Groown s.r.o.

Groown s.r.o.

typ organizace:

s.r.o.

kdo jsme?

Jsme malá česká rodinná firma, která se věnuje ozdravení stromů a půdy čistě přírodní cestou. Věnujeme se technologii půdní injektáže a vývoji půdních kondicionérů s využitím mykorhizních hub a biouhlu. Opustili jsme práci v korporátech a ve dvou se vrhli do neznáma, do podnikání, které nám dává smysl.

co je náš sen?

Míň si brát a víc vracet, vracet přírodě to, co jsme jí dlouhodobě brali. Máme pocit, že jen tak to může v našem současném světě fungovat. Naší výzvou je zachovat fungující města plné zdravých stromů pro nás, ale hlavně pro další generace.

na jaké jsme misi?

Vracíme půdě a stromům dech. Usilujeme o úrodnější půdu, zdravé stromy a vyšší vitalitu rostlin, bez chemie. Unikátní technologií půdní injektáže vracíme stromům organické živiny a schopnost lépe v půdě zadržovat vodu.

proč „Slušná firma"?

Líbí se nám spojení a podpora firem, které jsou zodpovědné, prospěšné a chovají se slušně k sobě i druhým. Chceme se rozvíjet, zlepšovat a inspirovat. A v komunitě slušných firem nám to půjde líp.

jaké jsou naše hodnoty?

Vztah k životnímu prostředí a krajině kolem nás je naší základní myšlenkou. Ekologie a příroda bez chemie. Jednoduchost, soběstačnost, udržitelnost. Optimismus. Poctivost.

naše kultura

Naše práce spojuje lidi a přírodu. Jsme otevření a upřímní k sobě i ke klientům, ale přesvědčování o důležitosti vztahu a péče o stromy hlavně ve městech nás stále stojí hodně úsilí. Budujeme firmu z vlastních zdrojů, záleží nám na odpovědnosti a upřímnosti. Tím, že jsme rodinná firma, otevřené vztahy nejsou nic výjimečného. Máme své funkce, ale jsme flexibilní, vzájemně se umíme inspirovat a motivovat. Spojuje je nás smysl naší práce. Pracujeme střídavě u počítačů, mobilů, v přírodě, a navíc se přitom stále učíme novým věcem. Nevykonáváme povinnost, ale službu.

co nabízíme?

Nabízíme službu půdní injektáže, která pomáhá vzrostlým stromům ve městě. Naše výsadbové půdní kondicionéry a bio hnojiva dodají živiny stromům, které jsou čerstvě vysazovány. Složení našich produktů je 100% přírodní. Využíváme symbiózu mykorhizních hub s kořeny stromů a biouhel - černé zlato, pomocí kterého ukládáme do půdy nejen uhlík, ale i skvělý materiál, který pomáhá lépe zadržovat vodu. Obracíme pohled dolů, na půdu pod našima nohama. Naše služby a produkty vycházejí jak z vědeckého poznání, tak z dlouhověké moudrosti přírody.

v čem se snažíme zvyšovat kvalitu života?

Péči o vzrostlé stromy vidíme jako klíčovou pro zachování kvality života ve městech. Vzrostlé stromy jsou nejen centry biodiverzity, producenty kyslíku a přírodními klimatizacemi, ale mají i velkou estetickou a psychologickou hodnotu. Snažíme se zlepšením jejich půdních podmínek zlepšovat jejich vitalitu.

v čem se snažíme prospívat planetě?

Naše technologie a produkty zlepšují stav půdy, zvyšují její úrodnost a snižují potřebu chemických hnojiv. Mykorhiza posiluje kořeny stromů a zlepšuje jejich odolnost proti patogenům. A s pomocí biouhlu ukládáme do půdy uhlík. Moc bychom si přáli, aby se tento přístup rozšířil ještě v mnohem větším měřítku.

jak nám můžete pomoci?

Zajímejte se o váš městský životní prostor. Z našich rozprav se zástupci měst a obcí jednoznačně vyplývá, že obyvatelé mají mnohem větší hlas, než si myslíme. Vytvářejte poptávku po kvalitních řešeních veřejného prostoru. Veřejný prostor nepatří radnici, ale nám všem.

Fakta:

Počet lidí: 4
Odkdy fungujeme: 2020
Místo působení: celá Česká Republika

Kontakt:

Adresa: Všestary 336, 251 63, Všestary, Česká republika
Telefon: +420 736 604 014
E-mail: info@groown.eu
Web: https://groown.eu