Práce: Jak jsme se dostali tam, kde jsme a kudy se vydat dál

10.11.2017, Tomáš Hajzler

Práce: Jak jsme se dostali tam, kde jsme a kudy se vydat dál

V tomto blogu najdete veškeré podklady k diskuznímu setkání s tématikou budoucnosti práce, která se konala předevčírem – 8.11. v bránickém Teal Clubu, který provozují kamarádi z Akademie léčivé výživy. Děkujeme jim, že jsme tam mohli být tak jako už mnohokrát předtím. Za fotky děkujeme Nikole Bruncové (Linnette Photography).

Setkali jsme se tam s Tomášem Ervínem Dombrovským z LMC, člověkem který má jeden z nejlepších přehledů o tom, co se děje na českém trhu práce, a dalšími šedesáti lidmi nad tématem minulosti, přítomnosti a budoucnosti práce. S Ervínem sdílíme vášeň pro reformu práce tak, aby se opět stala zdrojem radosti a užitku. Pro zajímavost – seznámili jsme se přes tento článek: Proč neděláme, co nás baví?, na který jsme navázali besedou „Práce budoucnosti„. Předevčírem jsme na naši první veřejnou besedu navázali.

V úvodu se podívejte na první přednášku věnovanou převážně systémovým souvislostem. Níže máte Ervínovu přednášku o „stavu práce“ u nás:

Zde obrázky k úvodnímu videu (Tomáš Hajzler):

Zde obrázky k druhému videu (Tomáš Ervín Dombrovský):

Zde fotky z celého dopoledne (proklikněte se na Flickr):

Co budeme dělat, až zmizí zaměstnání

P.S.: Jako vždy prosba na závěr: Změňme to, jak se u nás podniká – od jednostranné, bezohledné soutěže o to, kdo vydělá nejvíc, k podnikání, které přispívá k lepšímu světu pro většinu. Změna chování začíná změnou myšlení. Každý blog se počítá. Máte-li text, které by mohl k této změně přispět nebo pořádáte-li nějakou sešlost s touto tématikou, napište nám na lenka@slusnafirma.cz.

 

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Zuzka Janglová, Slušná firma z.s.
Havelcova 123, 280 02 Kolín 3

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!