Slušná Firma

Co děláme?

Vyhledáváme, propojujeme a podporujeme organizace, které existují proto, aby řešily nějaké problémy a zároveň přebírají zodpovědnost za důsledky svého podnikání.


Kromě podpory komunity se věnujeme následujícím projektům:

Zpátky k jídlu

Revoluce začíná od základů, tedy od toho, jak získáváme jídlo. Proto jsme vzali zemědělství, krajinu a jídlo jako téma. Od jara ’20 točíme video-rozhovory a pořádáme konferenci.

Byznys 101

Od léta 2020 vychází na našem blogu každé úterý seriál věnovaný tématu firmy – co to je a jak funguje, jaká je její historie a budoucnost, v čem všem a jak ovlivňuje naše životy.

Nouzový stav podnikání​

Drobné místní podniky jsou základním prvkem ekonomiky a kvality života v každé obci. Globalizace však místní podniky drtí. Covid 2020 toto téma obnažil. Vyhlásili jsme proto nouzový stav.

Setkání

To hlavní, co je v dnešní době třeba dělat, je potkávat se naživo, propojovat se a spojovat síly. I proto pořádáme besedy, přednášky a konference

Komunita firem a neziskovek usilující o změnu toho, jak se u nás podniká a pracuje: Od jednostranné kumulace zisku a externalizace škod, k obecné prospěšnosti a zodpovědnosti. 

Kontakt