Odznáček slušné firmy

Frank Bold

Brno

Jsme mezinárodní právní firma. Propojujeme podnikání se společensky prospěšnými cíli.

"Proč Slušná firma?"

Frank Bold mění svět k lepšímu - právem. Budoucnost potřebuje svobodnou společnost a odpovědné firmy. Frank Bold se chce stát součástí klubu Slušných firem, aby mohl spojit síly s ostatními, kteří to vidí podobně.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

77%
Zdraví firmy
88%
Zaměstnanci
97%
Zákazníci
70%
Komunita
75%
Planeta
Frank Bold

Měníme svět právem
Jsme mezinárodní tým právníků. Poskytujeme etické právní služby a zapojujeme se do řešení aktuálních společenských problémů v oblastech, jako je energetika, odpovědnost firem nebo systémová korupce. Frank Bold v České republice tvoří hlavně komerční advokátní kancelář Frank Bold Advokáti a nezisková organizace Frank Bold Society, v Polsku Fundacia Frank Bold. Jsme první certifikovanou B Corporation v České republice.

Jak fungujeme
Propojujeme byznys se společensky prospěšnými cíli. Začínali jsme v polovině devadesátých let neziskově, jako parta mladých právníků, která pracovala na společensky prospěšných případech. Abychom zvýšili životaschopnost organizace, založili jsme advokátní kancelář, která svými zisky podporuje neziskové projekty. I v rámci našich komerčních služeb chceme přinášet praktická řešení, služby a produkty, podílet se na užitečných a smysluplných věcech.

Naše mise
Naší misí je prosazovat svobodu a férovost. Pomáhat lidem, firmám a institucím dělat dobrá rozhodnutí.

Frank Bold

S čím vším můžeme pomoci
V naší advokátní kanceláři se specializujeme na veřejné právo, přispíváme k přijímání kvalitnějších územních plánů a udržitelnému územnímu rozvoji. Naší druhou specializací je energetické právo, především se zaměřením na obnovitelné zdroje energie. Kromě toho desítkám firem pomáháme s jejich byznysem, podporujeme start-upy a inovace, pomáháme nadacím, radíme s pracovním a rodinným právem a pomůžeme i s účetními službami.

Frank Bold

Integrita a etika
Stanovili jsme si hodnoty a etické mantinely, kterých se držíme. Je pro nás důležité, abychom byli vnitřně přesvědčeni o tom, že se podílíme na správných věcech a pozitivních řešeních, ať jde o komerční nebo neziskovou práci.

Frank Bold

Veřejně prospěšné projekty
Provozujeme bezplatnou webovou poradnu a učíme Občany 2.0 znát svá práva. Jsme iniciátory a hlavními realizátory projektu Rekonstrukce státu. Prosadili jsme v České republice pět protikorupčních zákonů, jako je veřejný registr smluv nebo transparentní hospodaření politických stran. 

Frank Bold

Působíme i za hranicemi ČR
V Čechách a v Polsku pracujeme na omezení tradičních zdrojů energie, jako je uhlí, a na přechodu k čistějším zdrojům. Hájíme právo dýchat čistý vzduch. Na evropské úrovni jsme spoluprosadili zavedení povinnosti tzv. nefinančního reportingu - povinnosti určitých velkých podniků zohlednit ve svých výročních zprávách sociální a environmentální dopady, otázku lidských práv a rizika korupce.

Frank Bold

Firemní kultura
Panuje u nás neformální atmosféra a vytváříme si přátelské pracovní prostředí, kde se lidem v týmu dobře pracuje. Na přísný dresscode si nepotrpíme a všichni si tykáme, ať jde o seniorní advokáty nebo stážisty. Jednáme spolu férově a s respektem. Každý se může zeptat, když něco neví, nebo se ozvat, když má nápad, podnět nebo zpětnou vazbu.

Frank Bold

Není to "jen" práce
Chceme, aby každý člen týmu dělal práci, ve které uplatní svůj potenciál, která ho bude bavit a rozvíjet. Současně spoléháme na každého z nás, že pracuje, jak nejlépe dokáže, i když mu nikdo nestojí za zády. Nasazení a osobní odpovědnost, to je to, co se u nás počítá.

Frank Bold Students
Stážisti jsou u nás vítáni! Máme roční program stáže pro studenty vysokých škol právních i jiných oborů. Ročně  u nás absolvuje stáž 20-25 studentů. Stážisti se zapojují do veřejně prospěšných aktivit, podpory klientů i vnitřního chodu Franka. Co třeba o stáži řekli? „Ve Frank Bold neplníš úkoly proto, že to po tobě chce šéf, který sedí na vrcholu korporátní pyramidy. Děláš to proto, že máš radost, když můžeš někomu pomoct a má to smysl.“

Frank Bold

Frank Bold Kids
Založili jsme v Brně dvě lesní školky, Sýkorku a Medlánku. Proč? Chtěli jsme, aby se děti mohli učit hodnotám jako je svoboda nebo férovost od mala. A nejlépe se to podle nás učí v kontaktu s přírodou, který také přispívá ke zdravému a celistvému vývoji dětí.

Frank Bold Kids

S čím nám můžete pomoci
Můžete se stát ambasadorem Rekonstrukce státu a aktivně se zapojit do prosazování protikorupčních zákonů. Můžete se také stát našim dárcem a přispět na některý z našich neziskových projektů. A konečně se můžete přidat do Frankova týmu! Stále hledáme posily.

Frank Bold

Adresa

Frank Bold
Údolní 33
602 00  Brno
Mapa

Kontakty

Telefon: +420 545 213 975
E-mail: info@frankbold.org
Web: www.frankbold.org

   

Základní údaje

Počet lidí: 60 - 95
Od kdy fungujeme: 1995
Místo působení: ČR, Polsko, Brusel

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!