Slušná firma jako otázka našeho přežití

21.5.2019, Tomáš Hajzler

Slušná firma jako otázka našeho přežití

Podívejte se na přednášku Tomáše HajzleraNataši Foltánové na Newton College v Brně na téma slušné podnikání: Co to je a proč je to důležité.

Firma je základní stavební prvek našeho ekonomického systému. Ten musí trvale růst a jeho úspěšnost poměřujeme přes HDP. Toto měřítko ale nemá nic společného s kvalitou života a my se tak dostali do situace, kdy je zcela zásadně ohroženo naše přežití jako druhu. Máme-li mít nějakou šanci, musí se změnit především to, jak podnikáme od jednostranné maximalizace zisku a externalizace škod k prospěchu a přebírání zodpovědnosti za důsledky podnikání. Většina firem dnes funguje jako normalizační diktatura Československa 70.let. Není možné, abychom žili v demokracii, pokud bude většina našinců trávit většinu bdělého času v diktatuře. Stejně tak je absurdní a neúnosné, aby 9 z 10 lidí trávilo životy děláním něčeho co je netěší, co málokomu prospívá nebo dokonce škodí výměnou za žold a pár dní dovolené ročně. To se musí změnit.

newsletter

Chcete-li zůstat v kontaktu, propojme se přes Facebook – Slušná firma nebo na sebe nechte kontakt a my vám občas pošleme email s informacemi z našeho snažení o změnu podnikání směrem k větší obecné prospěšnosti.

Je samozřejmostí, že vaše e-mailová adresa zůstává pouze u nás.

Aktuální newsletter si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

E-mail:

zuzka@slusnafirma.cz

 

Doručovací adresa:

Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00

 

Fakturační údaje:

Slušná firma, z.s., Boženy Jandlové 3, Praha 4 – Komořany, 140 00
IČ: 08391688

 

Bankovní spojení:

FIO banka, a. s. 2601683168/2010

Napište nám

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
×

Zůstaňme v kontaktu

Chcete-li od nás 1x za 4 - 8 týdnů zprávu o tom, na čem pracujeme, nechte na sebe kontakt. Díky!