Fair & Bio pražírna & spol. za časů koronaviru

Fair trade, Příklady a inspirace, Slušná firma / 10. 4. 2020 / Markéta Vinkelhoferová, Fair & Bio pražírna

Zdravíme vás naši milí zákazníci a podporovatelé!

I my se přidáváme se zprávami, jak si vedeme v těchto nových, podivných časech. Jak už mnozí víte z našeho facebooku, v polovině března nám vypadla většina objednávek z míst, která nyní fungují buď jen omezeně anebo vůbec (kavárny, restaurace, kanceláře, cateringy apod.). Těm, kteří se orientují v gastro-sektoru, nemusíme říkat, o jak velké objemy se jedná. Bezobalové obchody zůstávají podle zpráv našich odběratelů naštěstí většinou nezasažené.

Navzdory všemu jedeme dál, sice v omezeném složení zaměstnanců, ale sešikovaní do jednotky rychlého nasazení Fair & Bio pražírny a připravení do akce. A samozřejmě se snažíme dbát na hygienu. Rouškujeme a dezinfikujeme – sebe, nádoby i plochy. A ani v této náročné době neztrácíme optimismus!

Díky objednávkám z našeho e-shopu jsme totiž schopni dál fungovat, pražíme teď sice o poznání méně kávy, ale denně vyřizujeme množství menších objednávek ze všech koutů naší země. Dodáváme kamkoliv, co má poštovní adresu, doprava je u maloobchodních objednávek nad 300 Kč zdarma. I když někdy je to pěkná zabíračka zabalit tolik malých krabiček, dělá nám to radost 🙂

Děkujeme tedy vám všem za podporu, která nás v této složité době hodně těší! Opravdu. Solidaritu vnímáme jako nedílnou součást fungování nejen (sociálního) podnikání, ale i celé společnosti. Včera jsme dávali na sociální sítě děkovačku všem, kteří pijí Fair & Bio kávu a/nebo šíří naši slávu (většinou to jde ruku v ruce). A pokud nám chcete dát vědět, jak vám chutnala káva anebo nám něco vzkázat, udělejte to tady.

Sdružovat se ve spolcích a platformách se vyplácí a my jsme nyní zažili na vlastní kůži, jak (virtuální) komunity fungují. Svaz českých a moravských výrobních družstev s letitou tradicí nás téměř denně zásobuje e-maily s novinkami ohledně státní podpory podnikatelům a zaměstnavatelům znevýhodněných, Asociace společenské odpovědnosti založila Tržiště v dobách nejistých na facebooku a sdílí naše posty a texty.

Ale hlavně: přes spolek Slušná firma a jeho zakladatele Tomáše Hajzlera jsme se dostali k mnohým, kteří nás ještě neznají, a to nejen na sociálních sítích, ale často i do jejich kávovarů, mlýnků a hrnků. Doufáme, že si naši kávu řádně vychutnáváte, tak jak je to jen možné!

FacebookLinkedInEmail