Odznáček slušné firmy

Vesnické dobroty

Rodinná farma hospodařící na půdě svých předků. Farma, která funguje na ekologických principech a své produkty zpracovává do džemů, omáček, chutney, sirupů, moštů, sušených bylin a ovoce.

"Proč Slušná firma?"

Chceme spolupracovat a setkávat se se stejně smýšlejícími lidmi, kterým není lhostejno, jak se podniká a jak se hospodaří. Chceme se rozvíjet a vzdělávat a společně s ostatními hledat cestu, která je prospěšná pro všechny.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

96%
Zdraví firmy
87%
Zaměstnanci
100%
Zákazníci
57%
Komunita
100%
Planeta
Vesnické dobroty

Co vše naše farma produkuje
Na naší farmě v první řadě zpracováváme ovoce z našeho sadu. Vyrábíme džemy bez použití chemických konzervačních látek a jiných přísad, které v kvalitním výrobku nemají, dle našeho názoru, co dělat. Chceme využít sad a pole, abychom mohli pěstovat kvalitní ovoce, zeleninu a bylinky. Vše zpracováváme do džemů, omáček, chutney, sirupů, moštů a sušených bylin a ovoce. Kromě sadu máme na farmě i ovce, králíky a včelstvo.

Vesnické dobroty

300-letá tradice
Historie našeho rodu “statkářů” sahá několik generací, ba i století na zpět. Dochované písemné zmínky o prvním narozeném dítěti v našem domě jsou 300 let staré. Jak byl starý původní statek, nikdo neví. Žijeme a hospodaříme na něm tak, abychom mohli farmu s čistým svědomím předat našim potomkům. Příroda je život. Pokud se o ni nebudeme starat a budeme ji využívat nebo spíš zneužívat, tak na to brzy doplatíme. I to je jednou z věcí, kde cítíme zodpovědnost.

Vesnické dobroty
Vesnické dobroty
Kam směřujeme
Naší vizí je farma, kde se nepoužívají chemické prostředky, kde pole je jedna velká různorodá zahrada, která se navzájem podporuje. Nechceme mít pole jedné rostliny, ale rádi bychom měli na poli třeba i sto druhů různých bylin, drobného ovoce, keřů a stromů. To pak tvoří základ pro naše ručně a s láskou vyráběné Vesnické dobroty. 
Vesnické dobroty
Vesnické dobroty

Kde nás můžete potkat
Kromě našeho e-shopu dodáváme Vesnické dobroty do několika obchodů například v Mladé Boleslavi, Turnově, Mnichově Hradišti, Brně. Potkat se můžeme také na farmářských trzích a jarmarcích, aktuální příležitosti, kde se potkat na živo, máme vždy na našich stránkách a facebooku.

Vesnické dobroty

S čím nám můžete pomoci
Největší pomocí je pro nás sdílení zkušeností. Učení se novým věcem a hlavně moudru našich předků. Ať již jde o pěstování starých odrůd stromů, o roubování a jiné. Další pomocí je i větší povědomí o naší farmě a zvýšení odbytu našich dobrot. Protože bez zákazníků se naše farma nemůže rozvíjet a nemůžeme ekologicky začít obhospodařovávat další pole, která k farmě patří.

Adresa

ing. Jana Kuntošová -
Vesnické dobroty

Jivina 44
294 14  Jivina u Mnichova Hradiště
Mapa

Kontakty

Telefon: +420 777 812 504
E-mail: info@vesnickedobroty.cz
Web: www.vesnickedobroty.cz

Základní fakta

Počet lidí: 2
Od kdy fungujeme: 2013 - 5 let jako
Vesnické dobroty, 300 let celkem
Místo působení: Jivina u Mnichova Hradiště; celá ČR

Podívejte se na další společnosti

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!