Odznáček slušné firmy

Fair & Bio obchod

Praha

Jsme hrdí na to, že všechny naše výrobky prošly rukama lidí, kteří pracovali v důstojných podmínkách.

"Proč Slušná firma?"

Věříme, že patříme mezi ostatní slušné firmy, protože podporujeme sociální solidární ekonomiku u nás i v zahraničí. Prodáváme produkty vyrobené v důstojných pracovních podmínkách v zemích globálního Jihu a dlouhodobě spolupracujeme s organizací Green Doors, díky které můžeme poskytnout chráněná pracovní místa lidem v České republice.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

92%
Zdraví firmy
67%
Zaměstnanci
83%
Zákazníci
64%
Komunita
57%
Planeta
Fairbio obchod

Co vše u nás najdete
Náš kamenný obchod jako jeden ze dvou v Praze nabízí pouze fairtradové výrobky. Naší vlajkovou lodí v nabídce je káva z naší partnerské Pražírny Fair & Bio, připravíme vám i kávu s sebou (espresso, capuccino nebo americano). Naleznete u nás širokou nabídku čokolád, lahodných čajů, exotických specialit či fairtradovou kosmetiku.  Z řemeslných výrobků spoustu ručně vyráběných šperků, tašek a dekorací. Je toho ale mnohem víc.

Fair&bio obchod

Nabídka pro firmy a úřady
Firmám a úřadům nabízíme kávu, čaj, cukr nebo třeba sušenky a čokoládu, které pravidelně dodáváme přímo do práce. Pomůžeme také s udržitelnou spotřebou, například v podobě plátěných tašek či jiných fair-traidových pozorností a dárků. Dále nabízíme komisní prodej - pokud chcete uspořádat akci na podporu fair trade, zboží vám rádi nachystáme.

Fair&bio obchod
Fair&Bio obchod

Proč to děláme
Lidé v tzv. rozvojových zemích by za svou práci měli dostat spravedlivě zaplaceno. Vyrábějí a pěstují produkty určené pro náš trh, ale většina z nich žije v chudobě. Každý den mají strach, aby měli dost jídla pro své děti, aby je mohli poslat do školy. Jsou zneužíváni svými zaměstnavateli. Jsme to my, spotřebitelé, kdo může svým výběrem denně ovlivňovat životy tisíců lidí pouze tím, co si dáme do nákupního košíku.

Fair&bio obchod
Fair&bio obchod

Jak fungujeme
Fair & Bio obchod provozuje Ekumenická akademie, z.s. Ta se již více než 20 let v ČR zabývá osvětovou a vzdělávací činností na podporu udržitelného rozvoje. A to nejen ve světě, ale i u nás. Zisky z prodeje investujeme do rozvoje prodejny a do činnosti naší organizace. Využíváme práce dobrovolníků a dobrovolnic, dvě kolegyně jsou u nás zaměstnány na chráněných pracovních místech s podporou organizace Green Doors. 

Fair&Bio obchod

Čím nám můžete pomoci?
Pomoci nám můžete tím, že přijdete k nám do obchůdku, koupíte si dobrou kávu, čokoládu nebo něco jiného na zub, nakoupíte dárky pro své blízké anebo pro sebe. A pokud budete spokojeni, staňte se našimi stálými zákazníky a pošlete k nám své známé. Každý z nás činí denně volbu svou peněženkou. Těšíme se na vás.

Adresa

Fair & Bio obchod
Sokolovská 29
186 00 Praha 8 - Karlín
Mapa

Kontakty

Telefon: +420 733 579 408 
E-mail: prodejna@ekumakad.cz
Web: www.obchodfairbio.cz

  

Základní fakta

Počet lidí: 3 + dobrovolníci
Od kdy fungujeme: 2009
Místo působení: Praha

Podívejte se na další společnosti

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Zuzka Janglová, Slušná firma z.s.
Havelcova 123, 280 02 Kolín 3

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!