Lemniskáta – život bez bariér

Lemniskáta – život bez bariér

typ organizace:

obecně prospěšná společnost

kdo jsme?

Jsme chráněná dílna, zaměstnáváme lidi s různými formami znevýhodnění. Jsme tým lidí, kteří chtějí být spolu, učí se nenásilné a nekonfliktní komunikaci, jsou otevření vzájemné podpoře, sdílení a naslouchání. Většinou se nám to daří, někdy ne. Při tom všem vyrábíme papírenské produkty – sešity, deníky, diáře, skicáky, přáníčka, bloky.

co je náš sen?

Udržet se ve stavu snění, kreativity, zvídavosti, vzájemné úcty a respektu, v dobré náladě, s otevřeným srdcem a povznesenou duší.

na jaké jsme misi?

Líbilo by se nám inspirovat veřejnost, další chráněné dílny a jejich týmy v tom, že znevýhodnění nepředstavuje skoro žádný limit a že ve společenství je obrovská, nádherná a podpůrná síla.

proč „Slušná firma"?

Slušná firma se nám líbí svou filozofií, být součástí ohleduplného a vnímavého společenství podobně naladěných a směřujících lidí, firem, spolků a sdružení je pro nás ctí.

jaké jsou naše hodnoty?

Vnímavost, všímavost, tolerance, zvídavost, schopnost žasnout, férovost, šetrnost k přírodnímu a životnímu prostředí, obstát ve výrobě kvalitních papírenských produktů na designové úrovni.

naše kultura

Jdeme spíš do hloubky než do šířky, preferujeme, pokud možno, osobní kontakty, stojíme na vytváření společenství s našimi dodavateli, odběrateli, podporovateli, přáteli, kamarády, rodinami.

co nabízíme?

Kromě papírenských výrobků mnoha druhů patří mezi naše nadstandardy vstřícná komunikace, společné hledání řešení při realizaci zakázky, nabídka alternativních a netradičních, recyklovaných a upcyklovaných materiálů, spolupráce s umělci při vytváření artových řad produktů.

v čem se snažíme zvyšovat kvalitu života?

Naši zaměstnanci u nás nacházejí nejen pracovní místo, které se jim na běžném trhu práce hledá těžko, ale i laskavé a podpůrné prostředí. Nabízíme jim možnost různých dalších
workshopů, ale také návštěvy výstav, divadel, koncertů. Slavíme s nimi narozeniny a Vánoce, sdílíme jejich smutky a těžkosti, radujeme se společně z toho, co se daří. A taky je učíme pomáhat druhým, vystoupit z pocitu vlastní nedostatečnosti a myslet ekologicky.

v čem se snažíme prospívat planetě?

Kromě klasických materiálů (papír z celulózy) využíváme i alternativní a netradiční – ruční papír z konopí a lnu, do kterého jsou přimíchány různé příměsi: trus zvířat, květiny, kapradí, textilní zbytky, chmel atd. Nakupujeme také průmyslově vyráběný recyklovaný papír s příměsí zbytků z potravinářského průmyslu (višně, olivy, oříšek, vinná réva), s plevami z kávových zrn, z trávy, kakaa, bavlny, zbytků kůže… Využíváme upcyklaci už použitého papíru, samozřejmě třídíme odpad, odřezky nabízíme školám, nevyužitelný papír vozíme do sběru.

jak nám můžete pomoci?

Nejlépe tak, že si nás zamilujete, jako se to podařilo některým našim už stálým zákazníkům, jejichž zájmu o naše výrobky si velmi vážíme (Univerzita Karlova, Balet Národního divadla, Botanický ústav Akademie věd, Státní fond životního prostředí atd.). To, že si u nás objednáte naše výrobky (třeba i v režimu náhradního plnění) nám umožňuje být méně závislými na podpoře státu, v našich lidech pak každá zakázka posiluje pocit, že jejich práce je nejen příjemná, ale i smysluplná a užitečná.

Fakta:

Počet lidí: 18
Odkdy fungujeme: 2011
Místo působení: Praha

Kontakt:

Adresa: Balbínova 323/6, 120 00 Praha 2
Telefon: +420 224 283 670
E-mail: info@lemniskata.cz
Web: https://lemniskata.cz/