Odznáček slušné firmy

Pravý domácí časopis

Čelákovice

Měsíčník „o všem, co je skutečné“, od toho, jak vychováváme děti, co máme na talíři a jak to tam dostáváme, po péči o tělo, vztahy, zahradu.

"Proč Slušná firma?"

Fandíme totiž myšlence smysluplné práce a celý projekt časopisu jí v sobě přirozeně obsahuje. Bude tedy fajn se stát potencionální inspirací, když nám tak snadno jde milovat to, co děláme.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

80%
Zdraví firmy
91%
Zaměstnanci
100%
Zákazníci
90%
Komunita
85%
Planeta
Pravý domácí časopis

Pravý domácí časopis píše o...
Čtenářům nabízíme měsíčník plný různorodých témat o tom, co lidi doopravdy žijí. O bydlení, péči o děti a vztahy, o nakupování, o zdraví i jídle. O tom, co nás občas trápí, a cestách, jak se z toho konkrétní lidé dostávají. Ale hlavně o tom, co nás baví a dělá nám radost. A taky inspiruje k tvoření a přináší spoustou lidských příběhů.

Pravý domácí časopis

Jsme především inspirací
Pravý domácí časopis je především inspirace. Pro to, jak žít svůj život svým vlastním jedinečným způsobem a jak více převzít zodpovědnost za své zdraví, vzdělání, zaměstnání či výchovu dětí do svých rukou a nenechávat ji jen v rukou státu a obecně daných pravidel či pseudopravidel.

Pravý domácí časopis

Náš příběh
Na začátku byli Petra a Dan, redaktorka a grafik, máma a táta, kteří neměli co číst. Kdepak asi jsou články o tom, co lidi skutečně dělají, jak žijí, co je zajímá? Hledali, nenašli. A tak je napadlo udělat časopis, kde tohle všechno bude. Akce vzbudila reakci. Ti, kteří o skutečných věcech chtějí číst, si nás najdou a hledají, přestože nemáme zcela pokrytou distribuční síť. Jsme tak trochu metaforicky samizdatoví a průběžně se najde i dost takových, kteří o tom všem milují psát, i dost těch, jejichž příběhy jim jsou inspirací. Šup a je tu varianta ke čtení o tom, kdo se s kým rozvádí a komu byly na předávání cen vidět spodní kalhotky. Namísto toho je tu časopis plný pěkných a skutečných věcí.

Pravý domácí časopis

Jak vznikne časopis bez redakce
Každý měsíc se nové číslo rodí ve zhruba dvaceti domácnostech redaktorů, grafiků a fotografů, kteří dohromady tvoří tým úžasných, schopných a nadšených lidí. Nemáme shůry daný redakční plán a nepíšeme nikterak "na zakázku". Témata přinášíme z největší části sami tak, jak nám chodí do života a žijeme je. O jejich vhodnosti, možných úskalích a nebo naopak propojeních a potenciálu hovoříme, když se setkáme.

Pravý domácí časopis

Pravá domácí DNA
Fungujeme jako redakce bez konkrétního redakčního prostoru, setkáváme se příležitostně v kavárnách, školících prostorech nebo jednoduše v našich domácnostech. Časopis doposud nemá specializované pracovníky v odvětvích managementu, marketingu a podobně, administrativu a chod celého projektu spravují členové kreativního týmu, kteří vymýšlejí i obsah. Je to trochu punkový styl, ale zůstává tak zachována stoprocentně pravá domácí DNA. Nejsme striktně strukturovaný kolektiv, což přináší značnou míru důvěry a svobody, ale s tím i neodmyslitelně spjaté zodpovědnosti.

Pravý domácí časopis
Pravý domácí časopis

Co s námi zažijete
Přinášíme příběhy a osobní zpovědi lidí, kteří šli za svým snem, kteří se nebojí pojmout život kreativně a umí ho žít v souvislostech a s ohledem na sebe, své blízké, ale i celou planetu Zemi. Vyhýbáme se tzv. obecným pravdám a zobecňování, protože si myslíme že v současném světě přesyceném protichůdnými informacemi, je jedinou "pravdou" autentické lidské sdílení a konkrétní zkušenosti. Při čtení našeho časopisu můžete mít tudíž pocit, jako když si povídáte s kamarády. Někdo o nás říká, že jsme vlastně takoví tištění bloggeři.

Pravý domácí časopis

Ziskovka či neziskovka?
Pravý domácí časopis není výdělečný podnik (má ovšem našlápnuto stát  se jím). Po celou dobu své existence je díky svým čtenářům, předplatitelům a inzerentům finančně soběstačný. A to i přesto, že za námi nikdy nestál žádný investor či mediální magnát. Máme proto výhodu, že jsme opravdu nezávislé médium. Dá nám ale celkem zabrat vymyslet, jak časopis dostat do všech rukou, které by ho rády držely, nebo jak zajistit stabilnější finanční podmínky pro kolektiv lidí, kteří ho tvoří.

Pravý domácí časopis

S čím nám můžete pomoci?
Jednak BUĎTE. Buďte zvídaví, bdělí, zajímejte se o život a chtějte radost pro všechny blízké. Potom - věřte, že u toho všeho moc nestíháme myslet na finance, a tak, jestli máme zůstat nezávislí a skuteční, podpořte nás. Prostě si časopis kupujte, čtěte a když se vám bude líbit, mluvte o tom. No a jestli jste ajťák nebo grafik, kterému tluče srdce v rytmu Pravého domácího, třeba nám pomůžete i jinak. Nebo snad máte dokonce i ekonomické schopnosti a věříte, že byste dokázali časopisu pomoct, aby jeho fungování umožňovalo rozvoj projektu a stabilitu pracovníků, aniž by to mělo sebemenší negativní vliv na kvalitu a obsah? Tak to se naše vesmíry možná brzo setkají.

Adresa

Vydavatelství Propolis, s.r.o.
Dělnická 36/477
250 88  Čelákovice
Mapa

Kontakty

Telefon: +420 777 656 878
E-mail: casopis@pravydomaci.cz
Web: www.pravydomaci.cz

   

Základní fakta

Počet lidí: 13+10
Od kdy fungujeme: 2013
Místo působení: Čelákovice; celá ČR

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!