Práce: Jak jsme se dostali tam, kde jsme a kudy se vydat dál

V tomto blogu najdete veškeré podklady k diskuznímu setkání s tématikou budoucnosti práce, která se konala předevčírem – 8.11. v bránickém Teal Clubu, který provozují kamarádi z Akademie léčivé výživy. Děkujeme jim, že jsme tam mohli být tak jako už mnohokrát předtím. Za fotky děkujeme Nikole Bruncové (Linnette Photography).

Setkali jsme se tam s Tomášem Ervínem Dombrovským z LMC, člověkem který má jeden z nejlepších přehledů o tom, co se děje na českém trhu práce, a dalšími šedesáti lidmi nad tématem minulosti, přítomnosti a budoucnosti práce. S Ervínem sdílíme vášeň pro reformu práce tak, aby se opět stala zdrojem radosti a užitku. Pro zajímavost – seznámili jsme se přes tento článek: Proč neděláme, co nás baví?, na který jsme navázali besedou „Práce budoucnosti„. Předevčírem jsme na naši první veřejnou besedu navázali.

V úvodu se podívejte na první přednášku věnovanou převážně systémovým souvislostem. Níže máte Ervínovu přednášku o „stavu práce“ u nás:

Zde obrázky k úvodnímu videu (Tomáš Hajzler):

Zde obrázky k druhému videu (Tomáš Ervín Dombrovský):

Zde fotky z celého dopoledne (proklikněte se na Flickr):

Co budeme dělat, až zmizí zaměstnání

P.S.: Jako vždy prosba na závěr: Změňme to, jak se u nás podniká – od jednostranné, bezohledné soutěže o to, kdo vydělá nejvíc, k podnikání, které přispívá k lepšímu světu pro většinu. Změna chování začíná změnou myšlení. Každý blog se počítá. Máte-li text, které by mohl k této změně přispět nebo pořádáte-li nějakou sešlost s touto tématikou, napište nám na lenka@slusnafirma.cz.

 

FacebookLinkedInEmail