Source Bulk Foods: Bezobaloví revolucionáři od protinožců

Navštívili jsme v Sydney jeden z krámků ze sítě The Source – kamarády, kteří se na druhé straně planety též pustili do bezodpadové revoluce. Nejsou to žádní troškaři: K dnešku provozují 47 obchodů v Austrálii, 2 na Novém Zélandu a 2 ve Velké Británii. 

Na rozdíl od toho, na co jsme zvyklí z domova, nabízejí lidem svoje papírové pytlíky a prodávají nové sklenice – v tom smyslu jsme v Česku a na Slovensku dál: Do většiny krámků je třeba si přinést vlastní obaly, někde můžete dostat staré zrecyklované sklenice nebo si koupit textilní sáčky. Kromě toho, tam na můj vkus prodávali ale příliš „junk foodu“ (různé ovoněné, oslazené pochutiny). Já považuji bezobalový nebo i bio junk food prostě za junk food.

Se slečnou v obchodě jsme měli pocit “zpřízněnosti duší” jako bychom byli v jakémkoli bezobalovém krámku v Česku nebo na Slovensku a pro inspiraci jsme to tam nafotili, neboť si myslíme, že pár věcí k případnému rozšíření do našich končin tam bylo. Mrkněte:

Mimochodem se slečnou jsme narazili i na Beu a její Domácnost bez odpadu. Viditelně i v Austrálii se tato kniha stala biblí těch, kteří si chtějí zjednodušit život tím, že z něj dostanou odpadky. Kdo v CZ/SK bezobalovém hnutí fičíte, určitě se chystáte na letošní Slovakia going Zero Waste 7.4. v Bratislavě. Pokud ne, udělejte si tam výlet. Vloni to pro mě byl jeden z velkých zážitků roku.

FacebookLinkedInEmail