Odznáček slušné firmy

Peoplecomm

Praha

Sníme o světě, který je spravedlivějším a radostnějším místem pro většinu. Vydáváme knihy, které pomáhají takový svět vytvářet.

"Proč Slušná firma?"

Protože jako planeta směřujeme k sebe-destrukci. Změnou jedné organizace se dostaneme dál a rychleji než změnou jednotlivce. Když spojíme síly, potom nás nic nezastaví. Slušná firma je pro nás místem, kde se můžeme propojit s ostatními na podobné misi.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

83%
Zdraví firmy
94%
Zaměstnanci
98%
Zákazníci
78%
Komunita
88%
Planeta
Peoplecomm

Co nabízíme
Knihy obsahující souvislosti, příklady i návody na to, jak podnikat, pracovat, vychovávat děti a žít tak, aby to bylo prospěšné, radostné a ohleduplné. 

Peoplecomm

O co nám jde
Usilujeme o změnu myšlení a fungování společnosti. Zde je několik příkladů přesvědčení, která naleznete v našich knihách: Vydělávat na život je jako šetřit si sex na stáří; Být je víc než mít; Je třeba znovu začít žít tam, kde většina dnes pouze bydlí; Peníze jsou prostředkem, ne cílem; Práce a podnikání má naplňovat a sloužit druhým.

Peoplecomm
Jak fungujeme
Jsme síť na dálku spolupracujících jednotlivců, které spojuje láska ke knihám a vize udržitelnějšího světa. Nemáme funkce, nadřízené, povinnosti nebo kontrolu. Do projektů se zapojujeme dobrovolně na principech svobody a zodpovědnosti. Co, jak, kdy, kde, s kým a za kolik budeme dělat se stanovuje dohodou.
Práce na dálku
Ke spolupráci využíváme on-line nástroje. Kromě stálého produkčního a distribučního týmu (produkce, překladatel, korektor, editor, grafik, dtp, tisk, kodér, programátor, distribuce) považujeme za součást manšaftu i nespočet dalších lidí, kteří nám s vývojem a následně pak i s prodejem knih pomáhají.
Peoplecomm
Peoplecomm
Rodinné nakladatelství
Vydáváme pouze knihy, které nám osobně změnily život. Nepoužíváme reklamu, slevy ani jinou manipulaci, pouze šeptandu. Proto se s každou knihou mazlíme, aby byl výsledek stoprocentní. Z tohoto důvodu zůstaneme vždy malým rodinným nakladatelstvím, které je součástí dalších snah přispívajících k budování spravedlivějšího světa pro všechny.
Peoplecomm
Vlastní distribuce
Považujeme za nespravedlivé, aby ten, kdo knihu pouze prodává, požadoval polovinu její ceny. Odměnu je třeba rozdělit mezi všechny lidi, kteří se přičinili o výsledek, co možná nejspravedlivěji. Proto naše knihy nenajdete ve většinové distribuci, ale jen online a ve spřátelených kavárnách, coworkingových centrech, bezobalových obchodech a v knihkupectvích. 
Peoplecomm
Svoboda v práci
Naše knihy Podivín, Svoboda v práci a Štěstí doručeno, společně s dalšími aktivitami, přinesly do Česka a na Slovensko termín “svobodná firma” a odstartovaly hnutí za svobodnější a smysluplnější práci.
Peoplecomm
Summerhill & Sudbury
První firma je rodina. Tam se učíme pracovat. Táta s mámou jsou první šéfové, sourozenci první kolegové. Pak přichází škola. Proto jsme do Česka přinesli i příběh Summerhillu a společně s kamarády ze spolku Svoboda učení šíříme svobodnější přístupy k výchově a vzdělávání.
Peoplecomm
Další zásadní knihy
Kromě vlastních knih, které vydáváme, vyhledáváme průběžně i další, které nám přijdou zásadní pro změnu myšlení a pro posun k lidštější společnosti. Ty zařazujeme do našeho eshopu a pomáháme je šířit, co nám síly stačí, aby se dostaly k lidem, kterým mohou změnit život.
Peoplecomm

Zbytečně neškodit
Každé podnikání škodí. My se snažíme neškodit zbytečně: Kromě toho, že vydáváme pouze knihy, které považujeme za klíčové, tiskneme výhradně na recyklovaný papír přírodními barvami, knihy šijeme a zasíláme v odpadovém papíru. Všechny tituly převádíme i do e-formy a připravujeme prodej knih z druhé ruky. 

Peoplecomm

Sdružování
Sami nic nedokážeme, a proto považujeme za klíčové spojovat síly s ostatními s misí lidštějšího světa. Kromě toho, že jsme zakládajícím členem Slušné firmy, jsme členem www.onepercentfortheplanet.org. Dobrovolně se tak zavazujeme se k tomu, že odevzdáme minimálně 1 % našeho ročního obratu neziskovým organizacím. Jsme též v procesu certifikace bcorporation.net

1% FTP

S čím nám můžete pomoci
Pomoci nám můžete nejvíc dvěma věcmi. Zaprvé, že uděláte, co je ve vašich silách, abyste se stali aktivními členy vašich komunit, a abychom spojili síly v budování lidštější společnosti. Zadruhé, pokud vás naše knihy nadchnou, řekněte o nich svým přátelům. 

Adresa

PeopleComm s.r.o.
Boženy Jandlové 3
140 00 Praha 4 - Komořany

 

 

Kontakty

Telefon: +420 777 723 884
E-mail: info@peoplecomm.cz
Web: www.peoplecomm.cz

   

Základní fakta

Počet lidí: 10 - 200
Od kdy fungujeme: 2002
Místo působení: celá ČR a SR

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Zuzka Janglová, Slušná firma z.s.
Havelcova 123, 280 02 Kolín 3

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!