Rostutu

Rostutu

typ organizace:

s.r.o.

kdo jsme?

Jsme startup mladých lidí, kteří se rozhodli v opuštěném brownfieldu u Brna vybudovat indoor vertikální farmu, na které pěstujeme zcela bez pesticidů a šetrně k planetě výhonky oblíbené zeleniny - neboli microgreens. A to po celý rok. Najdete nás ve vybraných obchodech nebo restauracích pod značkou ROSTUTU.

co je náš sen?

Pěstovat kvalitní listovou zeleninu. Budovat další farmy, které budou čím dál tím více soběstačné na vlastní vyrobené energii. A zkrátka ještě více fungovat na principech cirkulární ekonomiky a být firmou, které mohou lidé důvěřovat.

na jaké jsme misi?

Naší misí je přinášet lidem zdravou a čerstvou listovou zeleninu, která je odpovědným a udržitelným způsobem vypěstovaná v České republice. Zároveň chceme dělat osvětu kolem důležitosti lokálních potravin.

proč „Slušná firma"?

Protože v naší malé firmě fungujeme na principech slušnosti. Slušní jsme mezi sebou, k odběratelům, dodavatelům, ale také k životnímu prostředí. Naší každodenní náplní je dělat svět lepší. Rádi budeme součástí komunity se stejným pohledem na svět.

jaké jsou naše hodnoty?

Zdravě. Chytře. Chutně. Lokálně. Udržitelně. naše kultura

Stavíme na společných názorech a hodnotách. Je pro nás nezbytné chovat se k planetě zodpovědně, proto podporujeme myšlenku udržitelného pěstování. Ve firmě panuje přátelská atmosféra a stejně tak vstřícně komunikujeme s odběrateli a zákazníky. 

co nabízíme?

Nabízíme udržitelným způsobem vypěstované microgreens - chutnou a zdravou minizeleninu, která se stává čím dál tím více oblíbenou. Překvapí Vás její chuť, krásně vypadají na jakémkoliv jídle a ještě ke všemu jsou díky své maličkosti nabité živinami a vitamíny.

v čem se snažíme zvyšovat kvalitu života?

Především nabídkou čerstvých výhonků, pěstovaných v České republice, cestou šetrnou k přírodě. Microgreens distribuujeme tak, aby byly dostupné jak pro restaurace a kavárny, tak i pro běžné domácnosti.

v čem se snažíme prospívat planetě?

Náš projekt je v současné době realizován v brownfieldovém objektu, neboť jsme toho názoru, že místo stavění a budování velkých hal na „zelené louce“ je možné využívat širokou škálu prostorů, které nemají žádné využití. Část farmy je tvořena regálovým systémem, který je tvořen z několika pěstebních pater. Pěstování v několika úrovních nad sebou nám poskytuje několikanásobné zvýšení produkce rostlin na jednotku plochy. Díky technologickému nastavení celého systému se snažíme o cirkulaci vody, která se tak drží v systému. Spotřeba vody je tedy až o 90% nižší než při pěstování konvenčním způsobem. Díky produkci v blízkosti našich odběratelů se snažíme o snížení uhlíkové stopy, neboť většina typologicky podobných produktů jsou jinak masivně dováženy ze zahraničí.

jak nám můžete pomoci?

Pomoci nám můžete tím, že si náš produkt zakoupíte a dáte nám vědět, jak Vám microgreens chutnaly. :) Také budeme rádi, pokud se s námi propojíte na našem instagramovém profilu nebo na facebooku.

Fakta:

Počet lidí: 7
Odkdy fungujeme: 2019
Místo působení: Brno

Kontakt:

Adresa: Doubravník 257
Telefon: + 420 602 590 725
E-mail: info@rostutu.cz
Web: https://rostutu.cz/