Odznáček slušné firmy

Econea

Praha

Jsme e-shop pro každodenní hrdiny. Umožňujeme lidem dělat malé kroky každý den pro zdravý a trvale udržitelný životní styl.

"Proč Slušná firma?"

Sdílení zkušeností a inspirace. Je pro nás velmi cenné učit se a inspirovat od organizací, které jsou v některých aspektech udržitelného a svobodného podnikání dál než my. Stejně tak rádi přispějeme svou trochou do mlýna, pokud o to bude zájem.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

90%
Zdraví firmy
69%
Zaměstnanci
93%
Zákazníci
58%
Komunita
94%
Planeta
Econea

Nejen pro zelené harcovníky
Chceme přiblížit svět zdravého, udržitelného a etického nakupování co nejširšímu publiku, nejen starým zeleným harcovníkům. 

Econea

Co nabízíme
Naším záměrem je dát lidem možnost koupit si jednoduše vše na jednom místě - od čisté ekologické drogerie a přírodní biokosmetiky, přes intimní a hygienické potřeby pro ženy, dětské plenky, bambusové kartáčky a vše pro bezodpadovou domácnost, až k produktům na úsporu vody, tepla či elektrické energie. Najdete u nás také českou udržitelnou módu a textilní výrobky z biobavlny a recyklu.

Econea

S respektem vůči lidem, planetě i zvířatům
Prodáváme výhradně pouze produkty bez živočišných surovin a netestované na zvířatech. Pečlivě se věnujeme výběru sortimentu. Raději pomaleji, ale o to důsledněji. Máme jasná kritéria co ano a co ne a často o nich diskutujeme. Neprodáváme zdaleka cokoliv.

Econea

Perfektní zákaznický servis
Produkty a značky důkladně zkoumáme
a pak o nich poskytujeme detailní informace. Žádné copy/paste textů od dodavatelů. Chceme, abyste měli všechny podklady pro dobré rozhodnutí. Přinášíme nejen hardcore eko produkty, ale také se snažíme do eko/bio branže vnést krásný a moderní design a zajistit to, aby s námi lidé měli fantastickou zákaznickou zkušenost a perfektní zákaznickou podporu. Prostě abyste z nákupu u nás měli radost.

Econea

Jde nám o ZMĚNU
Chceme k ní inspirovat a zapříčiňovat ji. Jsme přesvědčeni o tom, že skutečná změna musí vždy přijít zespoda. Chceme proto podněcovat k tomu, abychom všichni spotřebovávali méně jednorázových produktů, méně toxické chemie či nezdravé kosmetiky, méně plastů, méně vody či elektřiny nebo vytvářeli méně odpadů.

Stačí malé kroky každý den
Není nutné, aby ta změna byla náhlá, velká, všeobjímající. Prosazujeme myšlenku, že stačí dělat malé kroky každý den. Že není třeba hned měnit celý svět - ale že je žádoucí měnit ten svůj. Jak tím, co kupujeme, co používáme a komu dáváme vydělat, tak svým chováním, svými každodenními návyky.

Econea není jen e-shop
Neméně důležitou součástí naší existence je informování, podněcování, vzdělávání, publikování, diskutování. Ať už na sociálních sítích nebo na blogu, který chystáme co nevidět, nebo třeba i naživo.

Econea

Eko skrz na skrz
Zásilky balíme důsledně ekologicky a maximálně zero waste - žádné nové krabice ani výplně, žádné nerecyklovatelné bublinkové obálky, vše od dodavatelů znovu zužitkováváme, používáme recyklovatelné papírové pásky místo plastových. S GLS je posíláme CO2 neutrálně a rozhodně do nich nepřidáváme žádné letáky a vzorečky. Když už výjimečně něco tiskneme, tak na 100% recyklovaný papír. Auto, kterým vozíme zboží, je na CNG pohon. Samozřejmě důsledně třídíme odpad.

econea foto

Ve všem je kus našeho srdce
Podnikáme ze srdce a do veškerého úsilí se snažíme vkládat naši lásku - do webu, do textů, do výběru produktů, do komunikace s lidmi i do balení zásilek.

Otevřenost, důvěra a zodpovědnost
Rozhodujeme se dost intuitivně a pokud nám něco srdcově nesedí, byť by to mohlo obchodně fungovat, tak to neděláme. Jsme hrdí na to, že máme mezi sebou v týmu skvělé, upřímné a otevřené vztahy. Naši lidé vědí, jak se firmě daří, jak si stojíme finančně, kam směřujeme, a upřímně nás zajímají jejich názory. Nefungujeme na bázi kontroly, ale důvěry a vysoké míry samostatnosti a vlastní zodpovědnosti.

Econea

S čím nám můžete pomoci
Nejvíc nám pomůžete, když se stanete našimi pravidelnými zákazníky a společně tak budeme měnit krok pro kroku svět na zdravější a udržitelnější místo k životu. Zároveň budeme rádi, když nám pak poskytnete upřímnou zpětnou vazbu - ať už k celému nákupnímu procesu, zákaznické péči či k produktům samotným. A budete-li spokojeni, moc oceníme, když si to nenecháte pro sebe a doporučíte nás dále. 

Adresa

Econea s.r.o.
Adresa skladu:
Františka Diviše 944/1
104 00   Praha 22

Kontakty

Telefon: +420 226 633 542
E-mail: info@econea.cz
Web: www.econea.cz

   

Základní fakta

Počet lidí: 10
Od kdy fungujeme: 2013
Místo působení: Praha; celá ČR

Podívejte se na další společnosti

newsletter

Buďte první, komu od nás cca jednou měsíčně přistanou do schránky zprávy a další informace.

Vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Tomáš Hajzler Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 61026280 | DIČ: CZ7105263704

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2500405273/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!