Odznáček slušné firmy

ZŠ Labyrint Lhota

Lhota u Opavy

Jsme malá škola, kde se všichni navzájem známe. Nejsme místem, kde se děti připravují na život, ale kde svůj život již žijí.

"Proč Slušná firma?"

Zakládali jsme naši firmu - základní školu jako prostor, kde budeme moci v úctě a respektu k člověku a přírodě vést sebe i děti k solidárnímu přístupu ke všemu, co nás obklopuje, k enviromentální i sociální odpovědnosti. Cítíme se být součástí celku na všech úrovních. Jsme otevřeni novým myšlenkám i směrům a chceme se aktivně zapojit do sdílení a výměny zkušeností s podobně orientovanými společnostmi v naší zemi.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

97%
Zdraví firmy
91%
Zaměstnanci
100%
Zákazníci
98%
Komunita
99%
Planeta
ZŠ Labyrint Lhota

Pochopit současný svět
Naším cílem je, aby učení děti bavilo, naplňovalo je, dávalo jim smysl a nabyté poznatky jim pomáhaly lépe pochopit současný svět. Zkušenosti a dovednosti jsou pro nás stejně významné jako informace a vědomosti. Svoboda je spojená s odpovědností za vlastní rozhodnutí, sebe sama i za to, co svým jednáním způsobíme. Svoboda neznamená bezbřehost a absenci pravidel. 

ZŠ Labyrint Lhota
Hodnoty, kterých si ceníme
Aktivitě a činorodosti dáváme přednost před spotřebou. Opravdovosti a osobitosti před konformitou. Vedeme sebe i děti k solidárnímu přístupu ke všemu, co nás obklopuje. Respektujeme odlišnosti. Neodsuzujeme. Jsme otevřeni novým myšlenkám i směrům.
ZŠ Labyrint Lhota
Od 1. do 9. třídy
V Labyrintu nabízíme základní vzdělávání dětí od 1. do 9. třídy v souladu s právními předpisy ČR. A také široké společenství inspirativních průvodců a rodičů, kteří nevnímají náš projekt jen jako školu pro děti, ale i pro nás dospělé.
ZŠ Labyrint Lhota
Bezpečné a otevřené prostředí
Tvoříme bezpečné a otevřené společenství, vedeme sebe i děti k solidárnímu přístupu ke všemu, co nás obklopuje, k environmentální i sociální odpovědnosti. Máme školní sněm, kde tvoříme dohody a pravidla.
ZŠ Labyrint Lhota

Náš příběh
Na počátku našeho příběhu stojí písmeno R a to vlastně hned dvakrát ... R+R. Respektovat a být respektován – kniha,  díky které jsme se potkali… Následovalo setkání s autory, manželi Kopřivovými, a spoustu s námi rezonujících myšlenek a informací. Není divu, že se naše děti potkaly v rodinné školce a pak i Montessori škole. Příslib zřízení druhého stupně se však nenaplnil, a tak jsme se rozhodli vydat vlastní cestou - zřídit a založit školu.

ZŠ Labyrint Lhota
ZŠ Labyrint Lhota
Sedm statečných
Naší škole dalo život sedm statečných, sedm zakladatelů-rodičů. Většinu z nich ve škole v každodenním provozu nepotkáte, neboť mají svá zaměstnání mimo ni. Osud svedl dohromady sedm lidí nejrůznějších profesí, kteří však ve volném čase společně pečují o školu s nesmírnou odhodlaností a láskou. Všichni zakladatelé přislíbili, že budou škole zdarma pomáhat v oborech a tématech, se kterými mají zkušenosti, či jsou jim jinak vlastní.
ZŠ Labyrint Lhota

Komunitní škola
Na začátku nás sice bylo sedm, ale bez podpory a pomoci ostatních rodičů by to nešlo. Prakticky svépomocí jsme za účasti velkého počtu rodičů přes prázdniny školu opravili, upravili a přichystali pro děti. Během osmi budovacích dní nám svůj volný čas věnovalo a zapojilo se skoro 200 rodičů, přátel a spřízněných duší. Společně tvoříme jarmarky, Vánoční i slunovratová setkání, dobročinné bazary. O víkendech či po večerech se ve škole potkáváme na kurzech a besedách.

ZŠ Labyrint Lhota

S čím nám můžete pomoci
Jsme rádi za sdílení informací a inspirací s lidmi a organizacemi, které jsou nám hodnotově blízké. Budeme rádi za jakoukoliv věc, kterou si umíte představit, že se dá ve škole využít. Aktuální seznam potřeb máme na svých webových stránkách. Pořádáme školní besedy a stojíme o to, aby k nám lidé jezdili vyprávět své příběhy.

Adresa

ZŠ Labyrint Lhota 
Komenského 135
747 92  Háj ve Slezsku - Lhota
Mapa

Kontakty

Telefon: +420 702 018 141
E-mail: skola@zslabyrint.cz
Web: www.zslabyrint.cz

 

Základní fakta

Počet lidí: 16
Od kdy fungujeme: 2016
Místo působení: Lhota u Opavy

newsletter

Buďte první, komu od nás cca jednou měsíčně přistanou do schránky zprávy a další informace.

Vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Kontakt

E-mail:

lenka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Tomáš Hajzler Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 61026280 | DIČ: CZ7105263704

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2500405273/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!