Veď, nech se vést nebo vypadni! Fotky, videa, prezentace & dojmy

Minulý čtvrtek (18.10.) proběhla v bránickém Teal clubu další z řady mini-konferencí, tentokrát s tématem leadershipu čili vedení. V tomto blogu najdete veškeré výstupy: Videa, slajdy a fotky. Šiřte je, jak hrdlo ráčí :-).
My se 9.11. těšíme na konferenci Byznys & Zero Waste ANO či NE? a 22.11. na Vrána k vráně sedá. A když byste se chtěli podívat do minulosti našich mini-konferencí, zde jsou veškeré dosavadní výstupy: 1) Téma komunit – Kmeny; 2) téma vnitřní organizace a přístupu k zaměstnancům – Svoboda v práci; 3) téma nemanipulativního marketingu – Marketing bez manipulace; 4) téma fungování našeho ekonomického systému – Demystifikace Matrixu; a 5) téma budoucnosti práce – Práce.

Minulý čtvrtek jsem si téma definovali takto: „Není to tak dávno, kdy to ve většině společnosti fungovalo jako ve věznici. Lidem stačilo na-řídit úkol a bylo. To přestává fungovat. Je třeba se naučit vést a také se nechat vést.“ Pozvali jsme čtyři lidi a požádali je o jejich osobní příběh ve vztahu k vedení.

Proběhlo to takto:

Celým večerem nás provedla už tradičně Lenka Dočkalová. Zde je její úvod:

Tomáš Hajzler (Peoplecomm nebo Obživa) se snažil říct, že doba vyžaduje lidi v jejich plné síle: „Potřebujeme kolibříky, kteří dělají, co mohou“. Pojmenoval devět kvalit či vlastností, které u kolibříků ve společenství Slušné firmy vypozoroval:

Petr Vítek, spolu-zakladatel české sítě Impact Hubů nabídl několik teoretických rámců, které mu pomohly téma uchopit, ale hlavně vtipně a velmi otevřeně povyprávěl o vlastních zkušenostech s tématem v Impact Hubu:

Zde najdete Petrovy slajdy:

Markéta Vinkelhoferová, předsedkyně Fair & Bio Pražírny, velká česká propagátorka nového družstevnictví mluvila o tom, jak funguje družstevní pražírna zaměstnávající znevýhodněné lidi. Pro mnohé lidi téma prvorepublikového družstevnictví stále nové – více o něm např. zde: Nové družstevnictví aneb renesance demokratického vlastnictví a řízení: historie, principy & fungování

Zde najdete Markétinu przezentaci:

 Nakonec vystoupil Robert Peňažka, zakladatel studia Yinachi, které stojí za projekty, jako jsou Rodiče vítání, Kašpárek v rohlíku, Moje smrt, Kmeny a mnohé další. Robert, s kterým o tomto tématu mluvíme léta, se zamýšlel o své současném pohledu na (sebe) vedení takto:

Zde se podívejte na Robertovy slajdy:

Na závěr jsme si sedli tradičně k otázkám a odpovědím. Petr Vítek potřeboval odejít s dětmi dřív, a tak jsme byli s Lenkou jen ve čtyřech:

A vtipnou tečku na závěr zajistila ještě Lenka Jeřábková, která nás pozvala do teal clubu a na její stále populárnější školení s názvem Nakopni svůj marketing:

Na závěr fotky z celého večera od Nikoly Klapkové – seřazené pozpátku :-). Klikněte na fotku níže a prokliknete se na celé album:

Veď, nech se vést nebo vypadni!

P.S.: A na úplný závěr obligátní prosba – Sdílíte-li s námi sen o prospěšnějším, ohleduplnějším podnikání, pomozte nám s následujícím:

1) Víte-li o podobně smýšlejících firmách, propojte nás.
2) Pomozte nám propojit lidi a firmy – práce.
3) Šiřte obsah z blogu, setkání.
4) Zadejte své akce, propojujte se s ostatními.

Díky!!

FacebookLinkedInEmail