Lesen

Lesen

typ organizace:

OSVČ

kdo jsme?

Jsme mladá česká firma Lesen a vyrábíme designové povlečení s motivy české přírody. S ilustracemi od českých autorů, hebké na dotek a tak kvalitní, že vydrží věky. Tiskneme a férově ručně šijeme v ČR.

co je náš sen?

Na počátku značky LESEN byl můj sen a velké hledání. Hledání kvality, zodpovědnosti, férovosti, lokálnosti a motivů, se kterými se skutečně ztotožním. Od mala jsem utíkala do přírody. A i jako dospělá si stále nosím její kousky i domů – větvičky, kytky, oblázky, jehličí, byliny... Došlo mi, že mi přináší blažený pocit, když se prvky z našeho lesa obklopuji i tam. A tak jsem chtěla jít ještě dál, mít přírodu stále u sebe. Ideálně s ní i usínat. Od té doby, co sama s těmito motivy pracuji, vnímám jejich krásu a křehkost ještě hlouběji, když na ně pak narazím venku. Jako byste potkali starého přítele. A na základě takového vztahu mám pak i mnohem větší zájem udržovat je naživu. Přítele ochraňovat.
Když se to celé spojí dohromady, je z toho LESEN – můj z lesa sen.

na jaké jsme misi?

Vracíme do ložnic borůvčí a stehlíky místo avokád a plameňáků. Na našem povlečení najdete pouze vzory z českých luhů a hájů. Každé povlečení tvoříme v ČR způsobem, který chrání místní přírodu i lidi. Naše mise bude úspěšná, až se český zákazník při výběru motivů na jakémkoliv produktu začne ptát proč. “Proč plameňák, a ne stehlík?”

proč „Slušná firma"?

Naše produkty navrhují lokální výtvarníci a šijí české švadleny.
Spolupracujeme pouze s českými a slovenskými výtvarníky, kteří milují a chrání naši přírodu stejně jako my. Povlečení šijeme v české šicí dílně, která funguje jako sociální firma. Zaměstnává tedy osoby, které mají problém si ze zdravotních důvodů najít a dlouhodobě udržet práci. Vybíráme si lokální firmy a dodavatele, kteří sdílí stejné hodnoty jako my. Všechny své dodavatele platíme férově.

jaké jsou naše hodnoty?

Férovost nejen v podnikání
Jsme fér k našim dodavatelům, v našem týmu a k naším zákazníkům. Vyjdeme vstříc, rádi uznáme naší chybu, chápeme potřeby ostatních a chováme se k sobě s vzájemným respektem.

Na životní prostředí myslíme při každém kroku.
Používáme každý odstřižek látky. Z větších vyrábíme voskované ubrousky a taštičky. Z menších odstřižků šijeme gumičky a vyrábíme vzorníky pro zákazníky. Povlečení balíme do papíru a jutového provázku. Krabice a obalový materiál používáme z druhé ruky. Inspirujeme. Na našich sociálních sítích se věnujeme udržitelnosti v oblékání, nákupech a životním stylu celkově. Udržitelností prostě žijeme.

naše kultura

Značku jsem vybudovala i s myšlenkou na své děti. S přáním, aby poznaly lásku k naší krajině, její křehkost a krásu. S ohledem na celou jejich generaci je pro mě prioritou řemeslná kvalita, udržitelnost a vysoká životnost. Chci dětem také ukazovat důležitost toho, jak se chováme k ostatním – dát práci s fér podmínkami dalším lidem, ideálně těm, kdo to potřebují nejvíc. Zajistit, aby se měli v práci dobře, měli čas na svůj skutečný život a dostali dostatečně zaplaceno. Vybírat dodavatele, kteří mají stejné hodnoty jako já. A taky umět říci ne.

co nabízíme?

Povlečení šijeme pro děti i dospělé na klasické i francouzské peřiny a všechny velikosti polštářů. Rádi vám ušijeme vysněný rozměr na míru.

v čem se snažíme zvyšovat kvalitu života?

Používáme jen kvalitní materiály. Tvoříme jen z poctivých a nadčasových materiálů.
Vybíráme ty nejkvalitnější látky, aby byly na dotek co nejvíce jemné, hebké a příjemné. Všechny naše látky i potisky mají certifikaci OEKO tex standard I., tedy pro děti do 3 let.
Bavlnu využíváme pro její pevnost, odolnost a dlouhou životnost. Vydrží praní na 60 stupňů, dýchá a dobře odvádí vlhkost. Povlečení tvoříme tak, aby vydrželo po generace.🌲
V Lesen je pro nás kvalita na prvním místě.

v čem se snažíme prospívat planetě?

Naším cílem je, aby si lidé zase začali vážit motivů české přírody. Věříme totiž, že když si něčeho skutečně vážíme, máme potřebu to chránit.
Nečekejte od nás povlečení s vánočními soby, které bude zbytek roku ležet ve skříni. Chceme, aby jedno povlečení posloužilo v každém ročním období a stačilo vám pouze pár sad. Šijeme produkty, které zákazník opravdu užije a dlouho mu budou dělat radost.

jak nám můžete pomoci?

Zajímejte se více o původ produktů, které kupujete. Nízká cena často poukazuje na mzdy pod existenčním minimem a neúnosné pracovní podmínky.
My v Lesen šijeme povlečení v Čechách a to v sympatické šicí dílně v Mladé Boleslavi. Je pro nás velmi podstatné, jak se chováme k ostatním – dát práci s fér podmínkami dalším lidem, ideálně těm, kdo to potřebují nejvíc. Zajistit, aby se měli v práci dobře, měli čas na svůj skutečný život a dostali dostatečně zaplaceno.

A nezapomeňte se zachumlat do naší přírody.

Fakta:

Počet lidí: 8
Odkdy fungujeme: 2020
Místo působení: celá ČR

Kontakt:

Telefon: 724805248
E-mail: ahoj@lesen.cz
Web: https://www.lesen.cz/