Odznáček slušné firmy

ZO ČSOP JARO Jaroměř

Jaroměř

Patříme mezi největší východočeské nevládní organizace zaměřené na praktickou ochranu biologicky hodnotných lokalit a populací.

Počet lidí

10-ky členů

Od kdy fungujeme

1986

Místo působení

Jaroměř; ČR i zahraničí

"Proč Slušná firma?"

Věříme, že naše společnost právem patří mezi zodpovědné a slušně jednající právnické organizace. Od členství si slibujeme zejména další rozvíjející se spolupráci s podobně zodpovědnými partnery. Ale i to, že budeme moci ještě více rozvíjet naše aktivity a nadále pracovat ještě zodpovědnějším způsobem než doposud.

Co nabízíme

Náš spolek nabízí pestrou škálu aktivit, služeb i spolupráce. Nabízíme především nepřeberné možnosti, jak se zapojit do praktické ochrany přírody u nás i v zahraničí. 

JARO Jaroměř

Lidé se zapojují nejprve jako dobrovolníci. Ti nejlepší z nich se pak často stávají našimi brigádníky nebo dokonce trvale placenými spolupracovníky. 

JARO Jaroměř

Naše nabídka je natolik široká (od motýlů, orchidejí a čolků až po čápy, netopýry, orangutany, slony, delfíny, ale i mokřady, stepi, zahrady, pralesy, ekozemědělství, vlastní "rezervace", záchranná stanice, enviroosvěta, etika,...), že si prostě u nás vybere opravdu každý zájemce o ochranu přírody a životního prostředí.

JARO Jaroměř

O co nám jde

Kromě řady aktivit jako je výstavba a provoz záchranné stanice pro zraněné volně žijící živočichy, mapování přírodnin, environmentální výchova a osvěta, obnovujeme také mokřady, pečujeme o opylovače a podporujeme trvale udržitelné soužití člověka s přírodou. 

JARO Jaroměř

Jednou z našich stěžejních aktivit je i praktická péče o přírodovědně cenné lokality, o které se lidé přestali starat a které by bez obnovy péče ze strany člověka zanikly. Aktivně chráníme přírodu v ČR, na Slovensku, Polsku a Rakousku na ploše větší než 15 000 km2

JARO Jaroměř

V současné době se tak v úzké spolupráci s vlastníky pozemků staráme o více jak 200 přírodovědně hodnotných lokalit. Tyto lokality máme zahrnuty do našeho Velkojaroměřského pozemkového spolku, který je zároveň i největším pozemkovým spolkem v ČR.  Naším posláním však není pouze snaha o aktivní ochranu přírody a jejích zvířecích a rostlinných obyvatel, ale zejména v posledních letech se čím dál intenzivněji snažíme i o “ochranu“, či spíše záchranu člověka.

JARO Jaroměř

Naše kultura - jak fungujeme

Z původně malé lokální nevládní organizace jsme od roku 2001 postupně vybudovali mamutí kolos, který generuje neskutečné množství dobře odvedené práce i "pozitivní energie" a dokonce tím téměř pandemicky infikuje ostatní "zatím nenakažené". A ti se pak na nás nabalují jako sněhová koule a strhávají celou obří lavinu. 

Klíč našeho úspěchu vidíme zejména v tom, že jsme nezištně otevření všem lidem "dobré vůle", kteří chtějí férově spolupracovat na společném vytváření lepšího, ohleduplnějšího i zodpovědnějšího světa.

JARO Jaroměř

A tak i když máme snad úplně všichni v naší komunitě kapsy děravé a vysypané, jsme ve skutečnosti záviděníhodně bohatí! Jsme obklopení skvělými přáteli, lidmi, kterých si nesmírně vážíme a obdivujeme je za to, jak navzdory velkému tlaku, kterému jsou dnes a denně vystaveni, nejen že neztratili své původně "dětské" či "mládežnické" ideály, ale jsou schopni se za ně dokonce celý život rvát jako lvi. 

JARO Jaroměř

A přitom se na ně můžete 100% spolehnout, a máte tu čest být s nimi na té jedné společné lodi. Jste nejen od samých začátků u toho, když mění k lepšímu svět okolo nás, ale zároveň jasně cítíte, že i vy sami jste nedílnou a velmi důležitou součástí těch všech velkých pozitivních změn, které právě nastávají. 

JARO Jaroměř

Pokud  jste člověk s dobrým srdcem i otevřenou myslí, přijďte si mezi nás přivonět, nasát tu opojnou atmosféru a zažít to na vlastní oči, uši i kůži. Ale pozor, v této fázi je to pak už vysoce nakažlivé, většinou nevyléčitelné, a může vám to zcela převrátit Váš dosavadní život :)

Adresa

ČSOP JARO Jaroměř
Národní 83
551 01  Jaroměř

Kontakty

Telefon: +420 603 847 189

E-mail: jarojaromer@seznam.cz

Web: www.jarojaromer.cz

Sociální sítě

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!