Maroko v batohu, s.r.o.

Maroko v batohu, s.r.o.

typ organizace:

s.r.o.

kdo jsme?

Jsem Maroko v batohu – virtuální krámek narozený z lásky jedné cestovatelky k Maroku v roce 2017.
Ivana, 41 let, toho času už žijící v Maroku, těší mě.

Pomáhám (nejenom) ženám prostřednictvím farm-to-face produktů na cestě ke krásné, zdravé pleti.
Do krámku vybírám pouze čisté přírodní produkty, u kterých znám jejich původ a vím, v jakých podmínkách vznikají.

Produkty, které nabízíme, jsou čerstvé a účinné – jako příroda sama. Ze semínka přímo do lahvičky.

co je náš sen?

Náš sen je, aby o sebe lidé pečovali kvalitně, vědomě a zamýšleli se nad tím, co si na pokožku nanášejí.
Aby se zajímali o to, jakým způsobem věci vznikají a z čeho.
Aby je bavily produkty s příběhem.

na jaké jsme misi?

Žijeme v 21. století a na každý problém najdeme na internetu na jedno kliknutí milion návrhů řešení. V jednoduchosti je přitom krása – a přesně taková je i kosmetika vyrobená z čisté přírody. Cílem je lidem ukázat, že přírodní kosmetika funguje a je velmi příjemná a jednoduchá na použití. Důležitým uvědoměním je, že kvalita je v případě kosmetiky naprosto klíčová a vyplatí se do ní investovat. Pár kapek přírodního oleje či másla mnohdy dovede větší zázraky, než půl dózy konvenčního krému.

proč „Slušná firma"?

Chováme se slušně a s respektem k odlišnostem. K sobě, k zákazníkům, k dodavatelům.

Tím že sdílíme svůj přístup a budeme k tomu inspirovat i další, můžeme dosáhnout většího porozumění a souznění mezi lidmi.

jaké jsou naše hodnoty?

Kvalita bez kompromisů: mezi nový sortiment zařadíme pouze věci, které vznikají v čisté přírodě, v non toxic kvalitě.
Čerstvý lis na zakázku: známe naše dodavatele, lisují a destilují nám produkty čerstvé ve chvíli, kdy je potřebujeme. Neleží nám tak zbytečně na skladě a nehrozí riziko expirace.
Netestováno na zvířatech: jsme držiteli HCS certifikátu Leaping Bunny, protože si prostě nemyslíme, že je normální, aby kvůli naší kráse trpěla zvířata. A obzvláště u přírodní kosmetiky.
Osobní zákaznická podpora: zákaznickou linku mám napojenou přímo na sebe a upřímně? Nemám větší radost, než když mi uprostřed odpoledne na rušné náměstí v Marrakechi zavolá zákaznice, vymyslíme spolu řešení právě pro její pleť a ještě se u toho zasmějeme.
S ohledem k přírodě: recyklujeme krabice, kde to jde, používáme skleněné obaly, recyklovatelnou lepicí pásku… Nature matters a není žádná planeta B.

naše kultura

Jsme malí, takže jeden druhému koukáme pod ruce.

Každý z nás ví, za co je zodpovědný, pokud si nejsme jisti, v klidu spolu situace řešíme.
Tím, že já žiju v Maroku a sklad máme v ČR, je někdy potřeba, aby se kolegyně proměnily v testerky, měřičky, kouzelnice či vyjednavačky – zvládají to skvěle.

co nabízíme?

Čistou, čerstvou farm-to-face certifikovanou kosmetiku pro všechny, se speciálním focusem na anti-aging pro ženy 35+.

A k tomu neotřelé bonusy:
KE KOŘENŮM – Farm-to-face kosmetika skýtá skvělé možnosti nakouknout pod ruce přímým výrobcům.
ZPOMALENÍ – Jak si z nutné pleťové rutiny udělat příjemný pečující rituál a naučit se o sebe s láskou starat. Pokožku máme jenom jednu.
NOVÉ OBZORY – Na sociálních sítích pravidelně sdílím střípky z Afriky, které těm, kteří čtou, mohou pomoci „odzoomovat“ aktuální problémy a nahlédnout na ně jinou optikou

v čem se snažíme zvyšovat kvalitu života?

Lokálně při výrobě:
Pokud to je jen trochu možné, produkty odebíráme z fair trade zdrojů a s podporou místních ženských koperativ (například všechny tři druhy našich bambuckých másel, arganový a opunciový olej).
U nás doma:
Pomocí pečujících rituálů ukazuji ženám cestu k vědomé péči o sebe, která má výsledky. A díky našim výrobkům to jde snadno, protože efekt je vidět mnohdy doslova okamžitě.
Cíleně vedu ženy k tomu, aby se během dne zastavily a věnovaly si chvíli v péči o sebe - i kdyby to mělo být jen prohrábnutí vlasů a zamlžení růžovou nebo pomerančovou vodou.

v čem se snažíme prospívat planetě?

Vybírám lokální dodavatele s certifikacemi a nejenom to – na daná místa se (pokud to je možné) jedu osobně podívat a ověřit si, že se nejedná pouze o razítko.
COSMOS, BIO, Ecocert, HCS – pro nás naprostá nezbytnost.
Spolupracujeme s projektem Sázíme Česko a umožnujeme tak našim zákazníkům pomocí jednoho kliku zasadit strom.
Účastníme se projektu GLS ThinkGreenService - u každého balíčku odeslaného prostřednictvím GLS z vlastních financí přispíváme na další projekty spojené s výsadbou nových stromů.
Recyklujeme – krabice, výplňové materiály, eko lepicí pásky, ...

Upcyklujeme - některé z našich výrobků vznikají ze surovin, které by jinak nenašly využití. Příkladem mohou být třeba dřevěné guashky z marockého tújového dřeva a… další je novinka, takže zatím nebudu prozrazovat 

jak nám můžete pomoci?

Pokud s námi souzníte, podpořte nás nákupem, doporučte nás svým komunitám, známým. Poleťte za mnou do Maroka, podívat se, jak produkty vznikají. Pokud vám naše filosofie dává smysl a rádi byste s námi spolupracovali, napište a něco vymyslíme.

Fakta:

Počet lidí: 4
Odkdy fungujeme: 2017
Místo působení: Kutná Hora

Kontakt:

Adresa: Havlíčkova 289, 28531 Nové Dvory
Telefon: +420 234688363
E-mail: ivca@marokovbatohu.cz
Web: https://www.marokovbatohu.cz