Odznáček slušné firmy

Bezobalu

Praha

Jsme nezisková organizace, která zkoumá a vyvíjí způsoby, jak co nejúčinněji předcházet vzniku odpadu. Mezi širokou veřejnost šíříme myšlenku Zero Waste a zároveň provozujeme dvě bezobalové prodejny v Praze.

"Proč Slušná firma?"

Mezi naše hlavní hodnoty patří odpovědnost za vše, co v životě konáme. Za naše zdraví, za naši práci, za naše spotřebitelské konání. To vše totiž v konečném důsledku ovlivňuje zdraví celé planety. Svými činy chceme přispět k jejímu uzdravení a udržitelnému obývání. Principy Slušné firmy vedou ke stejnému cíli. V konečném důsledku společně usilujeme o odpovědné žití ve světě, který je zdravý.

Na čem stojí naše slušnost?

Výsledky dotazníku Index slušnosti. Proč těchto pět kategorií? Co vnímáme jako slušnost?

97%
Zdraví firmy
83%
Zaměstnanci
100%
Zákazníci
86%
Komunita
88%
Planeta
bezobalu

Bezobalové potraviny a drogerie
V našich prodejnách koupíte kvalitní potraviny či drogerii do vlastních znovupoužitelných nádob, čímž šetříte přírodu, ale i své zdraví. Nevytváříte totiž zbytečný odpad z jednorázových obalů a nevystavujete se v nich obsaženým toxinům. 

bezobalu

Opravdové zboží s příběhy
Bez obalu nabízíme opravdové zboží, lokální a/nebo férově vypěstované plodiny a vyrobené produkty s vysokou užitnou hodnotou. Bez obalu si je můžete prohlédnout, přivonět, ochutnat a dozvědět se, jak a proč vznikly.

bezobalu

Obaly řešíme i s dodavateli
Naším krédem je slogan „kupujme jídlo, ne odpad!“ Prodejem potravin bez obalů se snažíme ušetřit množství jednorázových plastů, které v prodeji potravin neustále vznikají. Obaly šetříme ale i v dodavatelském řetězci. S každým, kdo k nám chce dovážet zboží, hledáme cesty, jak dodávat velká balení či vratné nádoby, které se dají znovu a znovu používat. Je to objevná pouť na cestě za odpovědným jednáním. 

Bezobalu

Ryzí, pravdivé informace
Otevřenou komunikací chceme posílit podávání ryzích a pravdivých informací. Do hloubky vysvětlovat problémy zasazené do kontextu. I kvalitu našich produktů komunikujeme otevřeně, neschováváme se za reklamní letáky, ani akční ceny. Nabídka našich produktů je založena na osobní zkušenosti jak s produkty samými, tak s výrobcem nebo dodavatelem. Ziskem z prodeje potravin přispíváme na vlastní neziskové aktivity, které směřujeme k osvětě široké veřejnosti. 

bezobalu

Zapojit se může každý z nás
Na téma plastového znečištění naší planety se snažíme dívat jiným pohledem, než je běžné. Proto na problémy pouze neupozorňujeme, ale snažíme se hledat řešení, jak každý z nás může k eliminaci (nejen plastového) odpadu přispět a zároveň uvádíme tuto myšlenku do kontextu.

Bea Johnson v Praze

Rozšiřujeme obzory
Říkáme, že lidem otevíráme oči. Vystupujeme v médiích, přednášíme na společenských akcích i ve školách. Pořádáme vlastní osvětové projekty, konference a workshopy. Jdeme na to i od lesa - navštěvujeme zahraniční Zero Waste obchody, komunikujeme s českými dozorčími orgány, hledáme lokální dodavatele a zkoumáme i vyvíjíme metody pro český trh. 

bezobalu

Pomáháme otevírat další obchody
Prostřednictvím školení předáváme naše know-how zájemcům o otevření podobných obchodů v regionech Česka a mapujeme vznikající prodejny, kde je možné nakoupit si zcela bez obalu.

bezobalu
bezobalu

Komunita nadšenců
Vyrostli jsme z komunity nadšenců a to nám zůstalo dodnes. I když se posouváme směrem k profesionalitě, naše srdce zůstávají na správném místě. Kromě stálého malého jádra máme externisty, kteří přispívají svými speciálními znalostmi k chodu naší společnosti, početnou skupinu tvoří ale i dobrovolníci, kteří občas ve svém volném čase vypomohou na našich akcích. 

bezobalu

Fungujeme jako kmen
Všichni dohromady fungujeme jako kmen. Jsme parťáci, jdeme za společným cílem, vyznáváme stejné hodnoty a spojují nás naše vlastní rituály. Všichni svým chováním a svými činy chceme podpořit šetrné zacházení s přírodními zdroji a udržitelný způsob obývání planety.

bezobalu

Nákup jako bonus
I naši zákazníci vlastně vyhledávají komunitu. Odosobněné a neodpovědné nakupování v supermarketech už je nebaví. Proto chodí nakupovat k nám, kde si kromě potravin přijdou i popovídat, odreagovat se a potkat podobně naladěné lidi. Nákup je pak vlastně bonusem k příjemně strávenému času.

S čím nám můžete pomoci
Budeme rádi, když se zamyslíte nad svým každodenním spotřebitelským chováním a zvážíte, zda byste mohli malými krůčky začít eliminovat používání jednorázových plastů. A pokud vás Zero Waste chytne za srdce tak jako nás, budeme rádi, když si tento krásný koncept nenecháte pro sebe, začnete jej pomocí svých činů šířit dál a podělíte se o myšlenku bezobalových nákupů se svými známými a přáteli. 

Adresa

Bezobalu, z.ú.
sídlo: Budečská 851
120 00 Praha 2
prodejna: Pod Kaštany 5
160 00 Praha 6  Mapa
prodejna: Bělehradská 96
120 00 Praha 2  Mapa

Kontakty

Telefon: +420 776 778 093
E-mail: bezobalu@bezobalu.org
Web: www.bezobalu.org

  

Základní fakta

Počet lidí: 29
Od kdy fungujeme: 2014
Místo působení: Praha a okolí

Podívejte se na další společnosti

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Zuzka Janglová, Slušná firma z.s.
Havelcova 123, 280 02 Kolín 3

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!