Butterflies & Hurricanes

Butterflies & Hurricanes

typ organizace:

s.r.o.

kdo jsme?

Jsme design packagingové studio, které hledá konec obalů (tak, jak je známe). Poslední roky se kromě designu a packagingu věnujeme také osvětě a aktivismu v oblasti ekologie a lidských práv - zejména pak pracovní etice, kde vycházíme ze zásad o principů matteringu a svobody v práci. Nepracujeme pro firemní benefity ani splacení hypotéky - naším pohonem je něco, co nás přesahuje.

co je náš sen?

Vytvářet životodárný, nebo-li regenerativní design, kterým budeme vyprávět nový příběh naší společnosti a Planety. Příběh, ve kterém jsou empatie, lidé, příroda a žití v souladu se srdcem přednější než profit a ego.

Změnit podnikatelské prostředí na místo, kde není prostor pro lži a manipulaci a kde marketing nebude nástrojem devastace přírody a lidí. Redefinujeme business od základu pomocí matteringu, který staví do popředí hodnoty jako jsou lidskost, důvěra a férové jednání. Chceme vztak zákazník-firma/zákazník-dodavatel stavět na symbióze namísto parazitismu.

na jaké jsme misi?

 • Nalézání autenticity - vlastní i našich klientů. Jakmile si s klientem plácneme, ladíme naše tykadla také na jeho osobnost a příběh - i to je důležitou součástí naší práce. Osobitost a příběh se významně podílí na celkové podobě značky.
 • Otevírání očí pomocí designu - pravda holt někdy bolí - BH svítí tam, kde by ostatní raději z vlastního pohodlí nechali zhasnuto. Nejsme ale jen lamentující kreativci - kromě poukazování na problémy se snažíme nastínit také jejich (alespoň částečné) řešení.
 • Respektování lidí - všichni jsme si rovni a nikdo není rovnější - to se snažíme zapsat za uši každého klienta. Vlastním příKLADEM ukazujeme, jakým způsobem lze tvořit svobodné respektující pracovní prostředí či jak se (ne)chovat k zaměstnancům, dodavatelům i zákazníkům.

proč „Slušná firma"?

Slušňáci propojují lidi, kteří chtějí měnit svět k lepšímu a brát při svém podnikání v potaz nejen vlastní zisk, ale také užitečnost a prospěch pro okolí. S respektem ke zdrojům lidským i přírodním otevírá mysl lidem, kteří cítí vnitřní pnutí změnit výhybku, kterou se společnost ubírá. My to cítíme stejně, a proto jsme rádi, že můžeme být součástí a měnit společenské paradigma s lidmi, kterým není lhostejný odpad ani dopad jejich práce.
V minulosti to byla právě Slušná firma, která nás při první žádosti o členství nepřijala a zpětně jsme jí za to moc vděční - díky tomu jsme naše snahy o udržitelnost ubrali lepším směrem, prohloubili vědomosti o ekologii i svobodném podnikání a na druhý pokus se už pokorně a úspěšně přidali.

jaké jsou naše hodnoty?

 • Sebeřízení a svobody - naše studio nemá hierarchii. Dokonce ani zasedací stůl nemá čelo, protože v čele nikdo nestojí.
 • Autenticita - když lidem dáte prostor projevit jejich potenciál a nesnažíte se je strkat do škatulek, začnou se dít velké věci.
 • Spravedlnost a upřímnost - nechceme hrát fair play, ale být skutečně fér. Přinášet na stůl nepříjemná témata, mluvit o nich a skrz pochopení a empatii je společně zpracovat. Namísto síly a ega používáme srdce a naslouchání.
 • Spiritualita - starat se o svou duchovní stránku považujeme za stejně důležité jako starat se o své tělo či mysl - ať už člověk věří v cokoli.
 • Týmová spolupráce - ačkoliv sebeřízení člověka vybízí k postavení se na vlastní nohy a samostatnosti, považujeme za nutné umět myslet také týmově a považovat sebe i druhé za součást komunity.

 

naše kultura

Bylo nás tu víc a vydělávali jsme víc. To je fakt. Jakmile ale obraty nahradily hodnoty, naše studio začalo snít ve velkém, avšak cítilo se dobře v malém obklopené málem. Nyní jsme studio skýtající kolem 10 členů, kde každý z nás funguje jako samostatná jednotka, ale zároveň nepostradatelný prvek velkého živého organismu.

Při změně vnitřní struktury naší firmy jsme se inspirovali Budoucností organizací od Frederica Lalouxe, která rozlišuje jednotlivé úrovně firemního vývoje a propojuje je s určitou barvou. Po x letech naší proměny můžeme s klidným svědomím říct, že patříme mezi tyrkysové organizace, které definuje prospěšný záměr, celistvost a sebeřízení.

Ačkoli často řešíme vážně věci a víme, že život není diskotéka, humor je naší kápézetkou, kterou s sebou nosíme i v dobách největšího zmaru. Emocí se nebojíme - v jednu chvíli pláčeme, ve druhou se smějeme a věříme, že tak je to v pořádku.

co nabízíme?

Naším primárním zaměřením je design - nikoliv pouze hezké obrázky! Vnímáme ho jako nástroj změny a vhodnou pomůcku při komunikaci důležitých témat.
Pomáháme našim klientům stát se tím, kým jsou.
Zároveň jsme aktivistické studio - nezáleží nám pouze na tom, co děláme, ale také proč a pro koho děláme.

V praxi tvoříme například:

 • Komunikaci udržitelných / regenerativních značek pro různá média - nejlépe ta planet friendly (loga, etikety, sociální sítě - aby značka byla vidět).
 • Nalézáme autenticitu značek (upozornění: práce s BH způsobuje AHA momenty).
 • Noříme se do klientských duší a spoluvytváříme neotřelé a originální značky (naše nejoblíbenější činnost).
 • Pomáháme firmám objevit jejich vlastní směr a potřeby.
 • Vyprávíme s našimi klienty příběh spolupráce - důležité součásti (designu) světa.
 • Designujeme procesy.
 • Realizujeme nové vizuální i obsahové nápady.
 • Propojujeme klienty mezi sebou.

v čem se snažíme zvyšovat kvalitu života?

 • Narovnáváme páteř českého podnikání matteringem - mattering je přístup, který klade důraz na soulad činů, slov a hodnot ve světě businessu.
 • Vdechujeme život českému designu - designem se dá pomáhat, pobavit, šokovat nebo otevřít oči. My ideálně chceme všechno dohromady. Předvědčte se sami.
 • Hájíme lidská, zvířecí i planetární práva - designujeme, demonstrujeme a debatujeme na humanisticky zaměřených eventech, aby řeč o důležitých věcech nestála (jen u řečí však nezůstáváme).

v čem se snažíme prospívat planetě?

Upozorňujeme na greenwashing v rámci marketingu a ukazujeme, že mattering narozdíl od něj poskytuje Planetě skutečnou úlevu a ohledu-plnost.

Lámeme si hlavy nad tím, jak každý produkt udělat co nejšetrnější k životnímu prostředí - vymýšlíme bezobalová nebo refillová řešení a klademe důraz na znovupoužitelné či kompostovatelné materiály.

jak nám můžete pomoci?

Pomoci nám můžete tím, že budeme moct pomoci vám. Pakliže má vaše firma příběh, který potřebuje (nejen) vizuálně vyprávět, neváhejte se na nás obrátit.

Pokud vás naše práce zaujala, ale nemáte zrovna nic, s čím bychom vám mohli pomoci, sledujte nás na našich sociálních sítích a sdílejte to, co s vámi bude rezonovat - v rámci sítí i mezi svými přáteli.

Fakta:

Počet lidí: 9
Odkdy fungujeme: 2010
Místo působení: Praha, respektive celá ČR

Kontakt:

Adresa: Blodkova 4, Praha 3
Telefon: +420 721 237 559
E-mail: bandh@bandh.cz
Web: https://bandh.cz