Spolková prodejna Hradčanská

Spolková prodejna Hradčanská

typ organizace:

zapsaný spolek

kdo jsme?

Jsme otevřený kolektiv lidí, který hledá cesty k lepšímu jídlu a udržitelnější spotřebě. Naší misí je vytvořit nový způsob nakupování potravin - městské spolkové prodejny, kde se lidi znají a mají skvělé jídlo na dosah ruky.

co je náš sen?

Věříme, že poctivě vyrobené potraviny by měla být naprosto běžná věc. Svojí prací chceme zvyšovat dostupnost dobrého jídla a napomáhat vzniku udržitelnější a spravedlivější společnosti.

na jaké jsme misi?

Naší misí je vytvořit udržitelnější způsob nakupování potravin a dostat ho do dalších míst, kde ho adoptují a vezmou za svůj, protože jim to bude dávat smysl stejně jako nám.

proč „Slušná firma"?

Protože ladíme hodnotově a i nám leží na srdci změna současného způsobu podnikání směrem k lidštější a k přírodě ohleduplnější formě.

jaké jsou naše hodnoty?

→ Záleží nám na planetě
→ Pěstujeme lidské vztahy
→ Říkáme věci na rovinu
→ Fandíme poctivé práci
→ Chceme tvořit

naše kultura

Vše co děláme stojí na důvěře, zodpovědnosti a otevřené komunikaci. Na výmluvy ani lakování na růžovo nás moc neužije a zpětná vazba je neodmyslitelnou součástí našeho fungování. Za naprostý základ považujeme schopnost dodržet slíbené a převzít zodpovědnost za svá rozhodnutí. Víme, že jen plné převzetí zodpovědnosti s možností dělat chyby přináší svobodu, která je pro nás tolik důležitá.

co nabízíme?

Máme obchod s jídlem a spolkový prostor v Praze na Hradčanské. Snažíme se zvyšovat dostupnost opravdu kvalitního a minimálně průmyslově zpracovaného jídla a vytvářet příležitosti k udržitelnější spotřebě.

v čem se snažíme zvyšovat kvalitu života?

Naše cesta vede přes jídlo a lokální komunity. Pečlivě vybíráme zdravé a kvalitní jídlo, které nabízíme našim členům i široké veřejnosti. Vytváříme místo, kde se lidi znají a mají skvělé jídlo na dosah ruky.

v čem se snažíme prospívat planetě?

Tím, že nabízíme jídlo vyrobené s ohledem k životnímu prostředí a minimalizujeme vznik odpadu spojeného s prodejem a distribucí potravin. Podporujeme malé nezávislé výrobce i ekologické zemědělce a snažíme se o popularizaci biopotravin.

jak nám můžete pomoci?

Jestli souzníte s naší vizi a hledáte zdroj dobrého jídla, zvažte členství v našem spolku nebo se podívejte koho aktuálně hledáme.

Fakta:

Počet lidí: 15
Odkdy fungujeme: 2023
Místo působení: Praha

Kontakt:

Adresa: Pod Kaštany 5, Praha 6
Telefon: 222 956 462
E-mail: spolek@realfoodcommunity.cz
Web: www.spolkovaprodejna.cz