Odznáček slušné firmy

Sázíme stromy

Pomáháme obcím zazeleňovat místa, která by jinak zůstala neosázená. Peníze získáváme od firem a stromy sázejí dobrovolníci.

"Proč Slušná firma?"

Snažíme se vést lidi a firmy k tomu, že pro přírodu můžeme nejen sázením stromů udělat každý něco dobrého a že to není vůbec složité. Snažíme se o férovost, rovnost, udržitelnost a zodpovědnost. Cestičky si ale hledáme a prošlapáváme sami. Věříme, že pokud spojíme síly s podobně nastavenými firmami a lidmi, můžeme si vzájemně pomoci a společně dokázat víc.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

87%
Zdraví firmy
96%
Zaměstnanci
93%
Zákazníci
62%
Komunita
89%
Planeta
Sázíme stromy

Sázíme stromy
Propojujeme firmy, obce a dobrovolníky a společně sázíme stromy na místech, kde je to nejvíce potřeba. Peníze získáváme od firem, které se rozhodnou podpořit životní prostředí.  S obcemi vyhledáváme nejvhodnější lokality, které by jinak zůstaly neosázeny. A s dobrovolníky, často samotnými zaměstnanci firem, nakonec stromy vysázíme.

Sázíme stromy

Vracet přírodě
Žijeme v době, kdy si od přírody spíše bereme, a my nabízíme způsob, jak tuto nerovnováhu vyrovnat a přírodě vracet. Nabízíme firmám a lidem možnost udělat něco dobrého a zároveň se aktivně do výsadby zapojit - cítit radost, že díky nim jsou tady další stromy.

Sázíme stromy

Sázení je prvním krokem
Jsme přesvědčeni, že pokud si člověk strom sám vysadí, začne si přírody kolem sebe více všímat. Výsadba stromu se tak může stát prvním krokem k dalším aktivitám, které přírodu podpoří.

Sázíme stromy

Stromy sázejí dobrovolníci
Zásadní věc vidíme v tom, že stromy sázejí dobrovolníci a ne specializované zahradnické firmy. To lidi opět vede ke spojení s přírodou. Výsadby nejsou anonymní akcí, ale je to společná práce dobrovolníků, firmy a obce. Podporujeme společný zájem, osobní zodpovědnost a lidský kontakt.

Sázíme stromy

Zapojení obcí
Obcím dáváme šanci rychle a bez přílišné byrokracie osázet obecní pozemek, pokud k tomu samy nemají dostatečné finanční prostředky. Není to však zadarmo, obec se zavazuje k následné péči o stromy.

Sázíme stromy

Zapojení firem
Pro firmy může být sázení stromů forma teambuildingu, kdy si tým stromy vysadí a zároveň si užije společný čas při smysluplné práci. Některé firmy nás podpoří jen finančně - peníze mohou dát jak na výsadby stromů v regionech, kde není až tolik firem, nebo na náš provoz a rozvoj, díky čemuž nám umožní dělat naši práci stabilně a dlouhodobě. Další variantou je koupě certifikátu, kterým firmy podpoří výsadbu jednoho stromu a obdarují tak své obchodní partnery nebo zaměstnance.

Sázíme stromy

Zapojení jednotlivců, spolků...
Jednotlivci či spolky se mohou zapojit s naší plnou podporou jako organizátoři sázení v místě bydliště. Možností je také účastnit se našeho sázení, kdy lidé zažijí příjemnou a pro tělo i ducha povzbuzující aktivitu. Zapojit se takto mohou i různá centra, dobrovolnické organizace, výchovné ústavy, školy, ozdravovny. Jinou variantou zapojení je koupě certifikátu k výsadbě jednoho stromu jako netradičního dárku k narozeninám, svatbě, výročí, narození dítěte...

Sázíme stromy

Sázení s přesahem
Naším posláním je ukázat lidem, že pro planetu můžeme každý udělat hodně dobrého a že to není složité. Také proto nabízíme našim dobrovolníkům jako poděkování za sázení látkový pytlík, který je šitý ze zbytkových záclon a šijí je ženy v opavské ženské věznici. Pokud by každý dobrovolník jednou týdně nakoupil do látkového pytlíku, ušetříme tím 100.000 igelitových sáčků ročně!

Jsme parta nadšenců
Jsme tým nadšenců rozesetých po celé republice. Každý si své sázení organizuje sám, zároveň v tom ale nejsme sami. Když je potřeba, jsme téměř v každodenním telefonickém kontaktu, větší projekty řešíme přes skype. Dvakrát ročně se scházíme v Praze, probereme novinky, život, sdílíme zdary i nezdary. Chyby a zádrhele vítáme jako poučení pro nás všechny. Jsme nadšená parta lidí, kteří mají potřebu udělat pro planetu něco dobrého a pokud možno předávat tuto myšlenku a energii dál.

Sázíme stromy

Noví kolegové - koordinátoři
Většina lidí do Sázíme stromy přišla nějakou "náhodou". Často tak, že hledali smysluplné naplnění nebo že se sázení zúčastnili jako dobrovolníci... a už zůstali. Za každého nového kolegu jsme rádi, protože míst k sázení je v České republice spousta. Není nutné být zkušený zahradník nebo botanik – praktické věci kolegy naučíme a s odbornými pomohou naši krajináři. Důležitá je chuť udělat pro krajinu a pro lidi něco dobrého, mít rád/a stromy, dobré organizační schopnosti a schopnost být sám svým pánem.

Sázíme stromy

V týmu využíváme své přednosti
Každý z nás má své přednosti - super dovednosti ale také to, co ho zas tak nebaví. V našem týmu s tím pracujeme v rámci možností tak, aby každý mohl dělat hlavně to, co ho opravdu baví. Nemáme masky a na nic si nehrajeme. S firmami, obcemi, dobrovolníky, ale i mezi námi navzájem mluvíme o všem, co se nám nezdá, kde vidíme nesoulad s naším posláním, co se nám naopak velmi líbí. 

Sázíme stromy

1% FTP - 1 procetno pro planetu
Jsme členy 1% For The Planet. Toto celosvětové hnutí propojuje ziskové a neziskové organizace s cílem podpořit životní prostředí. Vychází z toho, že každá firma už tím, že existuje a funguje, životní prostředí zatěžuje a měla by mu to vracet. Cílem neziskovek je už z jejich povahy péče o planetu, lidi, vztahy. Zapojené firmy si tak každoročně vyberou registrovanou neziskovku a darují na její činnost jedno procento ze svých tržeb.

S čím nám můžete pomoci
Máte-li chuť, přidejte se do našeho týmu koordinátorů - každý se zapojuje do míry, jakou si sám zvolí. Víte-li o místě, které by si zasloužilo osázet a jedná se o obecní pozemek, dejte nám vědět, nebo ještě lépe - zkontaktujte obec, zda by o výsadbu stála, a propojte nás. Víte-li o firmě, která chce podpořit životní prostředí a užít si společný čas venku smysluplnou prací, řekněte jim o nás. Každý strom se počítá. Děkujeme.

Sázíme stromy

Adresa

Sázíme stromy z.ú.
Libochovická 11
18400  Praha 8

Kontakty

Telefon: +420 724 281 233
E-mail: martina.pavelkova@sazimestromy.cz
Web: www.sazimestromy.cz
 

Základní fakta

Počet lidí: 25
Od kdy fungujeme: 2014
Místo působení: celá ČR
 

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Zuzka Janglová, Slušná firma z.s.
Havelcova 123, 280 02 Kolín 3

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!