Odznáček slušné firmy

Unie porodních asistentek (UNIPA)

Praha

Unie porodních asistentek poskytuje odbornou podporu porodním asistentkám a informační a poradenský servis těhotným ženám a jejich rodinám.

"Proč Slušná firma?"

V Unii porodních asistentek se snažíme, aby naše práce byla co nejvíce v souladu s tím, co společně považujeme za morální, hodnotné, pravdivé, ekologické a fér. Nepracujeme pro zisk, ale pro informovanou společnost a dostatečnou kvalitu informací, jež se dostávají k lidem. Podporujeme porodní asistentky a snažíme se, aby byla jejich péče dostupná. Chceme, abychom skrze členství v projektu Slušná firma představili naše zájmy široké veřejnosti a mohli k ní být o kousek blíže. Naše práce může být zároveň touto cestou inspirací pro jiné organizace, které nevědí, jakým směrem jít.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

93%
Zdraví firmy
96%
Zaměstnanci
100%
Zákazníci
98%
Komunita
100%
Planeta
Unie porodních asistentek

Co nabízíme
Poskytujeme odbornou podporu porodním asistentkám a informační a poradenský servis těhotným ženám a jejich rodinám. 

Unie porodních asistentek
Mapa porodních asistentek
Na našich webových stránkách je dostupná mapa porodních asistentek a online poradna, mnoho článků a videí týkajících se průběhu těhotenství, porodu a poporodní péče.
Unie porodních asistentek
Jak fungujeme
Náš spolek je demokratickou profesní organizací, která na principu dobrovolného individuálního členství sdružuje porodní asistentky a studentky oboru porodní asistence v České republice.
UNIPA
Unie porodních asistentek

Odborná a respektující péče
Usilujeme o to, aby měla každá těhotná žena možnost zvolit si místo porodu a toho, kdo ji bude porodem provázet.  Přejeme si také, aby byla zpřístupněna každé těhotné ženě a její rodině odborná a respektující péče.  V naší zemi to zatím není samozřejmostí a UNIPA se to snaží změnit.

Unie porodních asistentek

Porodní asistentka po celé těhotenství
Na základě vědeckých studií se doporučuje, aby optimálně pečovala o jednu těhotnou ženu jedna porodní asistentka kontinuálně, tj. po celou dobu těhotenství, při porodu i po porodu. I to je jedním z našich cílů.

Unie porodních asistentek

Mezinárodní přesah
V Unii porodních asistentek pracujeme v souladu s Mezinárodní konfederací porodních asistentek (ICM), jejímž cílem je zlepšit standardy péče poskytované ženám, dětem a jejich rodinám na celém světě cestou rozvoje, vzděláváním a vhodným využitím služeb profesionálních porodních asistentek.

Unie porodních asistentek

Porod ovlivňuje celý náš život
To, jaký měl člověk porod, ovlivňuje jeho fyzické i psychické zdraví víc, než dokážeme domyslet. Je prokázáno, že pro nejméně 45% těhotných žen (těch s nízkým tzv. porodnickým rizikem) a jejich dětí je z hlediska zdraví bezpečnější NErodit v porodnici (National Institute for Health and Care Excellence, 2014).

Darujme.cz a Spolecnekporodu.cz
Mapa porodních asistentek, videa nebo rozhovory vznikly i díky darům, které nám posílají rodiny, které nám fandí. Díky jejich podpoře můžeme pracovat i na změně přístupu k porodům směrem k větší přirozenosti a autonomii rodin. Můžete nás podpořit i vy na Darujme.cz nebo našem webu Spolecnekporodu.cz.

UNIPA

S čím nám můžete pomoci
Podpořte společně s námi dostupnost porodních asistentek! Příspěvky využíváme na rozjezd nové on-line poradny, na podporu vzniku porodních domů a na vzdělávání studentek porodní asistence. Neodmítneme ale ani pomocnou ruku! Uvítáme dobrovolníky grafiky, IT, překladatele, právníky a fotografy pro naše současné i budoucí projekty.

Adresa

Unie porodních asistentek, z.s. 
Londýnská 28
120 00  Praha 2

Kontakty

Telefon: +420 739 310 677
E-mail: konkolova@unipa.cz
Web: www.unipa.cz

  

Základní fakta

Počet lidí: 10
Od kdy fungujeme: 2005
Místo působení: Praha; celá ČR

Podívejte se na další společnosti

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Zuzka Janglová, Slušná firma z.s.
Havelcova 123, 280 02 Kolín 3

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!