Odznáček slušné firmy

Sociální firma Hračkotéka

Praha

Jsme neobyčejné hračkářství sídlící v centru Prahy. Neobyčejné proto, že u nás pracují lidé se zdravotním postižením a také proto, jaký nabízíme sortiment.

"Proč Slušná firma?"

Nabízíme slušnou a stabilní práci lidem se zdravotním postižením. Je nám ctí být v dobré společnosti slušných firem.

Hračkotéka

Proč sociální firma
V Hračkotéce se snažíme o propojení světa lidí se zdravotním znevýhodněním se světem obyčejných lidí. Vytváříme pracovní místa pro lidi, kteří nemohou najít uplatnění na otevřeném trhu práce. Jde nám o zapojení lidí s postižením do normálního života. Normální je ráno vstát, jít do práce, popovídat si s kolegy, dát si s nimi oběd, mít radost s odvedené práce.

Pouze z přírodních matiriálů
Naše hračky jsou pouze z přírodních materiálů, kvalitně zpracované, rozvíjejí kreativitu a schopnosti dítěte a ještě k tomu jsou krásné :-) Je důležité obklopovat děti krásnými věcmi, tříbit tak jejich estetické vnímání. 

Hračkotéka

PopUpStore v Růžové
Hračkotéku jsme založili v roce 2010. Od roku 2013 fungujeme jako sociální firma a zaměstnáváme 9 lidí se zdravotním postižením. Pobočku v Růžové jsme otevřeli v září 2016. Je to takový malý Pop Up Store, takže se nám tam střídají různí výtvarníci a další tvůrci. V Růžové se pořádají aktivity spojené s jednotlivými tvůrci. Většinou jde o výtvarné workshopy.

Hračkotéka
Edice ARTisti dětem
Edice ARTisti dětem je naše malé nakladatelství, ve kterém vznikla kniha To je moje ve spolupráci s Rosou Mitnik a výtvarnicí Jou Jou. Také jsme vydaly 9 sad Origami na různá témata ve spolupráci s Cestou domů.
Hračkotéka
Plackotéka
Plackotéka je malá dílna, ve které naši zaměstnanci vyrábí špendlíky, magnety a zrcátka. Rádi vyrobíme jakoukoliv placku na zakázku :-)  

Propojování
Rádi se propojujeme s místní komunitou a s dalšími sociálními podniky. Nejčastěji Hospic Cesta domů, Kavárna Bílá Vrána, Fair and Bio Pražírna, Modrý domeček...

Hračkotéka

Jak fungujeme v týmu
Zaměstnanci jsou průběžně informováni o fungování podniku. Každý týden pořádáme týmové setkání, na kterém má každý zaměstnanec vymezen svůj prostor. Každý má právo podílet se na strategickém plánování. Většina zaměstnanců pracuje na poloviční úvazek a dochází do práce denně. Každý zaměstnanec má právo na odpočinek během dne, kdykoliv ho potřebuje.

Hračkotéka

S čím nám můžete pomoci
Uvítáme fotografa, který by nafotil náš tým při práci i produktové foto. Uvítáme jakéhokoliv dobrovolníka na asistenci pro naše klienty. Uvítáme rady a tipy v oblasti marketingu a sociálních sítí.

Hračkotéka

Adresa

Sociální firma HRAČKOTÉKA
Školská 34
110 00  Praha 1
Mapa

Kontakty

Telefon: +420 777 259 832
E-mail: jana.rehorkova@gmail.com
Web: www.hrackoteka.cz

   

Základní fakta

Počet lidí: 12, z toho 9 se zdravotním postižením
Od kdy fungujeme: 2013
Místo působení: Praha; celá ČR

Podívejte se na další společnosti

newsletter

Buďte první, komu od nás cca jednou měsíčně přistanou do schránky zprávy a další informace.

Vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Tomáš Hajzler Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 61026280 | DIČ: CZ7105263704

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2500405273/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!