EkoŠpajzka

EkoŠpajzka

typ organizace:

s.r.o.

kdo jsme?

Jsme EkoŠpajzka. Jsme bezobalový obchod. Jsme rodinná firma. A mimo to taky tým kamarádů a nadšenců. Spojuje nás rozhodnutí udělat v životě změnu - žít život udržitelně a šetrně k naší planetě i sobě samým. A stejnou možnost jsme chtěli nabídnout i ostatním. Proto jsme dali vzniknout Bezobalovému obchodu EkoŠpajzka, kde nabízíme kvalitní potraviny a lokální suroviny, které byly pěstovány šetrně k životnímu prostředí. Bezobalovým způsobem nakupování se pak snažíme vyhnout zbytečné produkci odpadu, který zatěžuje planetu. Tato cesta nám přinesla mnoho výzev, ale mnohem více radosti z jejich překonávání.

co je náš sen?

Naším snem je společnost, která se bude chovat ohleduplně k životnímu prostředí i vzájemně jeden k druhému. Chceme, aby každý měl možnost nakoupit si zdravé potraviny a kvalitní výrobky a neškodil při tom životnímu prostředí. Rádi bychom viděli svět, kdy se upřednostňuje lokální produkce a ceny jsou spravedlivě nastaveny tak, aby si lidé mohli zboží dovolit a zároveň, aby byli farmáři spravedlivě odměněni za svou práci.

na jaké jsme misi?

Chceme poskytnout co nejvíce lidem možnost být součástí nového efektivního systému spotřeby, který je prospěšný pro všechny. K této vizi se snažíme přispět tak, že nabízíme kvalitní produkty bez zbytečného odpadu. Dále se snažíme podporovat lokální ekonomiku a podpořit tak rozvoj v našem blízkém okolí. Pokud možno, volíme suroviny od lokálních pěstitelů, kteří dodržují zásady udržitelného hospodaření. Naší misí je, spojit každodenní potřeby každého z nás s dlouhodobým přínosem pro naše okolí a planetu.

 

proč „Slušná firma"?

Chceme být součástí komunity projektů, které smýšlejí podobně jako my. Už od našeho vzniku se snažíme význam "slušná firma" naplňovat. Chováme se slušně, férově a upřímně k našim zákazníkům, k sobě navzájem v rámci našeho týmu i k naší planetě.

jaké jsou naše hodnoty?

Principy udržitelného hospodaření a šetrný přístup k naší planetě - uvědomujeme si, že po nás přijdou na planetu další generace a chceme jim jí přenechat v lepším stavu, než v jakém nám jí předali naši rodiče
Férovost - vůči sobě navzájem, našim zákazníkům i dodavatelům
Odpovědnost - každý by si měl uvědomit vlastní odpovědnost za svá rozhodnutí
Zdraví - jednotlivce, celé společnosti i celé naší planety

naše kultura

Pracujeme jako tým a táhneme za jeden provaz. Máme všichni společný cíl a pracujeme na něm. Více než prací, je pro nás činnost na prodejně zálibou, kterou děláme rádi, naplňuje nás a dává nám smysl.

co nabízíme?

Jako bezobalový obchod nabízíme našim zákazníkům příjemný nákup potravin a dalších produktů denní spotřeby. Nabízíme kvalitní a udržitelné produkty, které pomáhají rozvíjet pozitivní změny v NAŠEM okolí. Nabízíme produkty bez zbytečných obalů, čímž minimalizujeme produkci odpadu a podporujeme způsoby spotřeby, které nezatěžují životní prostředí.
Najdete u nás lokální sezónní ovoce a zeleninu, čerstvé pečivo z nedaleké řemeslné pekárny, mléčné výrobky od okolních farmářů a celou škálu základních potravin i sladkých dobrot. Sortiment navíc rozšiřujeme o výrobky z vlastní dílny jako jsou pomazánky, dorty či pečivo. Druhou část našeho sortimentu pak tvoří domácí potřeby, šetrná ekodrogerie a přírodní kosmetika. Naši nabídku se snažíme skládat tak, aby si u nás mohl dovolit nakupovat každý.
Dále také nabízíme možnost vytvářet si objednávky přes naše webové stránky. Vychystaný nákup si tak mohou zákazníci vyzvednout u nás na prodejně nebo si ho nechat dovézt v rámci Vyškova až domů.
Velký důraz také klademe na to, aby nakupování u nás byla pohoda a příjemný zážitek. Zákazníci si mohou během nákupu v klidu vypít kávu, či u nás posedět a udělat tak z každodenního nakupování příjemný zážitek.

 

v čem se snažíme zvyšovat kvalitu života?

Našich dopadů na zvyšování kvality života vidíme hned několik:

 1. U veškerého sortimentu si pečlivě hlídáme složení. Chceme tak nabízet jen kvalitní produkty, které neobsahují umělá aromata, barviva, palmový tuk, rafinovaný cukr a jiné zdraví škodlivé látky. Zdravé a kvalitní potraviny rozhodně považujeme za něco, co výrazně ovlivňuje kvalitu života.
 2. Snažíme se minimalizovat produkci odpadu a tím přispět k tomu, abychom neznečisťovali životní prostředí jak v našem bezprostředním okolí, tak na celé planetě Zemi - našem společném domovu.
 3. Preferencí bio potravin a ekodrogerie se také snažíme o minimalizaci produkce škodlivých chemických látek, které znečisťují životní prostředí na celé Zemi. A v čistém prostředí se nám prostě žije lépe.
 4. Podporujeme lokální ekonomiku. Pokud máme tu možnost, vybíráme si do svého sortimentu produkty od lokálních výrobců a pěstitelů a tím podporujeme jejich podnikání.
 5. Nesnažíme se uměle tlačit cenu dolů. Hledíme i na to, aby pěstitelé a výrobci byli férově finančně odměněni za svou práci. A to jak na lokální, tak globální bázi.
 6. V naší prodejně se snažíme vytvářet pohodovou a příjemnou atmosféru. Pro zákazníky tak nakupování nemusí znamenat každodenní stres, ale naopak chvíle, na které se bude těšit.
 7. Naše prodejna je také komunitním místem, které podporuje místní iniciativy (Semínkovna, Nosící skupinka, Bazárek apod...)

v čem se snažíme prospívat planetě?

Snažíme se přispět k ochraně naší planety tím, že pečlivě vybíráme produkty, které nabízíme našim zákazníkům. Dbáme na to, aby výroba nebo pěstování těchto produktů neznečišťovalo naše okolí a nepoškozovalo naši planetu. Pokud je to možné, dáváme přednost lokální produkci před dovozem z jiných zemí.

Současně s tím se snažíme minimalizovat produkci odpadu, který vzniká během celého prodejního koloběhu. Záleží nám na tom, jak se zboží dostane k nám na prodejnu a podněcujeme změny v distribuci a logistice zboží. Snažíme se, aby výrobci nebo pěstitelé zasílali zboží ve vratných obalech či jinak minimalizovali produkci odpadu během dopravy k nám. Díky bezobalovému nakupování se pak minimalizuje i odpad, který vyprodukují zákazníci, kteří si od nás zboží odnášejí.

Naším cílem je také poskytnout našim zákazníkům informace o tom, proč je naše filozofie důležitá a umožnit jim nakupovat u nás stejně, jako my nakupujeme od našich dodavatelů - bez jednorázových obalů. Díky vaší podpoře a nákupu u nás můžeme společně přispět k ochraně naší planety.

jak nám můžete pomoci?

Jsme velmi vděčni za jakoukoliv podporu. Mezi nejvýznamnější způsoby, jak nám můžete pomoci, patří:

 • Šíření naší myšlenky a konceptu bezobalového nakupování. Mluvte o tomto tématu se svými přáteli a rodinou a motivujte je ke způsobu nakupování, který je šetrný k životnímu prostředí.
 • Nákup u nás. Každý nákup u nás pomáhá podporovat naši filozofii a poskytuje další prostředky pro rozvoj našeho podnikání.
 • Podpora na sociálních sítích.
 • Doporučení naší prodejny a našich produktů dalším zákazníkům.

Fakta:

Počet lidí: 10
Odkdy fungujeme: 16.11.2019
Místo působení: Vyškov

Kontakt:

Adresa: Palánek 373/19a 682 01 Vyškov
Telefon: +420 775 587 042
E-mail: info@ekospajzka.cz
Web: https://www.ekospajzka.cz/