Odznáček slušné firmy

Institut Cirkulární Ekonomiky

Praha, Brno, Choceň

Organizace zabývající se šíření myšlenky a realizací projektů s tématem cirkulární ekonomiky v České republice.

"Proč Slušná firma?"

Naší motivací je v projektu Slušná firma zůstat. A to co nejdéle. A rozvíjet slušnost i kolem nás. A věřím vlastně, že i u nás. K neslušnosti je člověk tažen okolnostmi, okolím a někdy i sám sebou dnes a denně. Chybovat je lidské. Ale být součástí platformy Slušná firma je pro nás dlouhodobou motivací k neustálému zdokonalování. Soňa Jonášová

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

93%
Zdraví firmy
86%
Zaměstnanci
100%
Zákazníci
100%
Komunita
95%
Planeta
Incien

Vzděláváme sebe i ostatní
Naším tématem je cirkulární ekonomika, která je často definována jako koncept, v němž neexistuje odpad. Pořádáme konference, semináře, kurzy celoživotního vzdělávání a zároveň o těchto tématech jen nemluvíme, ale skutečně pracujeme na jejich realizaci.

INCIEN

O co nám jde
Žijeme na jedné planetě s omezenými zdroji. Podle akcelerace počtu obyvatel a jejich spotřeby v posledních padesáti letech je však zřejmé, že limity brzy překročíme. Již dnes v prvním půlroce každého roku vyčerpáváme množství zdrojů, které máme vymezeno na celý rok. Snažíme se našimi aktivitami zpomalit konzum a materiály zacyklit tak, aby měly ne jeden, ale několik životů. Jen tak můžeme současně generovat zisk a snižovat zátěž na těžbu zdrojů.  

Veletrh Uplatni.se

Co je cirkulární ekonomika
Současný systém funguje na principech "vytěžit - vyrobit - vyhodit". Cirkulární ekonomika se však dívá na tok materiálu jako na uzavřený cyklus, ve kterém preferujeme obnovitelné zdroje, vyrábíme produkty tak, aby se daly opravovat, repasovat nebo znovu použít, a na konci jejich životního cyklu nevidíme odpady, ale zdroje. Cirkulární ekonomika přináší nové pracovní místa, snižuje ekologickou stopu naší společnosti a vrací nás prakticky k selskému rozumu.

Analýza odpadu - skládka

Ekologie ruku v ruce s profitem
Zaměřujeme se na inovativní environmentální management. Společně se svými partnery pracujeme na projektech, které umožňují přechod z lineárního chodu systému na cirkulární. Zároveň si uvědomujeme, že v dnešním světě je hlavním motorem zisk. A tak hledáme cesty, po kterých jde ekologie ruku v ruce s profitem.

 

Soňa Jonášová

Nejsme tradiční neziskovka
Umíme fungovat bez grantů a snažíme se fungovat jako zdravá a slušná organizace. Stejně tak přistupujeme k našim kolegům či stážistům. Jsme zastánci toho, že za dobrou práci, byť v neziskovém sektoru, má být člověk férově ohodnocen. Každý z nás pracuje takovým tempem a z takových míst, které mu vyhovují. Zaměstnáváme hendikepované, studenty i matky. Věříme, že to je standard. 

INCIEN

Máme dveře otevřené pro každého
Vítáni jsou u nás všichni ti, kteří se chtějí v tomto tématu realizovat, i ti, kteří chtějí přiložit ruku k dílu dobrovolně. Jsme mladý tým, který však pracuje precizně a s profesionálním přístupem. Dáváme lidem šanci realizovat dobré nápady a skutečně měnit svět kolem nás k lepšímu.

Incien

Vedeme českou cirkulární diskusi
Je nám jasné, že aby takový systém fungoval, tak je nezbytně nutné komunikovat se všemi, kterých se to týká. Témata, kterým se věnujeme, diskutujeme jak se zástupci vlády a veřejného sektoru, tak s byznysem, obcemi i dalšími neziskovými organizacemi a širokou veřejností.

INCIEN
Diskuzní večer BUZZ Talks

Jdeme příkladem
Sami se v osobním životě snažíme dělat maximum pro to, abychom inspirovali ostatní. Cirkulární ekonomika není jen o třídění odpadů, ale o uvědomění si akcelerace konzumu, kterým je naše společnost charakteristická. Omezujeme, co nepotřebujeme. Na místo toho společně tvoříme projekty se skutečnou hodnotou. A je jedno, jestli je to u nás doma nebo v celé zemi.

Soňa Jonášová

Jsme světoví. Tedy, snažíme se...
Aktivně sledujeme, co se děje ve světě. Přinášíme do ČR zahraniční příklady praxe. Organizujeme obchodní mise pro podnikatele v oblasti čistých technologií, ekoinovací a cirkulární ekonomiky. Účastníme se klíčových delegací, kongresů a také na oplátku ve světě prezentujeme úspěchy z Česka. Učíme se z cizích chyb a snažíme se, aby se u nás cirkulární systém nastartoval co nejefektivněji.

INCIEN

Věříme ve slušnost a pokoru
Obě slova se postupně vytrácí z veřejného prostoru a my věříme, že tím, co a jak děláme, můžeme inspirovat ostatní a sami se také každodenní prací s těmito hodnotami zdokonalovat. Věříme, že i když je dnes česká společnost tak roztříštěná, tak že existují základní principy, které nejsou nikdy krokem vedle. A těch se držíme.

INCIEN

S čím nám můžete pomoci
Píšeme o příkladech dobré praxe a také je šíříme mezi další obce, firmy a zástupce všech sektorů. Budeme rádi, pokud se s námi o svoje aktivity podělíte a my o nich budeme moci mluvit, my Vám je na oplátku pomůžeme rozvíjet. Také jsme pořád neziskovka. A i když si snažíme vydělávat jak jen to jde, tak nám dary pomáhají rozvíjet projekty, které mají svoji důležitost, ale nemáme kapacitu je finančně zajistit.

 

Adresa

Institut Cirkulární Ekonomiky, z. ú.
Cejl 37/62,
602 00  Brno;
Mapa
Bolzanova 1615/1 
110 00  Praha 1
Mapa

Kontakty

Telefon: +420 721 041 450
E-mail: sona@incien.org
Web: www.incien.org

      

Základní fakta

Počet lidí: 5 + 20
Od kdy fungujeme: 2015
Místo působení: Praha, Brno; celá ČR

newsletter

Buďte první, komu od nás cca jednou měsíčně přistanou do schránky zprávy a další informace.

Vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Tomáš Hajzler Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 61026280 | DIČ: CZ7105263704

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2500405273/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!