Bylinková alchymie

Bylinková alchymie

typ organizace:

s.r.o.

kdo jsme?

Jsme Alchymisti motivování odpovědností za své zdraví vyrábějící čistě přírodní kosmetiku na bázi pryskyřice modřínu.

co je náš sen?

Zvýšit povědomí o přírodní kosmetice, drogerii, bezpečnosti látek, které se běžně používají v kosmetice. Dále, aby Bylinková alchymie byla nositelem informací, jak pomocí přírodních výrobků pečovat o své tělo, jak pečovat o svoji duši. Přáli bychom si, aby se k nám zákazníci vraceli hlavně z toho důvodu, že jim naše výrobky pomáhají, a protože naše produkty vyrábíme hlavně s úctou a láskou k naší Zemi.

na jaké jsme misi?

Mise: Cítíme, děláme. Cítíme, že naše planeta Země volá o pomoc. Nechtěli jsme být vůči ní lhostejní, a proto, jsme zahájili tuto misi. Předtím, než jsme založili firmu Bylinková alchymie, jsme ale museli ujít kus cesty k sebepoznání. Více o naší cestě si můžete poslechnout v Podcastu O Tom - 29. díl. Už i spisovatel Mark Twain tvrdil: ,,Kdo chce změnit svět, musí nejdříve změnit sebe.” Je to nekončící proces učení se, poznávání a AHA momentů. Jakmile jsme se dostali do tzv. bodu zlomu, kdy jsme vyřadili z domácnosti všechny toxické věci, chyběl nám kus mozaiky, kterou bylo třeba zacelit. Vznikl nápad na přírodní kosmetiku, která by pomohla mé ženě. Změny v životosprávě, myšlení a mnou připravená mast dokázaly manželce pomoci v jejím celoživotním trápení s problematickou pokožkou. Cítili jsme, že je třeba toto poznání sdílet dále. Tak jsme začali dělat, tvořit, firmu Bylinková alchymie.

proč „Slušná firma"?

Bylinková alchymie už ve výběru dodavatelů, procesu výroby a distribuci výrobků myslí jinak, než velké nadnárodní firmy, které devastují tuto planetu. Pečlivě dbáme na výběr dodavatelů, klademe si na srdce, že bychom nechtěli, aby kvůli tomu, že chceme získat větší množství pryskyřice na průmyslovou výrobu, musel strom umřít. Proto pryskyřici získáváme od rodinné firmy, která má způsob těžby zapsán na seznam UNESCO. Nebo třeba včelí vosk získáváme od etických včelařů ze Švábského lesa. Nepoužívají žádné pesticidy a pro stavbu úlů využívají pouze přírodní materiály. Suroviny pro naší výrobu získáváme s maximálním ohledem k přírodě.

jaké jsou naše hodnoty?

Udržitelná budoucnost
Příroda a životní prostředí
Pozitivní myšlení
Zdraví
Sebeúcta
Smysluplná práce

naše kultura

Následujeme jednoduchý vesmírný princip: Chováme se k ostatním přesně tak, jak chceme, aby se chovali k nám. Věříme, že člověk je součástí přírody, naší planety Země, vesmíru, všichni jsme spojeni. Děláme, co je v našich silách, abychom šířili povědomí o odpovědnosti podnikání a výběru produktů pro sebe a své okolí.

co nabízíme?

Vyrábíme krémy a masti z pryskyřice modřínu opadavého získanou v Rakouských Alpách. Jako správní alchymisté víme, že přidáním dalších substancí vyvinutých pouze přírodou vytváříme elixíry spojující materiální svět s duchovním a směřujeme energii stromů k léčení.

v čem se snažíme zvyšovat kvalitu života?

Motivujeme a uvědomujeme zapálené “indulonisty” ale nejen je, aby začali krok po kroku pečovat o své zdraví a přemýšlet o dopadech svých rozhodnutí. Využíváme sociální sítě, podcasty a píšeme blog s jejichž pomocí lidem komunikujeme možnosti, které jim můžou pomoct v práci na sobě samých a cítit se skvěle v každodenním životě.

v čem se snažíme prospívat planetě?

Snažíme se zvýšit populaci ohroženého druhu “Člověka uvědomělého” neboli “Alchymisty” na této planetě

jak nám můžete pomoci?

Podpořit nás můžete tím, že si koupíte naši kosmetiku nejen pro sebe, ale i své blízké na našem e-shopu nebo ve vybraných partnerů.

Fakta:

Počet lidí: 2
Odkdy fungujeme: 10/2021
Místo působení: ČR

Kontakt:

Adresa: U Továrny 1, Přemyšlení, 250 66 Zdiby
Telefon: +420 735 836 794
E-mail: jakub@bylinkova-alchymie.cz
Web: https://www.bylinkova-alchymie.cz/