Vrátka

Vrátka

typ organizace:

zapsaný spolek

kdo jsme?

Jsme sociální podnik, který pomáhá lidem s postižením najít uplatnění na trhu práce. Zaměstnáváme je v našich několika provozovnách v Třebíči. Učíme je pracovním návykům a posouváme jejich životní smysl.

co je náš sen?

Chceme, abychom pro naše zaměstnance měli stabilní práci, za kterou je můžeme důstojně zaplatit. Dát zaměstnání více lidem. Dnes přes 50 osob (sen: minimálně jednou tolik).
Dále nebýt závislí na dotacích z ÚP.

na jaké jsme misi?

Pomáháme lidem se zdravotním omezením, ale zároveň chceme pomáhat i přírodě.

proč „Slušná firma"?

Posláním naší organizace je začlenění lidí se zdravotním omezením do pracovního procesu. Život našich zaměstnanců pak získává větší smysl. Často si uvědomí, že zvládnou mnohem víc, než so doposud mysleli a víc, než od nich očekávalo jejich okolí. Část našich klientů se zapojuje do soc. rehabilitace během, které se učí samostatnému fungování v naší složité realitě. Zároveň pod vrátkovským vedením poznávají běžné radosti a zábavu, chodí do kina či si zasportovat, postupně ztrácejí obavy z vnějšího světa. Víc si věří

jaké jsou naše hodnoty?

Ohleduplnost, slušnost a poctivost

naše kultura

V naší organizaci si zakládáme na rodinné atmosféře, založené na komunikaci a vzájemné důvěře. Vedení je nakloněno k otevřeným diskuzím se všemi zaměstnanci.

co nabízíme?

Ve svým výrobních provozech nabízíme toto zboží:
Pekárna: žitný kváskový chléb ( různé příchutě), Židovské cukroví, domácí sladké pečivo
Šicí dílna: látkové nákupní tašky, látkové pytlíky na potraviny, kabelky z recyklovaného materiálu, nahřívací pohankové polštáře, chňapky, zástěry aj.

v čem se snažíme zvyšovat kvalitu života?

Pomáháme lidem se zdravotním postižením, aby našli své uplatnění na trhu práce. Zaměstnáváme je přímo v našich provozech – pekárna, 2 kavárny, šicí dílna, Krámek pod Věží, Bazárek U Zebry. Pomáháme těmto lidem najít sebevědomí, dovednosti a schopnosti a cítit se plnohodnotnými členy společnosti i přes zdravotní omezení. Propojujeme svět lidí zdravých a hendikepovaných

v čem se snažíme prospívat planetě?

V šicí dílně šijeme tašky z recyklovaného oblečení, které není dál prodejné v našem Bazárku.
Bazárek přijímá od zákazníků nošené oblečení a za pár korun prodává dál.
Kavárnách používáme vratné kelímky, nebo kelímky z jedlého oplatku.
V naši přírodní bylinkovou zahrádku zaléváme dešťovou vodou.
Krámek pod Věží – prodej bezobalových surovin, prodej kvalitního českého koření od Davídka, podpora lokálních dodavatelů.
Pekárna – nepečeme ze směsí, ruční výroba, dáváme přednost lokálním dodavatelům

jak nám můžete pomoci?

Jsme rádi za každou návštěvu našich provozoven, protože kontakt s veřejností je motivací pro naše zaměstnance a oceněním jejich práce. Objednávka výrobků ze šicí dílny. Každá koruna je samozřejmě důležitá pro fungování spolku Vrátka.

Fakta:

Počet lidí: 52
Odkdy fungujeme: 2008
Místo působení: Třebíč

Kontakt:

Adresa: L.Pokorného 56/19, Třebíč
Telefon: 737565011
E-mail: info@vratka.cz
Web: www.vratka.cz