nehledáme lidi jenom na mise do zahraničí a do terénu. Uplatnění u nás lze najít i v kancelářích na centrále v Praze, kde máme asi 300 zaměstnanců a hledáme kolegy do  mnoha různých oddělení - administrativy, financí, HR, na koordinaci projektů nebo do IT.
Říkáme o sobě, že máme “PIN spirit” a jsme tu, abychom dělali ze světa lepší místo pro všechny. Ať pracujeme kdekoliv, víme, že to má smysl.
Pokud myslíš, že bys k nám zapadl(a), podívej se na aktuální nabídky práce tady

Člověk v tísni

Programy sociální integrace
Tým Programů sociální integrace podporuje sociální vzestup chudých či ohrožených rodin prostřednictvím poradenských a vzdělávacích služeb. Zabýváme se dluhovým a karierním poradenstvím, realizujeme sociálně-aktivizační služby pro rodiny s dětmi, doučování dětí ze sociálně znevýhodněných lokalit a další aktivity.

Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce
Humanitární a rozvojová sekce Člověka v tísni poskytuje okamžitou humanitární pomoc lidem v nouzi při přírodních katastrofách nebo ve válečných krizích.
Zároveň se zaměřuje na dlouhodobou pomoc lidem žijícím v chudobě a špatných životních podmínkách.

Podpora lidských práv
V rámci Centra pro lidská práva a demokracii pomáháme disidentům a podporujeme občanskou společnost v nesvobodných zemích a státech, které procházejí demokratickou transformací. Obrana lidských práv patří od počátku k základní filosofii společnosti Člověk v tísni.
Lidskoprávní tým se zaměřuje na práci v několika diktaturách, autoritativních režimech a zemích, kde je zkušenost s přechodem k demokracii podobná té české.

Člověk v tísni

Vzdělávání a osvěta
Jeden svět - Pořádáme Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který ročně navštíví kolem 120.000 diváků ve více než 30 městech.

Jeden svět na školách - Prostřednictvím filmů, diskusí a výukových aktivit přinášíme do škol důležitá témata a konkrétní příběhy. Věnujeme se lidským právům, moderním československým dějinám, mediálnímu vzdělávání a mnoha dalším tématům a aktivitám.

Varianty - Vzděláváme pedagogy i veřejnost v tématech chudoby, rozvojové spolupráce, migrace nebo xenofobie. Naším cílem je škola otevřená všem dětem, která vede žáky a studenty k porozumění souvislostem, globální odpovědnosti a respektu k druhým. 

Kontakty

Adresa: Šafaříkova 635/24, 120 00 Praha 2
Telefon: +420 226 200 400
E-mail:  kariera@clovekvtisni.cz
Web: clovekvtisni.cz

    

Základní fakta

Počet lidí: 2 000
Od kdy fungujeme: 1992
Místo působení: Praha, celá ČR, zahraničí

Podívejte se na další společnosti

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Zuzka Janglová, Slušná firma z.s.
Havelcova 123, 280 02 Kolín 3

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!