PeopleComm

PeopleComm

typ organizace:

s.r.o.

kdo jsme?

Jsme drobné rodinné nakladatelství a knižní eshop, přes který šíříme knihy, které dokáží otevřít oči, burcovat, propojit a ukázat, kudy se vydat dál. Vydáváme výhradně knihy, které nás samotné uchvátily. Vedle toho se snažíme šířit i jiné důležité tituly z dalších malých nakladatelství či přímo od autorů.

co je náš sen?

Sníme o světě, který je spravedlivějším a radostnějším místem pro všechny obyvatele planety i ty, kteří přijdou po nás. Věříme v re-lokalizaci života, tj. v nutnost začít opět žít, kde dnes většina pouze bydlí. 

na jaké jsme misi?

Ještě před Gutenbergem byly knihy tím, co měnilo svět. V PeopleCommu věříme, že na tom se nic nezměnilo. Ocitli jsme se na dějinné křižovatce, kdy se rozhoduje o přežití našeho druhu. Ač se to v bohatých zemích ještě nezdá, situace je vážná. Je třeba, abychom se co nejupřímněji vyladili na příčinách našich potíží, maximálně se propojili a společně zatlačili na "ředitele zeměkoule", požadovali nutné systémové změny a pokusili se tak zachránit život pro generace, které přijdou po nás.

proč „Slušná firma"?

Protože jako druh směřujeme k sebe-destrukci. Změnou jedné organizace se dostaneme dál a rychleji než změnou jednotlivce. Když spojíme síly, potom nás nic nezastaví. Slušná firma je pro nás místem, kde se můžeme propojit s ostatními na podobné misi.

jaké jsou naše hodnoty?

Naděje: Knihy vydáváme, šíříme i sami píšeme, neboť věříme, že dokáží něčím pohnout. Vášeň: Víra v možnou změnu je obrovským zdrojem energie do naší každodenní mravenčí práce. Etika: Protože každé podnikání škodí, pídíme se po dopadech naší činnosti, snažíme se minimalizovat ty negativní a za ty negativní přebírat zodpovědnost. Demokracie: Pracujeme na principech svobody v práci.

naše kultura

Jsme síť na dálku spolupracujících jednotlivců, které spojuje láska ke knihám a vize světa, v kterém bude místo i pro další generace. Nemáme funkce, nadřízené, povinnosti nebo kontrolu. Do projektů se zapojujeme dobrovolně na principech svobody a zodpovědnosti. Ke spolupráci využíváme on-line nástroje. Kromě stálého produkčního a distribučního týmu (produkce, překladatel, korektor, editor, grafik, dtp, tisk, kodér, programátor, distribuce) považujeme za součást PeopleCommu i nespočet dalších lidí, kteří nám s vývojem a následně pak i s prodejem knih pomáhají.

co nabízíme?

VÝCHOVA - Zásady výchovy a vzdělávání stavící na respektu, svobodě a zodpovědnosti; BUDOUCNOST PODNIKÁNÍ - Jak podnikat, aby firma byla lidská, prospěšná a prosperující; NOVÁ PRÁCE - O práci, která člověka naplňuje, uživí a druhým prospívá; ZPÁTKY K JÍDLU - Jak se od průmyslových potravin vrátit k jídlu.

v čem se snažíme zvyšovat kvalitu života?

Především obsahem našich knih, kde se člověk dozví o školách, v kterých nejsou učitelé ani osnovy a děti si mohou dělat, co chtějí; o firmách, kde si pracovníci sami rozhodují o tom, co, kdy, kde, jak nebo za kolik budou dělat; o firmách, které podnikají proto, aby zachránily planetu; o tom, jak si vytvořit práci, která vás bude naplňovat a zároveň vás uživí; jak přistoupit k výchově, abyste vychovali zdravé a vyrovnané děti nebo jak si zajistit skutečné jídlo bez toxické chemie :-).

v čem se snažíme prospívat planetě?

Především nasvěcováním témat, které snižují ekologický dopad a poukazováním na to, jak žít co nejlokálněji, tj. s minimální ekologickou stopou. Potom tím, že sami žijeme, co hlásáme: Jsme bezobalová, bezautomobilová lokální domácnost. Zahradničíme, spoluzaložili jsme KPZ-ku, zapojujeme se do komunitního života u nás v obci. Naše knihy se snažíme vydávat tak,a by co nejméně škodily: www.peoplecomm.cz/planeta Každý rok odevzdáváme 1 % našich příjmů Hnutí Duha. 

jak nám můžete pomoci?

Pokud cítíte, že jsme na stejné misi, uděláte, co je ve vašich silách, abyste se stali aktivními členy vašich komunit, a abychom spojili síly v budování lidštější společnosti. Zadruhé, pokud vás naše knihy nadchnou, řekněte o nich svým přátelům. 

Fakta:

Počet lidí: 3
Odkdy fungujeme: 2002
Místo působení: Praha

Kontakt:

Adresa: Boženy Jandlové 2132/3, 140 00 Praha 4 - Komořany
E-mail: info@peoplecomm.cz
Web: https://www.peoplecomm.cz