Slušná Firma

Slušné tržiště

Ve Slušné firmě si zakládáme na komunitě. Součástí komunity je i komunitní ekonomika. Taková kdy jeden podpoří druhého. Mnoho našich členů má mnoho co nabídnout nejen o Vánocích. Proto tady najdete to, co jednotliví členové nabízí. 

Sázíme stromy

Dárkový certifikát na strom či keř. Jednou z variant smysluplného dárku může být i jmenovitě věnovaný Dárkový certifikát na strom či keř. Certifikát vám zašleme v elektronické podobě, pod stromeček máme připravenou Vánoční podobu. Darované stromy a keře vysadíme během následujícího roku. Majitelům stromových certifikátů zašleme fotku a GPS souřadnice „jeho“ stromu. Certifikát můžeme zaslat také v angličtině nebo v "celoroční" verzi.

Lesen
Lesen

Designové povlečení s českými vzory. Ušité v Česku z kvalitních materiálů. Všechny látky i potisky mají certifikaci OEKO tex standard I.

Epifany Patisserie

Budu moc ráda, pokud si vyberete i sladký dárek pro někoho blízkého, ať už to je zmrzlina pro děti, nebo krabička pralinek pro kamarádku <3. Lískové oříšky v čokoládě z francouzské rodinné čokoládovny Michel Cluizel nebo lyofilyzované ovoce v čokoládě udělá radost nejednomu malému i velkému mlsálkovi. Jsme schopni (a budeme za to moc vděční), připravit sladký dárek pro své zaměstnance nebo obchodní partnery.

NaZemi vánoční balíčky
NaZemi

Balíčky složené z férové kávy, čaje a čokolády z Obchodu NaZemi jsou dárkem hned třikrát. Pro vaše blízké, na podporu organizace NaZemi zabývající se transformativním vzděláváním, i pro pěstitele z tzv. "globálního Jihu", kteří tak dostanou za svou práci spravedlivě zaplaceno.

Svobodný statek na soutoku, o.p.s.

Objednejte výrobky z Českých Kopist ať už svíce z včelího vosku a nebo bio sirupy, džemy či pálivé pasty. Kromě našich výrobků na eshopu najdete kosmetiku Sonett, biodynamická vína z Kutné hory a nebo měděné nářadí.

Hnutí Duha

Směs pro les

Nobilis Tilia

Přírodní a aromaterapeutická kosmetika z Českého Švýcarska.

Fair & Bio pražírna

Dárkové sety

Alucha

Moderní látkové vložky, hi-tech látkové vložky KLENOTKY. Všechny jsou šité ručně na šlapacím šicím stroji.

Nakladatelství Peoplecomm

Jsme drobné rodinné nakladatelství a knižní eshop, přes který šíříme knihy, které dokáží otevřít oči, burcovat, propojit a ukázat, kudy se vydat dál. Vydáváme výhradně knihy, které nás samotné uchvátily. Vedle toho se snažíme šířit i jiné důležité tituly z dalších malých nakladatelství či přímo od autorů.

Rostoucí přání se Slušnou firmou

Podpořte projekty Slušné firmy a darujte blízkým rostoucí přání, kterým dáte vaším slovům růst. Přání je zdobeno razítkem s ručně psaným textem a po jeho zasazení z něj bylinky vyrostou.

Hojdavak

Vaky pro celou rodinu od miminka po dospělé Hojdavak je synonymem pro pohodu, zklidnění, uvolnění, zpřítomnění a snění. Produkty nabízí pohodlné houpání - přirozený pohyb, který je blahodárný pro náš organismus a díky kterému můžeme spolehlivě zahnat špatnou náladu, uvolnit svalové napětí a přijít na jiné myšlenky. Máme rádi jednoduchý funkční design, který padne do každého interiéru nebo exteriéru. Hojdavaky se snadno udržují a mají dlouhou životnost. Celá výroba probíhá na území ČR s využití lokálních kvalitních materiálů.

Lemniskáta - život bez bariér, o.p.s.

Kreativní deník "malai". Menší bratříček luxusního kreativního deníku ze 100% přírodního rostlinného materiálu MALAI (z kokosové vody a banánových vláken), který svým vzhledem i vlastnostmi připomíná kůži.

Pravý domácí časopis

Předplatné Pravého domácího jako dárek pro vás, vaše blízké, vaši firmu... Časopis, který píše o tom, co je skutečné. Můžete se těšit na známé i méně známé tváře, inspirátory ze všech oblastní našeho života. Bez hodnocení, vnucování, manipulace a zkrášlování.

Barbora Hernychová - Lesní Mysl

Cesta Lesní mysli jako dárek pro vaši firmu v rámci well-being či smysluplného team buildingu, pro vás, vaše kamarády či známé, Lesní mysl párová či rodinná, skupinová i individuální. Lesní mysl je finský koncept sebepéče a osobního rozvoje v přírodě, spojuje v sobě prvky mindfulness, koučování a pozitivní psychologie. Praktické nástroje, jak si v každodenním pracovním i osobním životě uchovat rovnováhu, energii a klid.

Vrátka Třebíč

Dárky z vlastní šicí dílny. Šicí dílna Vrátka je bez nadsázky výjimečným chráněným pracovištěm. Dílna zaměstnává švadleny s různým zdravotním onemocněním.

Mýdlárna Koukol

Ve Volfarticích vznikají 100% přírodní mýdla, která jsou vyráběna na základě unikátních receptur za pomoci divokých druhů bylinek z nejkvalitnějších surovin. Byliny jsou získávány samosběrem na farních loukách. Tím tak zároveň správnou péčí o dochází k zachování, ale především ke zvýšení druhové pestrosti rostlin a živočichů zdejší lokality (je zde zmapováno 183 rostlinných druhů).

PlanetA

Značka zodpovědné módy ušitá v Čechách šetrně k přírodě a férově k lidem.

Kokoza

Kompostéry všeho druhu

Výdejna chutí
Výdejna chutí

Objednejte řecké dobroty jako dárek! Stačí při objednávce zaškrtnout "Chci ovoce jako dárek." A my vám pošleme do e-mailu poukázku na to nejšťavnatější ovoce. Protože sdílená radost je dvojnásobná radost.

Vánoční poukazy Zerowasters
Zerowasters

Darujte poukaz a šiřte zero waste osvětu. Víme, jaký dopad má lidmi vyprodukovaný odpad na planetu a život na ní, proto učíme lidi chápat zero waste v souvislostech. Inspirujeme širokou veřejnost k tomu, aby vzala zodpovědnost za budoucnost planety do vlastních rukou.

Anela
Anela

Dárek od Anely potěší každou ženu, všech věkových kategorií. Dostane totiž „čas a péči pro sebe“. Navíc ve velmi šetrném a trvale udržitelném provedení. Máme vratné skleněné obaly, minimum tištěných papírových materiálů, používáme balicí materiál do balíků z druhé ruky.

CEDROVATKA, sociální družstvo

MANA krabička z ručního papíru v různé barvě, 16 ks různých čokoládových bonbonů. Objednávky na safusova@cedrovatka.cz

Nadace pro půdu
Nadace pro půdu

Darujte naději na zdravou a živou půdu i pro další generace. Nadace Pro půdu postupně hektar po hektaru zúrodňuje půdu tím, že ji svěřuje do rukou drobných ekologických zemědělců. Ti svou pozorností a péčí půdu zachovávají zdravou a živou pro další generace a pěstují či vyrábí lokální potraviny. Darujte a pomozte vracet život do půdy a lidi do krajiny.

Fair bio obchod

Kamenný obchod jako jeden ze dvou v Praze nabízí výhradně fairtradové produkty, mnohé z nich mají navíc i certifikaci bio

Mlékovky

Mléčné barvy jsou ekologické barvy nejen na dřevo, vyrobené z mléka dle staré receptury. Jsou to vodou ředitelné barvy v prášku s přírodními pigmenty a neomezenou trvanlivostí. Jílové barvy zdravé přírodní barvy na vnitřní omítky, cihly i dřevo. Prodyšné a lehce antistatické. Hustá emulze výborně kryje a většinou vám postačí jeden nátěr. Textilní barvy jsou přírodní barvy na zdobení textilu nebo k plošnému barvení vlny, bavlny, hedvábí i plátna.

Reknihy

Udržitelné knihkupectví v České republice. Reknihy šírí myšlenku ekologicky neutrálního čtení a pomáhají lidem chovat se šetrně k naší planetě a zároveň vyřeší každý krok, jímž si čtenář musí projít, když chce přečtenou knihu poslat dál.

Maříž, autorská originální keramika

Maříž je keramika plná barev, snů a fantazie, jejímž duchovním otcem je akademický malíř Kryštof Trubáček, který ji pojmenoval po tomto místě, které s přáteli objevil a začal zde tvořit. Maříž je oáza, kulturní a turistické centrum, obklopené čistou přírodou a spoustou historických památek.

Komunita firem a neziskovek usilující o změnu toho, jak se u nás podniká a pracuje: Od jednostranné kumulace zisku a externalizace škod, k obecné prospěšnosti a zodpovědnosti. 

Kontakt