Odznáček slušné firmy

Zfarmydomů.cz

Nejsme “jen další” eshop s potravinami. Přinášíme unikátní systém, který zabraňuje plýtvání potravin a tím i zdrojů naší planety. Fungujeme na principu “výroby na zakázku”.

"Proč Slušná firma?"

Být součástí komunity lidí (protože firmy = lidé), kteří o podnikání (a životě) přemýšlejí jinak. Mít možnost konzultovat své vize a nápady. Rád bych se inspiroval zkušenostmi jiných a naopak (případně) rád inspiroval těmi svými. Jednoduše bych byl rád součástí "prostředí", které může mít zásadní vliv na obnovu základních hodnot ve společnosti a tím zpětně (spolu)ovlivňovat "klima", ve kterém žiju a ve kterém žijí a budou žít mé děti.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

70%
Zdraví firmy
60%
Zaměstnanci
86%
Zákazníci
58%
Komunita
82%
Planeta
Zfarmydomu.cz

Kvalitní potraviny
Cílem společnosti je nabízet kvalitní potraviny (ideálně v BIO kvalitě, bez zbytečných konzervantů, produkované šetrně ke zvířatům i přírodě obecně) výhradně od menších českých farmářů a producentů. Protože nás štve, jak se dnes plýtvá potravinami, e-shop funguje na principu tzv. zakázkové výroby.

Zfarmydomů.cz

Potraviny na zakázku
Zejména u čerstvých potravin platí, že nic není sklizeno, vyrobeno, poraženo, aniž by si plodinu / výrobek / maso předem někdo neobjednal. Jde o unikátní systém, který zabraňuje plýtvání. Jako jediný - co víme :) - řeší problém plýtvání před tím, než nastane. Systém chceme rozvíjet a šířit do dalších měst.

Zfarmydomů.cz

EKO drogerie a kosmetika
Nabídka EKO drogerie a kosmetiky reflektuje náš (mé ženy Kačky a můj) vývoj, kdy jsme v roce 2017 začali používat tyto produkty. Pro sebe, své děti a děti našich dětí. Je fajn, že se člověk soustředí na eliminaci "konzervantů" v konzumovaných (=nabízených) potravinách, ale není to málo když pak na sebe napatláte "chemii" skrze drogerii?

Zfarmydomu.cz
Jak to funguje prakticky
Poté, co si objednáte v našem internetovém krámku, farmáři a producenti vše sklízí, vyrábějí, chystají. My pak pro vás objednávku zkompletujeme a připravíme k vyzvednutí na odběrném místě. V nabídce již máme přes 1000 produktů od 89 prověřených lokálních dodavatelů. A na to, abychom vše dali do kupy a vy si mohli svůj nákup vyzvednout, nám stačí 3 dny.
Zfarmydomů.cz
Jak fungujeme v týmu
Povinně svobodně. "Nejsem přirozený lídr a tak krom základní vize nechávám lidi, aby sami hledali řešení úkolů. Tím že jsme takový startup, tak se strašně moc věcí vytváří za pochodu. A to platí i pro firemní kulturu. Jediná má podmínka je, aby stávajícím i budoucím kolegyním / kolegům (ty zatím žádné nemám) dávalo smysl to, o co se snažíme. Aby sami jedli to, co nabízíme..."  Martin Prokop
Zfarmydomu.cz
Zfarmydomu.cz

Všechny své producenty známe
I když máme téměř stovku dodavatelů, nejsou to anonymní vazby. Zjišťujeme, jak farmář či výrobce funguje, co je pro ně důležité, zajímají nás jejich příběhy. Za každým z našich dodavatelů je konkrétní jméno, konkrétní člověk a konkrétní příběh. O všech se více můžete dozvědět na našich stránkách v sekci "Farmy a farmáři".

Zfarmydomu.cz

S čím nám můžete pomoci
Určitě budeme rádi za zpětnou vazbu na cokoli, co vás ohledně Zfarmydomů.cz napadne. Oceníme šíření naší "myšlenky" nebo pomoc s čísly v jakékoli podobě (pokud by se třeba našel "analytik", který by nám mohl pomoci s čísly, protože já jsem totální NEčíslař :- ) Uvítáme tipy na další farmáře, kteří pěstují či chovají s podobnými hodnotami, které bychom mohli sdílet. Jsme také v aktuální sturtupové fázi otevření s někým sdílet sklad nebo/a logistiku. A aby toho nebylo málo - v hlavě mám projekt obalové unie - nabídnout nezávislý systém mytí obalů, do kterého bych zapojil jak konečné zákazníky (koncové i maloobchodní), tak producenty. Zákazníků, kteří chtějí kupovat jen obsah a ne obal, přibývá, ale jednotliví malí producenti na to nemají jakoukoliv kapacitu, tak mne napadlo to lokálně (například pro Prahu) zastřešit. Cokoli z toho vás zaujme, ozvěte se!
Martin Prokop

Adresa

Zfarmydomů.cz
Sídlo: U vodojemu 2282
250 01  Brandýs nad Labem
Mapa
Provozovna: Náchodská 469/137
193 00  Praha 9 - Horní Počernice
Mapa

Kontakty

Telefon: +420 777 098 957
E-mail: cestajecil78@gmail.com
Web: www.zfarmydomu.cz

   

Základní fakta

Počet lidí: 3
Od kdy fungujeme: kamenná prodejna od 2014 a e-shop od 2017
Místo působení: Praha, Čelákovice,
Brandýs nad Labem

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!