Slušná Firma

Post-růstová firma

Čas: 10. 11. 2022 16:00 – 20:00
10-11-2022 16.00 10-11-2022 20.00 Europe/Prague Post-růstová firma Komunitní centrum a zahrada Kotlaska false
Místo: Komunitní centrum a zahrada Kotlaska

Jak vypadá post-růstový byznys?

V době vážných a neustále se prohlubujících krizí je čím dál jasnější, že „business-as-usual“ a další ekonomický růst není řešením. Naopak, je to právě neustálá honba za soukromým finančním ziskem, která je příčinou nerovností, globální ekologické krize a dokonce i úpadku demokracie na celém světě. I přesto je nadále zisk a růst klíčovým organizačním principem současného ekonomického systému. Pokud se chceme vyhnout kolapsu a současně uspokojit potřeby všech, je třeba zůstat v rámci ekologických limitů planety. K tomu je nutné globální ekonomiku radikálně transformovat.

Pozvání přijal mladý sociální vědec Tadeáš Žďárský, který je jednou z nejvýraznějších osobností nerůstového hnutí v České republice. V současnosti působí v organizaci NaZemi a jeho hlavní činností je popularizace tématu post-růstové transformace i v českém prostředí: spolu-inicioval vznik české nerůstové pracovní skupiny, spoluzakládal Nerůstovou akademii. O nerůstu přednáší pro laickou i odbornou veřejnost, píše články do médií, přináší téma do vzdělávacích institucí. Během studia pobýval na University of Oslo v Norsku a Hampshire College v USA.

Akce již proběhla. Fotografie si můžete prohlédnout zde. Záznam přednášky najdete na našem Youtube.

Řečníci

Tadeáš Žďárský

Tadeáš Žďárský

Téma nerůstu představí Tadeáš Žďárský, který studuje environmentální studia na Masarykově univerzitě a během předchozího studia absolvoval studijní pobyty na University of Oslo v Norsku a Hampshire College v USA. Působí v organizaci NaZemi a jeho hlavní pracovní náplní je přinášet a popularizovat debatu o nerůstu i v českém prostředí. Spolu inicioval vznik české nerůstové pracovní skupiny, spoluzakládal Nerůstovou akademii a o nerůstu přednáší pro laickou i odbornou veřejnost, píše články do médií a taky se snaží nerůst přinášet do vzdělávacích institucí, třeba skrze tvorbu nerůstových metodických materiálů.

Program

16:00

16:30

17:00

18:00

19:00

Začínáme zvolna a hned na úvod je čas poznat se navzájem, třeba s kávou v ruce.

Příspěvek co je a jak se zapojit do 1 % pro Nový příběh

Přednáška Tadeáše Žďárského

Prostor dát si lehkou večeři a společně se zapovídat.

Panelová diskuze s řečníkem a dalšími hosty.

16:00    Začínáme zvolna a hned na úvod je čas poznat se navzájem, třeba s kávou v ruce.

16:30    Příspěvek co je a jak se zapojit do 1 % pro Nový příběh

17:00     Přednáška Tadeáše Žďárského

18:00    Prostor dát si lehkou večeři a s kýmkoliv se zapovídat.

19:00     Panelová diskuze s řečníkem a dalšími hosty.

Tisková zpráva

Tisková zpráva a pozvánka pro novináře a média je ke stažení ZDE

Na místě

Pro zpříjemnění dostatečně dlouhých chvil na seznamování se, dotazování a debatování, pro vás na místě jako vždy chystáme hostinu z rukou Petry Hajzlerové, jejíž stejnojmenná kniha vyjde na začátku listopadu. Kávu nám zajišťují naši členové BirdSong Coffee, nebo Fair & Bio pražírna. Je to synchronie vůní a chutí a je nač se těšit.

Hostina Petry Hajzlerové, Slušná firma

Kudy do Kotlasky